Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 76

Thread: Fast / Junk Food

  1. #1 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar

    Fast / Junk Food

    Unde va duceti de obicei cand vreti sa mancati mancare nesanatoasa ? Stiti voi: burgeri, crispy strips, pizza, etc. etc.

    Eu de obicei merg la KFC cand am chef de pui si cand am chef de pizza apelez fie la Cin-Cin fie la Sabroso ( constantenii stiu despre ce vorbesc ).

    Aviz amatorilor de KFC: oferta de 10 RON pentru doua meniuri ( concurenta asta, deh, ce sa-i faci ).
    Attached Images Attached Images fast_food_pizza.jpg

  2. #2 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Burger King si Jerry's Pizza

  3. #3 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Ah, da. Am uitat de Burger King ! Am mancat o singura data acolo. Mi-am luat un Angry Whooper. Cel mai bun sandwich care l-am mancat vreodata ( si chiar a fost iute, spre surprinderea mea ), doar ca si cel mai scump.

  4. #4 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    NU mi se pare mai scump decat McDonalds-ul cu mult si oricum calitatea se simte adica chifla e chifla carnea are gust ca lumea si vezi si bucatile de rosii proaspete si salata , nui ca la Mc unde totul e o masa amorfa si nu stii care e care

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    incerc sa ma abtin de la a mancat junk food prea des, dar cu ofertea asta de la Mec, cu 10 lei meniu Big Mec, nu m-am putut abtine prea mult

    referitor la Burger king, e doar o parere personala si nu am "incercat" sa mananc decat de 2 ori, dar nu am putut. carnea aia are un gust de sintetic, de plasitc, de nu am putut sa termin niciodata decat cartofii. cea mai proasta investitie facuta cand mi-a fost foame si nu mai aveam bani de altceva.

    Recunosc faptul ca toate sunt la fel, dar macar KFC si Mc sunt bune cand sunt calde.

  6. #6 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Am intrat la cura,mai putin Cartofi,burgeri,pizza .Dar sunt ca niste draguri pentru mua .Mc al the way.

  7. #7 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Pofta Mare!

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    KFC si Shanghai FTW ! best fast/junk food you could eat :X

  9. #9 SP
    Member octav's Avatar
    Quote Originally Posted by parcel View Post
    Am intrat la cura,mai putin Cartofi,burgeri,pizza .Dar sunt ca niste droguri pentru moi .Mc all the way.
    In primul rand, daca nu stii engleza si franceza nu le mai folosi aiurea, pentru ca te faci de ras,chiar daca acum e "cul" sa dai din gura cu accent englezesc sau frantuzesc. Tu nici macar nu stii sa vorbesti limba romana, asa ca abtine-te de la alte comentarii pe forum. Nu sunt obligat sa asist la mutilarea limbei romane.
    In al doilea rand, de ce ai intrat la cura? Iti spui Gamer God, nu stiam maestre ca esti gras
    On: Imi place Big Tasty-ul de la Mc, iar de la Kfc prefer crispy strips cu sos de usturoi. A gustat cineva shaorma de la ambele fast-food-uri? Care e mai buna?

  10. #10 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Mc si KFC iar pentru pizza apelez la Gente

  11. #11 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Quote Originally Posted by octav View Post
    In primul rand, daca nu stii engleza si franceza nu le mai folosi aiurea, pentru ca te faci de ras,chiar daca acum e "cul" sa dai din gura cu accent englezesc sau frantuzesc. Tu nici macar nu stii sa vorbesti limba romana, asa ca abtine-te de la alte comentarii pe forum. Nu sunt obligat sa asist la mutilarea limbei romane.
    In al doilea rand, de ce ai intrat la cura? Iti spui Gamer God, nu stiam maestre ca esti gras
    On: Imi place Big Tasty-ul de la Mc, iar de la Kfc prefer crispy strips cu sos de usturoi. A gustat cineva shaorma de la ambele fast-food-uri? Care e mai buna?
    WOW,man,da recunosc,de ceva timp incep sa scriu foarte repede si foarte incorect !Si ce legatura are Game God cu mancarea ca n-am inteles?Si cine a zis ca sunt gras?Daca vreau sa tin cura,vreau sa slabesc 2-3 kile,nu ca sunt Big Show."Nu sunt obligat sa asist la mutilarea limbei romane" cine te obliga sa te uiti?Hai, gata cu certa,recunosc a fost greseala mea o sa incerc sa scriu mai corect.
    P.S:si app la acel Mua,nu am vrut sa scriu pe frantuzeste(moi).Am vrut sa scriu in Lb.Romana.

  12. #12 SP
    Member octav's Avatar
    In primul rand, nu am auzit de cuvantul "mua". Din ce am vazut in pozele cu tine esti destul de gras. Cat despre Game God, era doar o ironie.

  13. #13 SP
    Banned Mario's Avatar
    El e gaymers god,a fost o gluma nu-mi dati ban,ok?

  14. #14 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Moama toata lumea mananca la:Kfc,MC,Burger King....frate...eu mananc "La Grecu"...si sunt fericit ca de 2 ani au acelasi pret de 2.5 ron la muschiul tiganesc.


    Si mai fac lunar o aprovizionare la MC-ul din Galati.

  15. #15 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Quote Originally Posted by octav View Post
    In primul rand, nu am auzit de cuvantul "mua". Din ce am vazut in pozele cu tine esti destul de gras. Cat despre Game God, era doar o ironie.
    Daca 40 de kile pentru un copil de 13 ani inseamna mult..."Cat despre Game God, era doar o ironie" normal .Nu cred ca sunt in stare sa ma compar cu voi la nivel de Games.Asa ca hai sa inchid acesta discutie,nu vreau sa transform acest topic in bataie de joc.Cat despre Mario...

  16. #16 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Box Master de la KFC it's the king Daca vrei o shaworma mai elevata asa Bine , ca nu are nici in clin nici in maneca , cu shaworma , dar ca idee It looks like one

  17. #17 SP
    Banned GhostyAbudy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    incerc sa ma abtin de la a mancat junk food prea des, dar cu ofertea asta de la Mec, cu 10 lei meniu Big Mec, nu m-am putut abtine prea mult

    referitor la Burger king, e doar o parere personala si nu am "incercat" sa mananc decat de 2 ori, dar nu am putut. carnea aia are un gust de sintetic, de plasitc, de nu am putut sa termin niciodata decat cartofii. cea mai proasta investitie facuta cand mi-a fost foame si nu mai aveam bani de altceva.

    Recunosc faptul ca toate sunt la fel, dar macar KFC si Mc sunt bune cand sunt calde.
    Intradevar , Big Macu' ala are un gust fenomenal de muschiulet de vita tocat , in comparatie cu Whooperu ala praffff. Si in Plus. Astia de la MC sunt si harnici. Imi toaca ceapa si rosile formand o pasta omogena nu mi le lasa intregi ca nesimtiti aia de la bargarching.

  18. #18 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Yup, si daca te duci in locatii selecte de Mc iti si scuipa in el. Asa de harnici sunt. Sa fim seriosi. La Plaza am asteptat odata 6 minute pentru un Royal Cheese.

    Imi aduc aminte de un prieten care a stat in taxi de s-a plictisit (peste 15 minute) la McDrive pe la Eroii Revolutiei. Si-a luat meniul si cand a ajuns acasa a vazut ca n-are cartofii. A sunat cu scandal la aia la Mc si i-au adus cartofii la usa

    Rosiile si ceapa in mod normal si traditional al hamburgerului se lasa intregi. De ce nu-ti ia un hamburger si ti-l si mesteca daca tot ti-e asa de lene?

    Oricum, hai sa zicem ca tine de gust dar din punctul meu de vedere.. McDonalds e doar fast food pe langa Burger King care chiar are burgeri (carnea chiar e carne).

  19. #19 SP
    Senior Member tray's Avatar
    foarte rar mananc fastfood ,probabil o data la 2 luni ,dar cel mai bun mi se pare "La haleala"
    Si Burger King are un gust destul de bun ,dar te distruce caloric

  20. #20 SP
    Banned GhostyAbudy's Avatar
    Khan , nu stiu , daca era chiar atat de greu de observat , dar as vrea sa stii ca eram sarcastic si faceam misto de cel quotat mai sus.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 02-12-2009, 22:04
  2. Gamertag Burn fast 89 By Sacaluka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 8 Last Post: 19-11-2009, 12:35
  3. Concurs stil "Fast Food" By rodarkone in forum Concursuri
    Replies: 3 Last Post: 02-09-2008, 21:11
  4. Replies: 0 Last Post: 11-08-2008, 17:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts