Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Handbal

  1. #1 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar

    Handbal

    Intre atatia Gigi nu-stiu-cum si atati oameni disperati de fotbalul care este egal cu 0 la noi in tara, a aflat cineva ca Romania este dubla campioana mondiala ?

    A castigat azi meciul cu Norvegia, dar ghiciti ce ? Televiziunile noastre erau ocupate sa transmita Otelul - Steaua, ca meciul de handbal a fost transmis de Dolce Sport (WTF !?).

    E pacat ca romanii cred fotbalul sportul rege, desi s-a dus demult timpul cand Romania triumfa la fotbal. Acum Romania e DUBLA campioana MONDIALA la handbal si primele 6 articole ale site-urilor dedicate sportului, vad numai declaratii ale lui Gigi Becali.

    Cam asta e, sa ne bucuram macar ca avem cu cine sa ne mai laudam pe plan mondial.

  2. #2 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Probabil ai vrut sa zici ca a castigat pentru a doua oara consecutiv Cupa Mondiala . Am vrea noi sa fi castigat campionatul mondial.

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Handbal

    Campioana Romaniei a facut instructie aseara, la Hamburg, cu vicecampioana Germaniei, Buxtehuder SV. Oltchim a cistigat cu 34-15 si are 4 puncte dupa 2 meciuri

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bravos lor! Din pacate, traim intr-o lume intoxicata de "sportul rege": football-ul! Ce sa-i faci... probabil in sala de handbal nu ai voie sa spargi semintze si sa tragi flegme in toate directiile la fiecare 2 minute

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Handbal

    Handbalistele de la Oltchim R�mnicu V�lcea au obţinut cea de-a treia victorie consecutivă din grupa A a Ligii Campionilor, scor 24-20 (11-9), �n deplasare cu danezele de la Randers HK

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Handbal

    Grupele principale din Champ. Lg sunt următoarele:

    Grupa 1:
    Gyor Audi ETO KC (Ungaria)
    Larvik (Norvegia)
    Buducnost (Muntenegru)
    Randers HK (Danemarca)


    Grupa 2:
    Zvezda Zvenigorod (Rusia)
    Oltchim Rimnicu Vilcea (Romania)
    RK Krim Mercator (Slovenia)
    FTC Budapesta (Ungaria)


    O grupa uşoara pt Oltchim

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Oltchim Râmnicu Vâlcea s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor după ce Zvezda Zvenigorod a câştigat, scor 30-27, meciul din ultima etapă a grupei principale II cu Ferencvaros Budapesta

  8. #8 SP
    Junior Member vld_D3mon's Avatar
    Meciul de mâine devine astfel o formalitate

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Oltchim-Krim 23-20

    Din păcate am terminat grupa pe locul al doilea(mai aveam nevoie de un gol), deci vom juca cu Gyor in semifinale. Daca trecem de ele sigur câştigăm finala.

    PS arbitrajul a fost slab, dar noi am ratat prea mult...

  10. #10 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    avem o echipa romaneasca in finala ligii campionilor in handbalul feminin, CSM Bucuresti!

    CSM Bucureşti - Vardar Skopje 27-21. Calificare în premieră în finala Ligii Campionilor pentru CSM

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Băi cum e finala asta, dacă nu fac infarct, trăiesc 100 de ani.

  12. #12 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nu ai cum sa te uiti la handabl.. Este un sport prea periculos pentru inima

    Sent from my D6503 using Tapatalk

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Gata! Bravo fetele!

    Si cum au egalat la 25, nu mi-a venit sa cred

  14. #14 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Doamne ce portar are csm!!! Felicitări fetelor pt castigarea ligii campionilor la gyor acasa!!

    Sent from my D6503 using Tapatalk

  15. #15 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bravoooooooo, am leșinat!

  16. #16 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Fantastic! Doamne, ce meci, ce emotii am avut! Handbalul nu e pentru cardiaci

  17. #17 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mi-am revenit, bucuria e dublă, acasă la unguroaice

  18. #18 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Rușine România, am stat sa vad meciul, am crezut că la handbal contăm, pierdem cu Angola... Nu stiu ce naiba căutăm la Rio... Nu mai avem nimic.

  19. #19 SP
    Banned asperas's Avatar
    @Dante Angola ca Angola dar Brazilia azi noapte ne-a tavalit de nici cu tantarii aia din povestea machidoancei lui nea stere nu scapam!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts