Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 34 of 34

Thread: Igiena orala!

  1. #21 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    După zile de căutat am găsit, �n Cluj, Colgate Max White One - �n Sora (magazinul din dreapta) - 30 de lei 75 ml.

    Nota ZC

    Și dacă tot am schimbat pasta de dinți am schimbat și apa de gură (doamne...ce oribil sună! apă de gură! ) cu noua Sensodyne ProNamel - 25 de lei.

    Nota ZC

    Rezultatele au fost imediate

  2. #22 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Stiti unde gasesc si eu asa ceva in Iasi sau undeva in Romania sa fac comanda... Tongue Cleaner - Tongue Scraper - Cure Bad Breath | Orabrush

  3. #23 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate™ View Post
    Stiti unde gasesc si eu asa ceva in Iasi sau undeva in Romania sa fac comanda... Tongue Cleaner - Tongue Scraper - Cure Bad Breath | Orabrush
    Dar de ce nu cumperi direct de la ei? Trimit �n Rom�nia

  4. #24 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Trimit in Romania dar dureaza cam o saptamana pana ajunge...

  5. #25 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate™ View Post
    Trimit in Romania dar dureaza cam o saptamana pana ajunge...
    Ia de pe site că nu găsești așa ceva �n Iași. Ce-s 7 zile? Așa trec...puf!

  6. #26 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Eu nu m-am mai spalat pe dinti de vreo 10 ani si arat cam asa

    ---------- Post added 02-05-2012 at 01:53 AM ----------

    glumes desigur...doar de 2 ani

  7. #27 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    bossilor care aveti periute electrice? ce parere aveti despre ele? adica merita sa ma hazardez pt una electrica? si daca da , ce firma? xoxo

  8. #28 SP
    Banned Templier's Avatar
    eu nu am dar din cate am vorbit cu stomatologi am inteles ca nu ar fi foarte ok ca din cauza turatiei in timp ajunge sa dauneze smaltului.

  9. #29 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Culmea e ca in toate reclamele apar stomatologi care recomanda. Banuiesc ca Braun stiu ei cum se face o periuta electrica care sa nu dauneze...

  10. #30 SP
    Banned Templier's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Culmea e ca in toate reclamele apar stomatologi care recomanda. Banuiesc ca Braun stiu ei cum se face o periuta electrica care sa nu dauneze...
    eu am vorbit cu stomatologi care nu isi iau procent din vanzarea de asa ceva. nu stiu daca e ok sa folosesti orice pe dinti care sa ajunga la peste 8 000 de oscilatii pe minut timp de 5 minute

  11. #31 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Un mare DA. Eu am trecut la periute electrice de vreo 3 ani ( cele de la Philips in parteneriat cu Oral B mi se par cele mai bune ).

    Rezervele sunt cam scumpe si o sa te enervezi uneori ca uiti sa o incarci dar are mult mai multe avantaje pe langa o periuta normala.

    Ceva de genul e bun pentru inceput : Periuta electrica Oral-B 20-535 + Dus Bucal 63719754n. Dusul "bucal" are cam aceelasi rol ca ata dentara doar ca nu e lafel de enervant

  12. #32 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    ok, dar daca esti sensibil cu gingiile nu e jale? trebuie sa pui celofan peste oglinda sa nu se pateze de sange?

  13. #33 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Pai nu freci gingia acuma cu peria, are capul mic oricum si daca ai grija nu are nimica gingia.

  14. #34 SP
    Member Leni's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    eu am vorbit cu stomatologi care nu isi iau procent din vanzarea de asa ceva. nu stiu daca e ok sa folosesti orice pe dinti care sa ajunga la peste 8 000 de oscilatii pe minut timp de 5 minute
    Subscriu, din experienta. Mai ales combinat cu aparat dentar, periuta electrica face praf smaltul. In adolescenta am purtat vreo 5-6 ani aparat dentar si mi s-a recomandat sa folosesc periuta electrica pentru a curata mai bine spatiile dintre aparat si dinti. Mi-au si luat ai mei din Germania una Oral-B cea mai scumpa (in ideea ca e cea mai buna) pe care au gasit-o (pe la noi nu se gaseau), cu o sacosa de rezerve (nici alea evident nu se prea gaseau). Rezultat, dupa 5-6 ani: damage permanent la smalt (combinatia adezivi pentru aparat dentar si frecat cu periuta electrica), acum am avut dinti la care mi s-a rupt coroana intr-un pufulet...si nu, nu glumesc! Si asa m-am spalat multi ani cu paste de dinti si am folosit ape de gura care sa reduca sensibilitatea, fiindca evident am ramas si cu niste dinti care erau sensibili si la apa care a stat in camara la rece. Acum nu mai am treaba cu sensibilitatea, dar smaltul imi este afectat, este foarte moale, de cate ori schimb dentistul si le zic nu le vine sa creada, pana baga prima data bughiul in dintii mei si trece ca prin branza...

    Eu am trecut intre timp la periute soft, pasta de dinti si apa de gura AslaMed (Made in Romania ) si folosesc periute din DM pentru satiile dintre dinti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts