Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Programul Jocurilor Olimpice 2008

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Programul Jocurilor Olimpice 2008

    M-am g�ndit că prinde bine un topic despre Jocurile Olimpice 2008...cu un program și mascote ...și eventual unele păreri despre prestația participanțiilor. Eu unu sunt foarte curios cum o să primească lumea demonstrația sportului electronic (eSport).

    ***later edit***

    Avem o meldaie de aur p�nă acuma. Alina Dumitru din Cluj@Judo <3
    Attached Images Attached Images program-jo.jpg mascote.gif beijing-2008.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Am ramas masca la deschidere. Mai ales aprinderea tortei + artifiile de dupa :X .. au stiut sa faca chinezii spectacol

  3. #3 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Da... a fost foarte frumos, pacat ca nu sunt acasa in timpul zilei sa ma uit la jocuri...

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    si Eurosport are un program interesant care nu prea se pupa cu cel TVR deci sunt alte meciuri/alta distractie acolo.

    eSport? poti sa detaliezi ca habar n-am despre ce vorbesti? concursuri de starcraft la olimpiada?

  5. #5 SP
    Member Arslany's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Am ramas masca la deschidere. Mai ales aprinderea tortei + artifiile de dupa :X .. au stiut sa faca chinezii spectacol
    Cica o parte din el a fost realizat pe calculator.
    Sursa : Stirile Protv

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    da, e pe bune ca e o veste care circula peste tot.

    dar din punctul meu de vedere bravo lor pentru iluzia creata, din cate am inteles, le-au facut pe calculator, au sincronizat sunet de artificii si pe stadion au si emanat miros de artificii tocmai pentru a parea cat mai adevarat.

    o iluzie demna de apreciere...

  7. #7 SP
    Member Arslany's Avatar
    Nu te gandi ca totul a fost trucat, majoritatea nu a fost.

  8. #8 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    stiu ca n-a fost totul trucat, dar partea trucata le-a iesit foarte bine... rascoleam azi canalele la TV si era cap de ghem mr. Tatulici pe Realitatea care explica fenomenu


    later edit: faza asta mi s-a parut criminala. se pare ca pe unul dintre ecranele unde se proiecta mirificul spectacol a aparut la un moment dat faimosul Blue Screen of Death

    sursa: http://www.theinquirer.net/gb/inquir...e-screen-death

  9. #9 SP
    Manager paul's Avatar
    De fapt artificiile au fost, insa nu puteau sa transmita live cu elicopterul, se intindeau pe distane mari artificiile, plus fum & stuff, asa ca au trimis la televiziunile straine videoul cu cele 55 de secunde de artificii facute pe calculator.

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    atunci cum explici ca s-a vazut pe stadion BSOD-ul ? n-a fost doar la TV si acolo a fost... pentru ca de pe stadion nu puteai sa vezi TOATE artificiile

  11. #11 SP
    Manager paul's Avatar
    Reformuleaza ce ai scris te rog.

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    si Eurosport are un program interesant care nu prea se pupa cu cel TVR deci sunt alte meciuri/alta distractie acolo.

    eSport? poti sa detaliezi ca habar n-am despre ce vorbesti? concursuri de starcraft la olimpiada?
    ...așa era vorba...că sportul electronic (eSport) va fi sport demonstrativ la Olimpiada de la Beijing. Nu știu mai multe detalii. �n orarul competițional nu-l văd să apară....cel puțin nu �n orarul nostru. Oricum, eu știu de faza cu eSport@Beijing 2008 de pe site-ul gotfrag.com (de c�nd jucam Cs 1.6/Cs:S). Am să caut �n arhiva de știri a site-ului menționat...să vedem care-i treaba.

    Eu unul tind să cred că au fost...(cel puțin Cs:S/Starcraft)...și no...cum la noi NU se dă nimic interesant@tv ce să facem...Romania 4 never.

  13. #13 SP
    Manager paul's Avatar
    Pana acum stam in felul urmator cu medaliile (ordine aleatorie):

    I. AUR
    1.Gimnastica Artistica - Sol Femei- IZBASA Sandra
    2.Judo - Femei categoria 48kg - DUMITRU Alina Alexandra
    3.Canotaj - Pereche femei - ANDRUNACHE Georgeta, SUSANU Viorica
    4.Atletism - Maraton femei - TOMESCU Constantina

    II.ARGINT
    Scrima - Femei Individual Spada - BRANZA Ana Maria

    III.BRONZ
    1.Scrima - Barbati Individual Sabie - COVALIU Mihai
    2.Gimnastica Artistica - Echipa Feminina - ACATRINEI Andreea, DRAGOI Gabriela, GRIGORE Andreea, IZBASA Sandra, NISTOR Steliana, TAMIRJAN Anamaria
    3.Canotaj - Echipa Femei 8+1 - BURCICA Constanta, SUSANU Viorica, SERBAN Rodica Maria, BARABAS Eniko, MUSAT Simona Dumitrita, PAPUC Ioana Cristina, ANDRUNACHE Georgeta, IGNAT Doina, GEORGESCU Elena


    Stam cat de cat bine, dar cred ca se poate mai bine. Oricum bafta la restul echipei care mai are de concurat !

  14. #14 SP
    Member mihaif27's Avatar
    epee = spada

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Are cineva faza cu accidentul de la haltere? (video) OMG! Am prins ceva poze...de pe youtube dar nimic cursiv. Vreau să văd ce naiba s-a �nt�mplat cu acel sportiv...

  16. #16 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    uite aici: ouch


  17. #17 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Ce ghinion. Imi pare rau pentru el

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...a cedat și el, damn! . Merci de clip.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Programul E3 2015 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 11-06-2015, 02:31
  2. Jocurile Olimpice Londra 2012 By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 50 Last Post: 15-07-2013, 00:09
  3. Microsoft dezvaluie programul de la PAX By Max in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 30-08-2008, 03:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts