Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 20 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 LastLast
Results 361 to 380 of 382

Thread: Tenis

  1. #361 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Au ieșit atat Halep cat si Begu.

  2. #362 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    dar important este ca avem o sportiva care ne reprezinta, nu am avut atatia ani un tenismen in top 10 si acum cand avem ne plangem.
    eu ma bucur ca avem un sportiv in top 10, asta e tot.
    Cine se plange de ea?

  3. #363 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Iar pierde Halep, nu o lasa americanca sa miste nimic.

    LE: Hehe, si-a revenit. La inceput a fost dezastru.

  4. #364 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bai, dar proastă e... M-a mâncat undeva să mă uit la meciul ăsta. Nu e in stare sa câștige un game pe propriul serviciu... Norocul ei ca e nemțoaica varză pe serviciul ei. Parcă joacă două curci băute

  5. #365 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Romanian Carpen gets life ban for match-fixing | MARCA in English

    Romanian Alexandru-Daniel Carpen has been banned from playing professional tennis for life after admitting to match-fixing, the Tennis Integrity Unit (TIU) said on Tuesday."A TIU investigation found that in October 2013 (Carpen) made a corrupt approach to another player, seeking his involvement in match-fixing activity in return for payment," the TIU said in a statement.The 30-year-old, who reached a career-high singles ranking of 1,088 in November 2007 and 274 in doubles in 2015, admitted the charge in 2015 but the TIU said the sanction was decided only after consideration of all circumstances in the case

  6. #366 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  7. #367 SP
    Member Melo's Avatar

  8. #368 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bravoooooo, 18 GS la 35 de ani. Cel mai bun, cel mai talentat jucător de tenis, asta o spune unul care ține cu altcineva.

  9. #369 SP
    Member Melo's Avatar
    Imi pare rau pentru Nadal, dar asta e, a fost mai incisiv Federer in ultimul set, iar serviciul elvetianului a fost perfect pe tot parcursul meciului.

  10. #370 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Gata, asta e al ei, nu il mai rateaza. Arata mentalitate de campion cu adevarat, isi gestioneaza resursele exemplar si are un joc pozitiv.

    Dupa primul, poate se dezlantuie.

  11. #371 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu as fi atat de sigur de victoria ei. A mai clachat in trecut in momentele importante, iar acum fiind considerata favorita, adversara ei nu are nimic de pierdut si va juca probabil mai relaxata. Am auzit pana si comentatorii straini laudand "noua" Halep care are mai multa incredere in sine si nu se mai da usor batuta, dar personal am vazut-o si in semifinale cand in setul doi pur si simplu nu a facut fata in unele momente, de apreciat insa ca a putut trece peste.

    Oricum, parca i s-au aliniat stelele, exact ce ziceam acum 3-4 ani pe topicul asta se intampla, toate jucatoarele bune nu sunt (Williams, Sharap), iar celelalte nu sunt in forma sau au pierdut aiurea (Kerber, Wozni, etc). In conditiile astea poate si Simona sa castige. Nu stiu cate astfel de sanse va mai avea si cred ca realizeaza si ea asta.

  12. #372 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa cum ziceam...

  13. #373 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Dezamagit! “Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si in traista”

    Nu prea îi gasesc scuze, a avut meciul in mana, poate s-a crezut invingatoare prea devreme.Nu poti castiga mereu meciuri cu apararea, sa te lasi dominata total.Pacat, jocul a ajutat-o anul asta mai mult ca niciodata, plus conjunctura de care a avut parte.Probabil nu a fost constienta de sansa pe care a avut-o.

    Nu sunt un cunoscator, doar un simplu privitor.

  14. #374 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Simona a jucat mult prea zgarcit, mult prea economicos, nu poti sa joci 2 seturi intregi doar la siguranta, bazandu-te pe greseala adversarului. Pe cat de mare sustinator sunt al Simonei, pe atat de dezamagit ma simt dupa finala.

  15. #375 SP
    Member Melo's Avatar
    7-0... si o Sharapova cu mana in ghips ar putea s-o bata pe Halep. La cu totul alt nivel rusoaica + ca asta e primul Grand Slam de dupa suspendare la care participa, din luna mai si pana acum a jucat doar un singur meci si vine dupa accidentare. Daca nici pe Sharapova asta n-o bati, atunci n-o s-o bati niciodata.

  16. #376 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Veste extraordinara pentru fanii dedicati ai Simonei, acei hateri ai "urlatoarei" sau a "maimutei/ femeia/barbat". "Urlatoarea" a fost in sfarsit invinsa de sportiva noastra, practic e ca si cum a castigat un GS.

    Halep poate sa isi incheie linistita cariera acum, a obtinut practic totul

  17. #377 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Da, se poate aseza la casa ei: barbat, copii, afaceri.

  18. #378 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Done
    Attached Images Attached Images 2354.jpg

  19. #379 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    In sfârșit, tace kragod

  20. #380 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Halep poate sa isi incheie linistita cariera acum, a obtinut practic totul
    Nu se gandeste asa. De-abia acum a prins gustul victoriei unui GS. Urmeaza al doilea, al cincelea, al zecelea, etc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 20 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 LastLast

Similar Threads

  1. Virtual tenis 2009 By mihai84 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 06-10-2009, 16:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts