Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 57

Thread: Scaun egronomic Vertebro - cat de reusit e si ce alternative gasim?

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    sol1d: depinde acum ce anume te intereseaza si care este bugetul tau. De exp. poate vrei neaparat unul care sa aiba piele naturala... sau vrei neaparat unul care sa "respire" cat mai mult (cum sunt Vertebro sau Markus)... poate vrei unul cat mai ergonomic (sa poti potrivi tetiera sau sa poti muta cotierele). Sau poate ai conditie "garantie 10 ani".

    Btw, am fost foarte dezamagit de ce am vazut in Kika zilele trecute. Nu va recomand sa treceti pe-acolo daca sunteti in cautare de ceva serios. Nu ma asteptam sa vad garantie maxim 2 ani, sau nimic din piele decat de la 600 RON in sus. Singurele mai dragutele incepeau de la 1200 RON... Sa astepte din partea mea 1200 de ani sa iau asa ceva cu garantie doar 2 ani.

    Cat despre Ergohuman, mi se pare super exagerat pretul (2200 RON) si doar 3 ani garantie. O avea el o tona de reglaje, dar avand in vedere ca e doar mesh... nu cred ca merita.

  2. #22 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Nu ma intereseaza foarte mult materialele cat sa fie confortabil (sesiuni de +10h de gaming in fata PC-ului) si sa ma ajute vara
    Bugetul e mare si garantia nu ma deranjeaza daca e doar de 3 ani.
    Momentan il am pe asta dar daca stau mai mult de 2h in fata display nu mai pot rezista:

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce ai tu acum este asta, corect?

    Scaun cu masaj 035 - Scaune de relaxare - Scaun cu masaj 035
    Attached Images Attached Images scaun-cu-masaj-035-l313_im.jpg scaun-cu-masaj-035-l316_im.jpg scaun-cu-masaj-035-l574_im.jpg

  4. #24 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Da, de acolo am luat si poza

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate acela nu este prea ergonomic, si prin urmare slabe sanse sa poti sta sesiuni lungi la calculator... poate in fata TV-ului, lasat pe spate da...
    Din cate vad nu are suport lombar (ai putea pune tu o "perna" - sunt unele speciale pt. spate). De fapt nah, ii si spune "scaun de relaxare" nu "scaun de birou" ceea ce cred ca vrei tu. Cred ca era mai interesant modelul acesta: Scaun de birou cu masaj OFF 1662 - Scaune de birou - Scaun de birou cu masaj OFF 1662 (si aveai si masaj, si tetiera - sper ca reglabila - si suport lombar).

    Si asta pare interesant, give it a look: Scaun de birou OFF 910 - Scaune de birou - Scaun de birou OFF 910.
    Attached Images Attached Images scaun-de-birou-off-910-fata_c8de5f206b096b8d03040d9b85e8e1da_im.jpg scaun-de-birou-off-910-profil_63b72349907db2287f6c637c68da2d60_im.jpg scaun-de-birou-off-910-semiprofil_baf7e72cdc2b3130390800cccffef31b_im.jpg scaun-masaj-1662-profil_5d87ebca37fb0ae8d75d9da64f82faa0_im.jpg scaun-masaj-1662-semiprofil-dreapta_5f7dd59343e8aa91d82937195537b7d8_im.jpg scaun-masaj-1662-semiprofil-stanga_1feddb93bda32a94fd181fa6f7f03ba5_im.jpg

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hahahaha... Uitati si Markus in varianta Dedeman: Dedeman Scaun Ares - Scaune de birou - Scaune - Mobilier - Dedicat planurilor tale
    La 260 RON... ce poti sa-i ceri?

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, poate va pricepeti sau stiti pe cineva care se pricepe.

    Am un scaun "managerial", luat din Metro acum 1 sau 2 ani, la care s-a stricat cilindrul pneumatic. Am tot cautat dar efetiv nu stiu unde a disparut garantia si nici nu stiu daca mai avea, asa ca trebe sa gasesc o alternativa. Am cautat pe net si am vazut acest articol, dar nu stiu de unde sa fac rost de cilndru de aluminiu de dimensiunea potrivita.

    Dupa care, am vazut ca pot sa cumpar asa ceva, dar nu stiu daca ele sunt de diferite marimi, pentru diferite gabarituri samd si parca n-as da, chiar daca nu e scump, banii aiurea pe ceva ce se va strica in cateva zile/saptamani/luni.

    Un scan nou iese din discutie, intrucat nu stau prea bine cu finantele si oricum scaunul este chiar bun si in stare foarte buna (este ceva asemanator, dar nu mai au exact modelul meu).

    Ceva pareri/sugestii ?

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Chiar nimeni...nimic ?

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate chiar nu ma pricep la asa ceva. Dar cred ca ai putea sa intrebi la Praktiker, Dedeman, Hornbach... poate dai de cineva priceput pe-acolo. Sau ce sa zic, sa incerci o intrebare la o firma care face scaune... sa apelezi la service-ul lor.

  10. #30 SP
    Member seven1994's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hahahaha... Uitati si Markus in varianta Dedeman: Dedeman Scaun Ares - Scaune de birou - Scaune - Mobilier - Dedicat planurilor tale
    La 260 RON... ce poti sa-i ceri?
    Scaunul acesta l-am achizitonat eu la pretul de aprox. 200 ron,daca nu ma insel.Eu avand mici probleme cu spatele .Are un mic suport pentru zona lombara,nu transpiri.Se lasa pe spate dar nu poate fi blocat in acea pozitie.Eu pentru suma pe care am dat-o sunt multumit.Singurul minus,momentan,este scartaitul care s-a instalat destul de repede

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Revin si eu o intrebare legata de Vertebro, pentru cei care-l detin: se poate regla spatarul? Am vazut in unele poze ca spatarul este mai pe spate, pe cand in altele este mai drept... prin urmare,exista si reglaj pt. asa ceva? Thx in advance!

  12. #32 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    daca doreste careva , vad ca la PC Garage au DX Racer


    http://www.pcgarage.ro/dxracer/

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E deja mai prin toate magazinele. Eu de exp. am vazut ieri la Kika... foarte incomode pt. mine.
    Sunt si pe la Scaune gaming - eMAG.ro, dar nu va recomand sa achizitionati fara sa testati inainte. Sau... stai ca la eMag il puteti da inapoi in 30 de zile...

  14. #34 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sincer sa fiu am testat si eu dinacelea tip racing, mi s-au parut extrem de confortabile. Mult peste cele obisnuite tip office. Dar sunt urate al naibii

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai da, majoritatea astora de racing cred ca sunt gandite/testate pe slabanogi Chiar si la variantele XL iti intra "aripioarele" de jos in rinichi, iar cele de sus deranjeaza la umeri (daca esti lat in umeri, that is) si iti limiteaza miscarea. In plus, mi se pare aiurea sa le zici de "racing" dar sa nu oferi posibilitatea de a ajusta spatarul (cred ca 9 din 10 nu ofera asta).

    Revin on-topic: la noi Vertebro ala, desi apare peste tot in stoc... de fapt nu e. E singurul care ma tenta pentru ca aerisire mai buna de atat nu se poate... si ma gandeam in timp ca pot sa dau unui tapiter sa schimbe plasticul cu piele... dar ma tem ca in final cadrul acela de plastic nu o sa aiba viata prea lunga... Parca ma tenteaza sa-mi fac unul pe comanda, sau din "spare parts"...

  16. #36 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY, ce ai luat pana la urma? Caut si eu in Romania

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vertebro asta e cel mai varza scaun pe care l-am avut vreodata! Stai departe de el! Ma doare tot de la el, incepand cu picioare si terminand cu sezut. E un scaun super prost pe un design misto (cum am vazut prin US). Sorry, nu-l recomand nici dusmanilor... Arata bine si ATAT!

  18. #38 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu am mai avut rabdare sa caut si am luat asta:

    https://www.metro.ro/shop/ro/office/...B3999.mcc3shop

    Prima impresie e ca e mai comod decat ma asteptam, mai ales la banii astia, dar a venit cu un surub lipsa iar astfel un suport de brat sta in doar doua suruburi in loc de 3. Constructia e exclusiv din plastic, spatele insa cica ar fi ok pentru ca e subtire si respira bine materialul. L-am luat sa ma tina cateva luni, incat nici nu am vrut sa investesc mai mult de 100eur pe unul, dar pare a fi ok pentru pretul platit. Finisajele mi se par "jenante", ca sa nu zic mai mult, dar conteaza sa isi faca treaba cateva luni si atat. Pare ok pentru asta

    Mi-e cam lene sa merg iarasi pana la metro sa cer surubul ala, nu stiu daca o voi face pana la urma sau nu.

  19. #39 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hehe... clona de Markus. Dar, la 269 RON, chiar n-ai ce sa-i ceri...

  20. #40 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am avut Markus in Olanda, sincer sa fiu mi se pare la fel de comoda clona asta de la Metro

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 08-06-2014, 21:22
  2. Unde mai gasim Xbox original? By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 5 Last Post: 20-08-2013, 23:47
  3. Replies: 14 Last Post: 13-08-2012, 02:01
  4. Alternative la WarioWare By MonkY in forum Nintendo Wii
    Replies: 1 Last Post: 17-11-2009, 12:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts