Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 9 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 LastLast
Results 121 to 140 of 177

Thread: Smartwatches - ceasuri inteligente

  1. #121 SP
    Member Snake's Avatar
    Imi pare rau sa va dezamagesc dar atata timp cat nu aveti un Devon StarWars lupta e inutila
    Costa doar 28500$ si va fi lansat in 500 de exemplare. Mai multe detalii pe This Is What a $28,500 Star Wars Watch Looks Like - GameSpot.

    Attached Images Attached Images 2937218-sw.jpg

  2. #122 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    bah io m-am jucat cu iwatch is pot spune ca este interesant ... bateria tine mai mult de 1 zi, ceea ce mi s-a parut excelent (desi as fi preferat sa tina mai mult de 3-4 zile, sau sa aibe un mecanism de incarcare prin motion (gen ceasurile automate).

  3. #123 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Pentru cei care vor un smartwatch dar nu ar renunta la ceasul lor clasic, a aparut aceasta mica dracie interesanta: https://www.wearchronos.com/

  4. #124 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Interesant !! dar nu merita 129USD (sau 79USD early bird). Dar super idee, sper la o urmatoare revizie mai subtire 1.5mm

  5. #125 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Chiar am in plan sa-mi iau un smartwatch rotund in lunile viitoare. Astept sa vad exact care este nivelul de compatibilitate cu iOS si daca este 100%, imi iau fara sa ezit ori asa ceva, ori un Samsung modelul nou.
    Samsung are os propriu (Tizen parca se numește),îl poți scoate din listă.

    Eu am renunțat la smartwatch.. A fost wow doar în primele 2 luni...după uitam de el,momentan folosesc SmartBand (exact ce îmi trebuie,doar sa vibreze la notificări, de multe ori nu aud telefonul),+ pedometru/monitorizare somn(astea ca bonus sa zicem..nu sunt must have),bateria tine foarte mult,foarte ușoară.

    Raport funcționalitate/preț.. As zice excelent (preț: ~50 ron).
    Attached Images Attached Images screenshot_2015-11-08-11-01-03.png

  6. #126 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Sunt inebunit dupa Smart Gear S2 ... mi s-a pus pata rau de tot pe el, insa momentan nu este compatibil cu ios .. deci este big no-no for me

    Am vrut sa imi iau Garmin Fenix 3 .. este perfect din toate punctele de vedere in afara de marime

    Cat despre iwatch ... inca nu sunt convins, pretul este cam bataie de joc, la fel si accesoriile (100-150 EU pentru o curea .. dao'n gura masii asta e nesimtire, totusi nu vorbim aici de high end/luxury watch .. ci despre niste mizerii din plastic/cauciuc sau "piele eco", pana si jegurile 3rd party costa ~80 EU)

  7. #127 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, e dragut Smart Gear S2, dar pe langa faptul ca e pe Tizen (si nu Android), nu vad sa fi rezolvat absolut nimic legat de autonomie. Same 1 day of usage... e un mare "cah" pentru mine.

    Garmin fenix 3 nu are nici macar un senzor optic pentru heart rate... dar e interesant ca tine upto 7 days (40-50 de ore in GPS mode). Din pacate, customizarile sunt minime (mai exact doar ce-ti ofera Garmin si cam atat).

    "iwatch" cum zici tu, nu exista. Probabil te referi la Apple Watch Sport, Apple Watch sau Apple Watch Edition. Nu inteleg cum de ti se pare pretul "cam bataie de joc" cand Apple Watch Sport incepe de la 350$, dar Garmin Fenix 3 e perfect incepand de la 500$ (iar varianta cu safir de la 600$ - care la Apple incepe de la 550$).

    Cat despre "mizeriile" din plastic de 100-150 EUR, din cate stiu cureaua oficiala Apple (Sport Band-ul) este 49$. Uite: Apple Watch Bands - Apple. Cea din piele mi se pare cam expensive la 149$, dar ce mai pot sa zic? Decat poate ca daca iei Apple Watch din start cu varianta de piele, nu te costa 149$ extra cat e cureaua "stand-alone", ci cam 50$ extra (fata de varianta din plastic). Ceea ce nu e chiar asa grav. Daaa, faptul ca au curele de mii de coco, asta e altceva... dar cred ca la fel gasesti la orice mare producator de ceasuri. Ceea ce Apple totusi nu este.

    P.S. Eu astept Apple Watch 2

  8. #128 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cand apare iwatch 2 ?

  9. #129 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  10. #130 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Voi poate colectionati ceasuri fitoase. Eu am alta colectie
    Attached Images Attached Images smart.jpg

  11. #131 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    a n-ai samsung gear ... nu esti star trek enough

  12. #132 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Cum nu am gear? Sunt chiar doua

    LE: Sau te referi la gear 1?

  13. #133 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Da Gear S (originalul)


  14. #134 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Este prea mare pentru mana mea de slabanog.

  15. #135 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cum ti se pare Gear S2 ?

  16. #136 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    L-am primit azi dimineata. Dupa ce ma mai joc cu el, revin cu parerea.

  17. #137 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    oh sa-l stapanesti cu placere

  18. #138 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Multumesc

  19. #139 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    LG G Watch R ii nota ZC! Am si eu de ~ un an 0 probleme si a rezistat, cu brio, tuturor cazaturilor, rasturnarilor, etc-urilor la care a fost supus...cu sau fara voia mea

    Chiar ma gandesc sa-i fac un mini review de gen: "LG G Watch R dupa un an" cu ce update-uri a avut, ce modificari a suferit, cum arata cureaua din piele, etc

  20. #140 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    pai si ce mai astepti baga repede review - mai ales acum lumea isi schimba ceasurile vechi cu cele noi si s-ar putea sa fie useri interesati de performanta lui android ware.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 9 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 06-09-2014, 00:22
  2. 2014 - anul ceasurilor inteligente By trickz in forum Tech News
    Replies: 9 Last Post: 18-03-2014, 23:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts