Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 9 FirstFirst ... 6 7 8 9 LastLast
Results 141 to 160 of 177

Thread: Smartwatches - ceasuri inteligente

  1. #141 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    +1 pt review.
    LG Watch R poate prelua apeluri de pe mobil? Ma intereseaza cat sunt la volan.. Inteleg ca exista un app ca sa poti trece mobilul pe speaker, de pe ceas. Poti vorbi in ceas si asculta la speaker-ul telefonului?

  2. #142 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Revin cu un review weekendul acesta Pana una, alta...ni aici:

  3. #143 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa da

    Casio's first smartwatch brings Android Wear outdoors | The Verge

    2 ecrane. 1 color si 1 alb-negru, autonomie de 1 zi, respectiv 30 zile cu fiecare din ele activ

  4. #144 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Arata foarte bine, imi place, sa nu mai spun ca e ceas adevarat, facut de o firma de ceasuri, nu de televizoare sau tablete

  5. #145 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Si ecranul de cine crezi ca este facut?

  6. #146 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Mie mi se pare extrem de bulky ... e un fel de garmin fenix 3 care m-a speriat cand l-am pus la mana.

    Sincer astept sa inventeze astia ceasul care sa se incarce in stil "automatic" sau de la "soare" si asa s-au inventat deja gemurile (sau mai bine zis panourile) fotovoltaice transparente ... astept sa le implementeze pe ceasuri

  7. #147 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Si ecranul de cine crezi ca este facut?
    De niste chinezi de 12 ani platiti cu juma de cent pe ora. Ah nu, aia e la Apple Watch. Astia or avea 16-17.

  8. #148 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Martian Notifier Watch aims to look and behave like a normal watch with smart features added into it, rather than the other way around. The device looks like the traditional watches that has been added with a small screen where you will receive the notification feed when connected to your Android or iOS device.

  9. #149 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    L-am primit azi dimineata. Dupa ce ma mai joc cu el, revin cu parerea.
    Cum ti se pare sistemul de operare? Eu dupa 3-4 zile de utilizare l-am returnat. Aplicatii gen Strava sau Endomondo nu sunt prezente pe Tizen. Pe langa asta, ceasul nu monitorizeaza in niciun fel somnul, un alt minus pentru mine.

    Mi-am luat Huawei Watch in schimb. Un ceas extraordinar cu un design superb!

  10. #150 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    https://www.vectorwatch.com cum vi se pare? e produs romanesc, chiar tatal unei colege de la facultate l-a creat. mie imi place mult cum arata si faptul ca se lauda cu 30 de ore de autonomie pare super

  11. #151 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am scris despre el: http://www.consolegames.ro/forum/f11...-vector-watch/. Se gasesc de ceva vreme pe Smartwatches si Accesorii Vector - eMAG.ro. Daca iti place un "smartwatch" minimalist, go for it. Pe mine personal nu ma atrage cam deloc, dar sper ca pe viitor sa evolueze.

  12. #152 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cred ca in sfarsit imi voi lua un smartwatch. Nu cred ca e o coincidenta faptul ca ce vreau eu arata mult mai mult ca un ceas decat majoritatea, dar in cazul de fata mi s-a pus pata de cand s-a anuntat. Razer Nabu Watch seamana mult cu un Casio G-Shock, model care mi-a placut mereu si la care am cochetat mereu. Ceasul pare destul de robust, cu o constructie solida, multe functii utile desi nu se bucura de un ecran mare. Are insa autonomie pentru partea de ceas de 1 an de zile, iar pentru functiile smart trebuie incarcat odata pe saptamana. Repet, nu are ecran AMOLED sau alte nebunii precum la altele, iti da informatia intr-o forma mai primitiva, dar pentru mine e indeajuns. Nu mai am mult si il cumpar. Daca l-ati incercat cumva pe undeva, sunt curios ce ati descoperit.

    Attached Images Attached Images nabu-watch-intro.png razer-nabu-watch-digital-watch-smart-functions.png

  13. #153 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...mie nu-mi place. Ca design, este mult prea butucanos iar pe partea de smart...well...nu prea este. Este doar o linie. In rest, e doar ceas + fitness tracker. Iar linia aia, daca ai pierdut informatia de la inceput, ce faci ? Sau daca primesti mai multe notificar in acelasi timp ? Trece de la una la alta, una dupa alta, fara niciun control ?

    Nu stiu, eu consider ca acest ceas intra in alta categorie.

  14. #154 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Poate nu iti place pentru ca arata ca un ceas. Uită-te la GShock, clar a fost o inspiratie pentru designul astuia. Mie asta imi place, arata ca un ceas, pentru ca mie imi plac ceasurile, iar partea de smartwatch e mai rudimentara ca sa zic si e secundara functiei principale: cea de ceas. Cam asa e si cu acel Casio de mai sus pus de tine, oarecum. Arata a ceas si imi place. E un inlocuitor bun pentru un GShock pentru mine.

    Cat despre accesatul informațiilor, ai buton pentru a trece prin diversele funcții. Habar n-am, eu nu ma vad stand cu ochiul in el prea mult, isi face pair cu telefonul și imi iau informatia de acolo mai comod.

  15. #155 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, sunt de parere ca si GShock ar trebui sa stea in aceiasi categorie cu asta

    Nu stiu, un smart watch cu design de ceas, pentru mine, este Huawei Watch, Moto 360 si Samsung Gear S2 (semi). Restu, sunt doar "wannabe".

    Cat de functiile de care spui, mai ales cand zici ca nu te vezi stand prea mult cu ochii in el, cred ca si asa ceva te-ar ajuta.
    I-am luat fratelui meu de craciun si e pretty awesome. Pe langa partea de fitness, iti monitorizeaza si somnul, are alarma silentioasa si te atentioneaza de notificari.

  16. #156 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E putin aiurea ce zici, GShock sunt printre cele mai cautate ceasuri. E clar ca nu e un design pentru oricine, dar sunt printre cele mai populare ceasuri din lume si un cash cow pentru Casio. Exista zeci de iteratii si variatiuni ale unui concept initial si are succes de zeci de ani. Cum poti sa il consideri altceva decat un ceas nu stiu.

    Cat despre Nabu, repet, eu il vad ca pe un ceas care imi numara pasii, caloriile arse si toate prostioarele pe care le face si bratara amintita de tine. O bratara de genul din silicon cauciucat nu as purta niciodata, dar daca vorbim de un ceas, e altceva. Discutia cu purtatul ceasului am mai avut-o pe forum, nu mai suntem multi care purtam mereu ceas, dar eu am mereu un ceas la mana. O bratara de genul in schimb nu as purta. Desi recunosc ca Nabu e limitat fata de ce face un smartwatch cu Android, mi se pare ca e un compromis bun intre ceas cu un design cunoscut (sa fim seriosi, e un rip-off la GShock) si ceva functii intalnite la bratarile astea de fitness.

    Mie mi-a atras atentia in mod special datorita faptului ca arata ca un ceas si nu ca un smartwatch. Intelegi ce zic? Oricat te-ai uita la Apple Watch, ala nu arata a ceas, arata a smartwatch. La fel si cu multitudinea de modele de la Android, dar Nabu asta arata ca un ceas.
    Attached Images Attached Images casio-g-shock-main-3.jpg nabu-watch-intro.png

  17. #157 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu Tudor, eu ma refer ca nu e smart watch in sensul de "ecran cu touch, acces la mail, vreme, samd" ci in sensul de un ceas normal, cu diferite functii.

    Eu nu spun ca GShock sau Nabu nu sunt ceasuri, eu spun ca nu intra in categoria asta de smart watch. Tocmai d-aia spun ca ar trebui sa fie o categorie pentru ele, ceva gen Ceas + Smart Watch functions.

    Chiar tu zici mai sus ca sunt ceasuri si asa le si vezi tu, dar ca pe langa functiile de ceas, pedometru samd, au si functia de a-ti afisa notificarile.

    Stai linistit, ca si eu ma numar printre cei care poarta absolut mereu un ceas la mana si efectiv nu pot fara, asa ca te inteleg.

  18. #158 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Mah eu am apple watch ... dupa aproximativ 6 luni pot spune ca sunt multumit, bateria ma tine in medie 2 zile (il incarc peste noapte si ma tine pana a 2-a zi seara cand il pun la incarcat, cu notificari si tot tacamul "heptic" suportat) Am devenit destul de dependent de ceas, practic telefonul e tinut in buzunar aproape tot timpul (inclusiv pentru convorbiri).

    Se putea si mai bine, insa comparativ cu celelalte am vrut initial sa merg pe Samsung Gear S2 .. deoarece e mult mai aproape de conceptul de ceas, eu am cam 4-5 ceasuri pe care le purtam inainte de apple watch insa de cand l-am luat n-am mai purtat decat swatch-ul sistem51 pe care l-am dus la reparat (ma rog la service sa-i schimb cureaua).

    Eu imi doresc un nou model cu functii mai interesante (in special cele "medicale" ) si sper sa faca un model rotund cu bezel rotativ (cum samsung gear s2)

  19. #159 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cat timp te blocheaza intr-un ecosistem nu mi se pare util deloc, am folosit si eu pentru o saptamana si a fost ok, dar pe langa ca mi se pare urat ma obliga sa imi pastrez telefonul, lucru care nu imi convine mereu.

  20. #160 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    cam aceelasi lucru se intampla si pe android nu ? bine nu atat de "dur" insa in mod similar, ceasul samsung merge full functions doar cu anumite telefoane cu android si e "recomandat" doar pentru produse samsung. Despre celelalte modele nu prea m-am interesat, singurele interesante mi se par cel de la Huawei, LG Watch R si cele de la pebble. Ma rog e doar parerea mea, sincer la cati bani am investit in eco-sistemul apple slabe sperante sa mai trec la cele android sau windows, iar tinzenul de la Samsung nu este inca open source.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 9 FirstFirst ... 6 7 8 9 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 06-09-2014, 00:22
  2. 2014 - anul ceasurilor inteligente By trickz in forum Tech News
    Replies: 9 Last Post: 18-03-2014, 23:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts