Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 10 FirstFirst ... 7 8 9 10 LastLast
Results 161 to 180 of 183

Thread: Tattoos

  1. #161 SP
    Member viezure's Avatar
    La cine este facut?
    Owls are cool

  2. #162 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    la funky tattoo. nece m a lucrat. can t wait to get some more, desi sunt cam pe fast forward. am bagat 10 intr-un an aproape

  3. #163 SP
    Member westy9009's Avatar
    cochetez cu ideea de a imi face si eu un tatuaj de ceva vreme . Am gasit deja tatuajul dupa cativa ani de cautari insa nu vreau sa trec prin acelasi proces si pentru salon . Imi puteti da ceva recomandari din experientele voastre ?

  4. #164 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    pai acum depinde, sunt oameni foarte buni pe un anumit stil, altii sunt buni pe alt stil. in principiu sa nu te uiti la bani
    mie personal imi place mult zaed [ i-a facut niste chestii mega faine lui viezure ], dar eu nefiind din buc, nu prea am cum sa ajung in timpul saptamanii la el.
    mai este bun si mihai neagu de la dark side ink division
    sunt ok si cei de la famous tattoo

    si nu in ultimu rand baietii mei de la funky tattoo... in principiu toti sunt foarte profi

    lasa o poza aici cu modelul si poate te putem indruma mai bine

  5. #165 SP
    Member westy9009's Avatar
    acesta este modelul - trebuie modificat doar pomii ( nu vreau ciresii aia japonezi ) - aici las la imaginatia tatuatorului
    Attached Images Attached Images tatoo.jpg

  6. #166 SP
    Member viezure's Avatar
    Iti recomand sa lasi libertate creativa cat mai mare artistului. Cu cat mai mare cu atat va face si artistul ceva ce ii place, isi va folosi imaginatia sa faca o compozitie buna, iar tu vei avea un tatuaj unic si customizat tie. Ei sunt artistii, ei stiu mai bine ce merge si ce nu, ce imbatraneste bine pe piele si ce nu, etc. Nu uita, este o colaborare si de multe ori e bine sa-i zici artistului ideea ta de baza si sa-l lasi pe el sa faca designul, urmand apoi sa mai faceti eventuale ajustari.
    Asadar, ti-as sugera sa te duci si sa zici "uite, vreau ceva asemanator, elementele astea imi plac mult" si sa-i arati poza ca referinta, and let him do the rest

  7. #167 SP
    Member westy9009's Avatar
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Iti recomand sa lasi libertate creativa cat mai mare artistului. Cu cat mai mare cu atat va face si artistul ceva ce ii place, isi va folosi imaginatia sa faca o compozitie buna, iar tu vei avea un tatuaj unic si customizat tie. Ei sunt artistii, ei stiu mai bine ce merge si ce nu, ce imbatraneste bine pe piele si ce nu, etc. Nu uita, este o colaborare si de multe ori e bine sa-i zici artistului ideea ta de baza si sa-l lasi pe el sa faca designul, urmand apoi sa mai faceti eventuale ajustari.
    Asadar, ti-as sugera sa te duci si sa zici "uite, vreau ceva asemanator, elementele astea imi plac mult" si sa-i arati poza ca referinta, and let him do the rest
    Asa ma gandeam si eu - insa salon .... recomandati'mi ceva

  8. #168 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    pai... la funky tattoo unde ma fac eu este cam 200 ora, baietii lucreaza foarte ok, nece cel putin e cam cel mai bun de acolo, mie asa mi se pare. poti sa intrii pe fb la ei sa le vezi ceva lucrari.

    ar mai fi cei de la famous, care tot asa sunt foarte ok , dar am impresai ca sunt mai scumpi.
    nu stiu zaed cum e pe free hand, dar nu cred ca ar fi probleme, si pe el ti l as recomanda, din ce am vazut ca poate.
    zaed este la radical ink.

  9. #169 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    And another one A iesit mai bine decat ma asteptam.
    Attached Images Attached Images 30571840_1761525383904798_3776799334486507520_o.jpg 30515809_1761524480571555_4824729818081787904_o.jpg

  10. #170 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    21751853_1467100383382421_1728363311184312435_n.jpg

    There, there
    Mă gândesc deja la următorul

  11. #171 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Violence - Speed - Momentum in one tattoo
    Attached Images Attached Images 32698223_1846519358771596_2109748606503223296_n.jpg

  12. #172 SP
    Member viezure's Avatar
    Ziceti si voi artistul atunci cand postati, sa aflam si noi


    Iata-l si pe cel mai recent de-al meu, facut la Bucharest tattoo convention de mega talentata noayanni.
    Sunt extraordinar de incantat de cum a iesit

    Click for video
    Attached Images Attached Images h9c6a3a.jpg

  13. #173 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Holy ****, that's nice! Cat a durat?

  14. #174 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    M-am reintors cu nr. 6.

    L-am facut tot la Francezu.
    Initial am vrut sa il fac intre biceps si triceps, dar ar fi iesit prea mic si ar fi stat "ascuns" dupa tricoul. Asa ca am convenit sa fie pe antebratul drept.
    Attached Images  

  15. #175 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ma gandesc de vreo 2 ani sa imi fac primul tatuaj, vara asta am prins curaj si am mers la Volken (Old Bastards, Cluj).
    Attached Images Attached Images 68530212_2794331377262506_2040823027171590144_n.jpg

  16. #176 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ai ales o zona "curajoasa" pentru un prim tatuaj
    Congrats, looks great!

  17. #177 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Thanks. Durerea a fost okay la inceput, dar dupa vreo 3 ore (din 5) am inceput sa strang din dinti si sa imi urasc viata. A meritat totusi.

  18. #178 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Am revenit, dupa 9 luni, cu tatuajele nr. 7, 8 si 9.

    *samuraiul nu are ochi, dar asa se vedea din cauza luminii.
    Attached Images      

  19. #179 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Si am ajuns la numarul 10 .
    Attached Images    

  20. #180 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Numarul 11, pasiunea mea.
    Attached Images Attached Images fb-img-1617393720262.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 10 FirstFirst ... 7 8 9 10 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts