Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Povestiri amuzante

  1. #1 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

    Povestiri amuzante

    Nu am gasit un thread cu povestiri amuzante, asa ca am creat. Nu cred ca merg puse la http://www.consolegames.ro/forum/f69-funny/296-jokes/
    Pun un preview in QUOTE si restul aveti in link

    Click image for larger version

Name:	Fat-Guy-Out-Of-Breath-Excersing.jpg
Views:	1043
Size:	68.1 KB
ID:	199446
    Mişcarea de duminică

    „Costele, mâine mergem la o mişcare”
    Cumnată-miu era venit în vizită pentru câteva zile, cu toată familia. Când aude că programul de duminică e cu sport se uită descurajat la burta majestuoasă ce i se revărsa domol peste curea şi apoi cu nişte ochi de câine bătut la mine.
    Eu zâmbesc fin şi mă uit într-o doară doi paşi mai încolo....
    Mişcarea de duminică | Vocea din Castel

  2. #2 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Cele mai amuzante le-am citi la Cabral. Una mai soft de la el:

    Click image for larger version

Name:	BMW-X5-accident-avariat-frontal.jpg
Views:	1239
Size:	123.6 KB
ID:	199470
    Aoleeeeeu, ne prapadiiiim!

    Marian este unul dintre amicii nostri, lucreaza la o firma de asigurari, la daune. Are masina lui dar din cand in cand apare seara cu cate o turtita de la firma. Cateodata are parte chiar de cate o demolata. ...
    Aoleeeeeu, ne prapadiiiim! – cabral.ro

  3. #3 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Si avem una in 3 parti:
    Click image for larger version

Name:	pilier-de-rugby.gif
Views:	842
Size:	157.7 KB
ID:	200544

    M-am intalnit zilele trecute cu un amic de-ai mei (un amic dintre ai mei) si imi povestea cat de prost s-a terminat povestea pe care urmeaza sa o astern mai jos. Stiam de treaba asta a lui de cativa ani, uitasem de ea – evident – si-acum mi-am dat seama ca omul inca trage dupa povestea aia…
    Silviu rugbistu’ si ciorditorii – Rapirea din serai – cabral.ro
    Silviu Rugbistu’ si ciorditorii -II – Cac si bat! – cabral.ro
    Silviu si ciorditorii – III – Tumefierea finala. – cabral.ro

  4. #4 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Lupta de clasa cu Pavel Bartos in 3 parti by Cabral

    Click image for larger version

Name:	cabral-si-pavel-bartos-sunt-mereu-pusi-pe-sotii-la-filmari_3_size1.jpg
Views:	798
Size:	43.8 KB
ID:	200662
    Vreau sa scriu de ceva zile articolul asta dar am fost luat pe sus cu altele, asa ca o sa incerc acum. O sa public postul in etape, asa ca dati cate un F5 din cand in cand.
    Toata nenorocirea a inceput, asa cum se intampla de fiecare data, cu chestii mici...
    Lupta de clasa cu Pavel Bartos. – cabral.ro
    Lupta de clasa cu Pavel Bartos – II. – cabral.ro
    Lupta de clasa cu Pavel Bartos – III – cabral.ro


    Voi ati gasit ceva povesti funny?

  5. #5 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    lectura placuta
    Attached Images Attached Images caracal.jpg

  6. #6 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Un mic review. Cam asa se face un review.
    Click image for larger version

Name:	Review Amazon.jpg
Views:	874
Size:	380.6 KB
ID:	200905
    Oh man...words cannot express what happened to me after eating these. The Gummi Bear "Cleanse". If you are someone that can tolerate the sugar substitute, enjoy. If you are like the dozens of people that tried my order, RUN!...
    Amazon.com: C. Torok's review of Haribo Gummy Candy, Sugarless Gummy Bears,...

  7. #7 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Si una de la Alioja.
    Name:  Reteta-unei-afaceri-de-succes-2163584_80x80.jpg
Views: 575
Size:  3.1 KB
    Alioja e mare devorator de inghetata. Mare. Daca l-ar tine buzunaru’ si stomacul, ar manca inghetata dimineata, la panz si seara. Ciorba de inghetata. Tocanita de inghetata. Drob de inghetata, caltabos de inghetata. Orice de inghetata.
    ...
    Reteta unei afaceri de succes | Alioja

  8. #8 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Inca una de la Alioja
    Click image for larger version

Name:	muzica-de-nunta.jpg
Views:	890
Size:	489.3 KB
ID:	203973
    Amintiri de aur: garsoniera de pe Schitului

    O mare parte din viata de om casatorit si cu stare mi-am facut-o in garsoniera din Dristor in care am trait atatea. Acolo am vazut nascandu-se doua dintre cele mai dragi lucruri mie, copilul si blogul, acolo mi s-a dat sa vad cele mai tembele si imbecile tipuri de fiinte cu 2 picioare vazute vreodata, subiecte de scris si izvoare nesecate de inspiratie…
    Amintiri de aur: garsoniera de pe Schitului | Alioja
    Amintiri de aur: garsoniera de pe Schitului – II | Alioja

  9. #9 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    De prin lume adunate:

  10. #10 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

    Căpşunarul

    Una gasita pe Vocea din Castel
    Click image for larger version

Name:	CocalarCaricatura-213x300.jpg
Views:	643
Size:	15.2 KB
ID:	207289
    Căpşunarul
    Badea Ion își ascuţea cu îndârjire coasa, când ochii îi prinseră ceva în zare. Dintre dealurile bătute de soarele amiezii se ridica un nor de praf care, deși vântul abia adia, gonea nebunește spre sat.
    - Văleu, Doamne! Zici că vin turcii – spuse el cu naduf și își scuipă zdravăn în sân, atât de zdravăn că-și pierdu și ultimul dinte din gură, chit că voinicul canin supraviețuise 80 de ani spălăturilor intense cu țuică fiartă și alte feluri de trotil.
    În mjilocul norului de praf, Gheorghe al nostru...
    Căpşunarul | Vocea din Castel

  11. #11 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

    Farmacista

    Si una reloaded de la Cabral
    Click image for larger version

Name:	Medicament-procto-glyvenol.gif
Views:	635
Size:	41.5 KB
ID:	212133
    Farmacista I – Ala bleu care cac_ cuburi.

    Se vedea pe fata lui ca nu era bine, se foia cumva ciudat stand intr-o pozitie care-i tensiona spatele si picioarele dar ii tinea fundul cumva in aer… si mimica fetei trada un disconfort, o durere. Dupa mai multe intrebari mi-am facut calculul ca nu scot nimic de la el, era clar ca nu are de gand sa spuna ce-l deranjeaza si ma simteam prost caci parca insistasem prea mult.
    ...
    Farmacista I – Ala bleu care cac_ cuburi. – cabral.ro
    Farmacista II – … si va doare, Domnu’ Cabral? – cabral.ro

  12. #12 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

    Becul din sufragerie

    Una de la razvanbb
    Name:  bec-110x73.jpg
Views: 430
Size:  2.0 KB
    S-a ars. S-a ars acum șase luni și nimeni nu l-a mai schimbat de atunci. La acel moment, soția mea mi-a spus: “vezi că s-a ars becul din sufragerie”. Eu am răspuns: “bine, mă voi ocupa de asta”.
    ...
    Becul din sufragerie | razvanbb

  13. #13 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

    HC91 si rapandula aia de casetofon au revenit in viata mea!

    Care aveti gametagul lui Cabral?

    icefelix_hc91plus_system.jpg
    Suntem in 2014. Beneficiem de tehnica anilor acestia de revolutie tehnologica, lumea renaste si se modifica zilnic prin aplicatii noi, probleme dispar sub ochii nostri prin retehnologizare, lumea se schimba… si eu tot plin de spume in fata HC91-ului stau!
    HC91 si rapandula aia de casetofon au revenit in viata mea! – cabral.ro

  14. #14 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

    Cum se face o echipă jurnalistică

    Via Arhi

    Sa cititi si comentariul autorului in care precizeaza care sunt termenii adevarati din poveste.


    Click image for larger version

Name:	mitica-la-brutarie.jpg
Views:	456
Size:	102.2 KB
ID:	234988
    Scris de Nea Ilie de la Sculărie

    Acum ceva ani lucram la un jeg de tabloid. Într-o dimineață parchez bicicleta în debara la subsol — că așa e la noi, tre’ s-o ascunzi bine — și o iau încet pe scări la etajul unde aveam biroul.
    Arhi - Cum se face o echipă jurnalistică

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ha, inca rad.

    Acum 20 minute a venit un tip sa cumpere un telefon pe care il aveam la vanzare. Se uita atent la el, la accesorii, la garantie si e multumit. Mai discutam una-alta, tipul e foarte chill. Imi da banii si da sa plece. Ia cutia, cablul, incarcatorul, castile, tot. Il conduc pana la usa si pleaca. Ma intorc la birou sa caut ceva online. Ma asez frumos pe scaun, iar instinctiv intind mana sa iau telefonul. Si il iau in mana. Si nu ma prind de ce nu am acelasi homescreen, apoi imi pica fisa ca l-am vandut, dar e inca la mine. Ma incalt repede, alerg afara si il vad intr-o Toyota mica si neagra cum pleaca. Fac semne cu mana de zici ca ajutam un avion sa aterizeze, dar nimic. N-am nici numarul lui, dar se intoarce el pana la urma.

    In timp ce scriam asta s-a intors dupa telefon. Pacat ca s-a prins

  16. #16 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

    Groază curată

    Inca una de la Cabral
    Click image for larger version

Name:	cap-tractor-frontal-300x365.jpg
Views:	315
Size:	26.7 KB
ID:	237163
    Era seară. Plecăm la drum. Unul dintre companioni îmi spune să fiu atent, să nu cumva să adorm la volan.
    Dar că să nu-mi fac griji, el nu adoarme niciodată în mașină, că baza noastră stă în el.
    Îi spun să stea liniștit.
    El spune că nu are încredere decât în el. Că poate sunt eu bun, dar el nu poate fi convins să aibă încredere în nimeni.
    Groază curată

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replici Memorabile sau Amuzante din Jocuri By Danny in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 04-02-2015, 12:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts