Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 41

Thread: Watch Dogs 2 - The Greed of Ubisoft (collector's edition)

  1. #21 SP
    Member eneea's Avatar
    Eu am imprumut primul joc si m-a plictisit enorm, printre putinele jouri pe care nu le-am terminat, ma enervam daca dadeam banii pe jocul ala.

  2. #22 SP
    Member marv's Avatar
    am luat Assassin's Creed 4 cu 50 RON de la un coleg de pe forum si pentru inca 20 RON am primit si Watch Dogs. Deci practic Watch Dogs m-a costat 20 RON. O sa iau Watch Dogs 2 cand ajunge la acelasi pret.

  3. #23 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    macar de ar face si ei pe partea de MP un death match decent.
    si ar fi interesant un CTF cu parkour.

  4. #24 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    in ultimii doi ani de zile am facut pre-order la majoritatea jocurilor Ubi, nu neaparat CEs dar majoritatea cu tot cu season pass-uri. De data asta zic pas. Au scos jocuri copiate la indigo, unele doar cu niste skin-uri noi (vezi Far Cry Primal), cu niste dlc-uri de tot rasul si basca vreo doua din ele lansate cu tone de probleme (vezi Unity si chiar si primul WD).

    I gave them a lot of money, they gave me the finger. i'm going to give them two of them back

  5. #25 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    După cum spunea cineva pe Reddit,

    Think Twice about Pre-ordering Watch_Dogs 2

    Don't pre-order a Game that has not released actual footage.
    Just wait a few days for reviews, or actual gameplay before making your decision.
    At the cost of a better industry we cannot allow developers to get away with releasing unfinished content and not following through with their promises.

  6. #26 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Aleluia, de-ar gandi toata lumea asa.. inainte sa aruncam cu bani in astia, am fi departe..

  7. #27 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    eu pe primul l-am cumparat CE PS4 (cel cu statueta) la 250 de lei la reducere si nici pana acuma nu l-am jucat si il am de un 1+ an in colectie




    Asa ca o sa astept pana ajunge cam la aceiasi bani

  8. #28 SP
    Member eastbason's Avatar
    Mie unu mi se pare destul de ok WD. Recunosc ca nu am jucat varianta pe consola, dar pot spune ca pe variante de pc apa arata intr-un mare fel. Mi se pare destul de aproape de realitate, si cum arat si cum se misca ( dat fiind faptul ca vad apa multe luni pe an ). Cat despre varianta collectors edition, vine destul de bine echipata. Avem si o figurina, un steelbook, un artbook, deci ok cel putin pentru gusturile mele. Problema a fost pretul! In prima faza am avut precomanda pentru DedSec Ps4...dar Altex m-a lasat cu ochii in soare. Am reusit sa le iau ( atat varianta pentru Pc cat si cea pentru consola) de peste granita, de pe gamerland.ro cu mult sub pretul de la noi. Este un joc care merita incercat!
    Acum...si editiile pentru WD2 o sa vina in faza initiala tot la niste preturi destul de piperate...dar dupa putin timp o sa sfarseasca exact ca fratele mai mare. Stocuri mari...preturi mici. Atunci o sa adaug la colectie si WD 2 pentru ca daca o sa fie ca WD 1...pe mine o sa ma multumeasca. Nu sunt hardcore gamer...sunt hardcore collector iar cutia San Francisco pentru mine face toti banii

  9. #29 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nu pot sa cred ca unii dintre voi chiar aveti de gand sa cumparati acest "joc" creat de o companie care de fiecare data a mintit cu nerusinare...Cand in aceeasi perioada se lanseaza jocuri precum: GT Sport, Gears of War 4, Battlefield 1, Mafia 3, Dishonored 2, etc

  10. #30 SP
    Member eastbason's Avatar
    Dar nu am zis nicio secunda ca-l voi lua day one. Daca o sa ajunga 170 lei varianta San Francisco il voi lua fara sa stau pe ganduri.

  11. #31 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Eastbason, nu m-am referit la tine in mod special.
    Ideea era ca oamenii uita sau sterg cu buretele ce au facut cei de la Ubi in trecut. Se creaza mare hype mare, multe precomenzi, iar a doua zi dupa lansare unii plang pe forum ca jocul e o mizerie, iar altii pun pe furis jocul la vanzare.

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu vad care este problema. Din pacate, pe genul meu preferat, nu prea am jocuri inafara de cele de la Ubisoft sau GTA-uri. Asa ca da, voi lua cat de retepede pot, WD2. Depinde de pretul la care-l prind la baietii de la Ubi.

  13. #33 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Problema este ca aproape de fiecare data au livrat un produs mai inferior decat ce au prezentat pe la conferinte.

  14. #34 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Lasa Bizzare ca acum o sa avem NEO, Scorpio si alte cele, se rezolva problema! ce sa mai!

    Lasand sarcasmul la o parte, pentru mine nu a fost asa.. dezastru (ca pentru unii) cu WD. M-am distrat ceva in multiplayer (cu toate ca s-ar fi putut mai mult). Era uneori enervant sa te trezesti hack-uit in timp ce faceai una/alta in single player, si cu toate ca puteam sa dau disable la acest feature, nu am facut-o, mi s-a parut interesanta. Gameplay-ul a fost si el ok, problema a fost povestea/personajul principal (si pe alocuri driving-ul).

    PS: Initial cand l-am luat pe consola am zis ca a fost nevoie de downgrade.. pentru CA COnsola. L-am vazut ulterior din intamplare la un prieten pe PC.. meh, surpriza! Mai nasol este ca pentru "baieti" pare-a fi un stil de a face business, prezinti una, si livrezi alta, iar noi ne inghesuim sa le cumparam "jocuri cu tabel" la precomenzi chiar. Eu mi-am luat o teapa mare cu AC Unity.. dar e ok, m-am lecuit

  15. #35 SP
    Member temugin's Avatar
    Eu astept cele 20 editii remasterate, dupa lansarea normala a jocului neterminat, adica fara patches and so on....gen Witcher 3.

  16. #36 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by temugin View Post
    Eu astept cele 20 editii remasterate, dupa lansarea normala a jocului neterminat, adica fara patches and so on....gen Witcher 3.
    Witcher 3 ofera content la 200 de lei cat ofera TOATE jocurile facute de Ubisoft in ultimii 5 ani la un loc, ce rost isi are comparatia? Daca pentru 15 ore de gameplay la Uncharted, de exemplu, platesti 260 de lei, pentru 150 de ore de Witcher ar trebui sa dai 2600 de lei. Daca toti am fi platit atat pentru joc, crede-ma, poti sa fii convins ca nu intalneai nici cel mai mic glitch.

  17. #37 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    What? Witcher 3 e un joc masiv, si ori de cate ori as spune masiv nu as face un sumar la cat de masiv e, si nu ma refer la lumea din joc, ma refer la zeci poate chiar peste o suta de questuri care implica linii de dialog, poveste si progresia in timp a questului mai ales daca influenteaza intr-un fel sau altul si poarta consecinte asupra actiunilor tale, iteme care sunt cu miile, optiuni de crafting si sistem de resurse, etc. Sa faci un joc de anvergura asta nici nu vreau sa ma gandesc cate ore de munca trebuie sa bagi in el doar ca sa functioneze la un nivel de baza dar sa mai cizelezi la el de cand s-a lansat. CDPR e un developer care lucreaza la Witcher 3 de un an zi o luna de zile de cand s-a lansat numai ca sa repare orice problema semnalata de fani, alt developer se multumea sa scoata un patch day one si sa isi ia vacanta.

  18. #38 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Ofera sau nu content, legatura are cu bugurile din jocuri, eu astept sa joc Witcher 3 de peste 1 an, vreau sa fie GATA ODATA cu fixurile, nu ma intereseaza cat de masiv este, e treaba lor, sunt jocuri fara buguri multe, mai mult sau mai putin masive, si are legatura cu Ubisoft, aia de au stricat cumva seria Heroes ? ah da, aia sunt. Cei care au Ass Creed series ? buguite si alea ? mda.

    Inseamna ca standardul jucatorilor a scazut drastic, eu vorbesc de buguri majore, nu ma faceti sa dau exemple acum. Dar lasa, ''merge si asa'' la noi, la romani.

  19. #39 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Scuza-ma, vorbesti prostii

  20. #40 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by temugin View Post
    Inseamna ca standardul jucatorilor a scazut drastic, eu vorbesc de buguri majore, nu ma faceti sa dau exemple acum. Dar lasa, ''merge si asa'' la noi, la romani.
    E nenorocire cu "standardul". Eu joc intr-una. O fi ca sunt roman ?!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 07-03-2014, 01:03
  2. Ubisoft compara Watch Dogs cu GTA V By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 04-10-2013, 07:45
  3. Replies: 0 Last Post: 12-06-2013, 09:02
  4. Watch Dogs, urmatorul IP a celor de la Ubisoft By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 07-06-2012, 11:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts