Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 60 of 60

Thread: Sony confirma PlayStation 4K

  1. #41 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Citește interviul mai atent

  2. #42 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    ))))

  3. #43 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Popae36 View Post
    Eu cred ca neo va fi doar un ps 4 care va reda video in 4k,nu si jocuri.
    Am trecut acum cateva saptamani de etapa cu "cred ca", deja Andrew a declarat mai tot ce era important despre consola.

    Un scurt rezumat:
    -toate jocurile, fara exceptie, vor rula atat pe Neo cat si pe PS4 vechi
    -jocurile pe Neo vor rula in 4K, mai putin cele de VR, despre care inca nu stim sigur
    -Neo se va lansa imediat dupa ce va fi anuntat, asa cum face Apple cu produsele
    -se zvoneste ca Neo se va lansa in acelasi timp cu Playstation VR, deci in toamna asta

  4. #44 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Plus asta:
    Sony PS4 upgrade to include richer graphics

  5. #45 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca ne intoarcem la discutiile cu si despre TERAFLOPS, ne-am da seama ca o eventuala lansare in toamna asta nu are sens. Iar aici as veni cu niste argumente:

    - ca o lansare sa aiba loc in toamna, ei trebuie in momentul asta sa aibe o consola intr-o forma finala si sa inceapa constructia consolelor cat de curand. Avand in vedere ca avem 0 leaks despre informatii tehnice si alte alea, putin probabil.
    - dupa anuntul facut de Microsoft cu 6 TERAFLOPS, Sony stie la ce sa se astepte. Cum nu au anuntat oficial nimic decat ca se lucreaza la urmatoarea generatie, au aflat de la Microsoft si cand apare competitia si cat de puternica e. Slabe sanse sa lanseze primii fara sa aibe vreun beneficiu real
    - pe cat vor ei sa se compare cu Apple, Apple face treaba anuala cu produsele de 15 ani, lumea stie la ce sa se astepte. Ei au nevoie de hype si presa pentru a vinde o consola noua, iar pe aia nu o faci in saptamana dintre momentul in care ai anuntat-o si pana in momentul in care ai pus-o la vanzare
    - au timp! Microsoft probabil vine cu generatia noua la 4 ani, iar Sony nu are niciun motiv sa o faca la 3. Nu au nevoie sa fie primii, si daca lanseaza dupa Microsoft la cateva luni, tot vor vinde mai bine. Si-ar lua lumea in cap si mai rau daca vin cu un ciclu atat de scurt. Daca vin precum Microsoft la 4 ani, o sa aibe pe cine sa dea vina.

    Also, nu sunt nici ei nebuni sa lanseze 2 chestii hardware scumpe si importante deodata. Cine ar avea bani sa dea 400$ pe VR si inca 4-500$ pe o consola? 1000$ dintr-o bucata. Nu vor lansa toamna asta asa zisa consola "NEO". E posibil sa faca ceva gen Xbox One S inca din toamna cu VR, dar nimic mai mult.

  6. #46 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu sunt atât de deștepți, ai adus argumente pe care le-am adus si eu intr-o discuție cu prietenii, din păcate ne-au tras un șut în...dualshock.

  7. #47 SP
    Member lucas22010's Avatar
    parca vad viitoarele jocuri pentru ps4k: tlou re-remastered, uncharted 1-4 re-remastered, seria batman re-remastered...
    iar la ps plus pentru ps4k vor da jocuri de psp la grafica de 720p. sau poate candy crush 4k exclusive edition

  8. #48 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by lucas22010 View Post
    parca vad viitoarele jocuri pentru ps4k: tlou re-remastered, uncharted 1-4 re-remastered, seria batman re-remastered...
    iar la ps plus pentru ps4k vor da jocuri de psp la grafica de 720p. sau poate candy crush 4k exclusive edition
    S-a mai zis gluma asta de 10 ori, si oricum deja s-a anunțat ca toate jocurile vor rula pe ambele platforme.

  9. #49 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cred ca se refera la faptul ca toate remasterurile desi vor merge si pe Neo, vor mai fi odata remasterizate si in 4K, ca sa arate si mai bine

  10. #50 SP
    Junior Member lamur's Avatar
    Si eu cred ca ar fi o prostie colosala sa lanseze Neo acum, la jumatate din performanta Scorpio, fara niciun fel de avantaj real. In momentul asta NU au concurenta, iar peste un an ar fi depasiti. Daca fac asta, fac cea mai glorioasa prostie de marketing ever made.

    O lansare PS4 Neo anul asta nu se justifica cu nimic, mai ales ca Microsoft au anuntat specificatiile Scorpio iar in acest moment Neo sta prost la acest capitol fata de noul next-gen al Microsoft.

    Are sens o lansare in 2017, alaturi si versus Scorpio, cu performante echivalente iar diferenta sa o faca jocurile. Pentru ca daca incep cu upgrade-uri decalate si lansate fara rost, doar asa sa fie, iar jocurile de xbox one vor fi (absolut toate) si pe PC, mi teama ca oamenii vor prefera sa cumpere o placa grafica mainstream si sa nu mai investeasca in console care peste 3 ani nu sti daca mai sunt "de actualitate".

  11. #51 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    As cumpara consola asta daca ar avea optiunea de a rula jocurile in rezolutie mai mica dar fps mai mare. Prefer oricand un 60fps stabil in 720p decat un fps sub 30 in 4k. Pacat ca multimea nu gandeste asa si vor 4k si pe telefon. Altfel tv 4k nu am nici nu intentionez sa imi iau oricum nu ma uit la el de aproape. Cati de aici intentioneaza sa il cumpere? Pt cati e atat de importanta rezolutia asta?

  12. #52 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cum !? Ăștia scot 4K si tu vrei sa ruleze 720 Tu ai impresia că o sa joci BF1 în 4K si va fi instabil.

    Sent from my EVA-L09

  13. #53 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Nu am impresia, sunt sigur 100%. O sa ruleze in 4k dar se va chinui sa atinga 30fps.

  14. #54 SP
    Member Hider141's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Cati de aici intentioneaza sa il cumpere? Pt cati e atat de importanta rezolutia asta?
    Tot asa spunea lumea si cand s-au lansat primele TV-uri FullHD.
    In ultimul timp s-au ieftinit asa de mult 4k-urile incat gasesti Smart TV-uri Philips sau LG de 40"+ la 1700 lei si monitoare de gaming cu diagonala de 28" la 1700-1800 lei.
    Cei care nu-si permit sa schimbe TV-ul in fiecare an evident ca nu-si vor lua chiar acum ceva 4k, dar sunt destule persoane care au deja in casa cel putin unul sau chiar mai multe, sau care planuiesc sa-si cumpere cand o sa apara PS4 Neo.

  15. #55 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Rezolutii mari au aparut si pe telefoane si sunt deaj multe modele din cr in ce mai accesibile. Dar chiar e nevoie de asa rezolutie? O avem cu costu performantei a consumului de curent etc. In loc sa mearga ceva super repede merge la fel de incet ca si acu multi ani pt ca trebuie sa tina pasu cu rezolutia. In loc sa stai pe fotoliu la o distanta oricum care nu iti permite sa vezi pixelu si sa ai jocuri care ruleaza fara cea mai mica problema in 60fps si detalii de neimaginat, mai bine 4k dar la fel de prost ca in trecut cu aceleasi frame drops etc....si in curand apare 8k...si atunci 4k e depasit si o sa jucam pe 8k solitare cu 30 fps care fluctueaza.

  16. #56 SP
    Member blondutzu's Avatar
    marketing, nimeni nu vorbeste de PPI. Degeaba ai 1080p la 60 fps daca ai un televizor de 2 metri si te joci de aproape. Average Joe nu intelege asta, vrea sa aiba ultimul racnet.

  17. #57 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Apoi daca ai tv de 2 metri si te uiti la el ca la telefon de la 30 cm nu esti gamer nici cinefil...in cel mai fericit caz esti programator in cel mai nefericit orb pe jumate si in cel mai comun tantalau.

  18. #58 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Eu nu prea inteleg de ce mai vb de 1080p la 60fps pentru consola noua. Nu asta trebuia sa faca ps4?

  19. #59 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    Eu nu prea inteleg de ce mai vb de 1080p la 60fps pentru consola noua. Nu asta trebuia sa faca ps4?
    Corect spus.Ps4 trebuia sa se numească Ps3.5.Neo trebuia sa fie nextgen ul

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  20. #60 SP
    Member krOOm's Avatar
    In 2019 spre 2020 apare Ps5

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Sony confirma compatibilitatea PS4-PS2 By trickz in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 14-12-2015, 21:43
  2. Sony confirma Jak & Daxter HD Collection By Tudoran in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 25-11-2011, 12:30
  3. Replies: 14 Last Post: 09-10-2008, 01:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts