Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Sony afectat de criza !?

  1. #1 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar

    Sony afectat de criza !?

    Sony Online Entertainment a anuntat ca a concediat 41 de angajati cu slujbe full-time. La Sony, 41 de angajati este chivalentul a 5% din forta de munca. SOE nu a dat nici un interviu si nici un alt detaliu referitor la acest lucru. Se pare ca in sfarsit criza a ajuns si la usile celor de la Sony. Sa speram ca acest lucru nu va afecta foarte mult conceperea jocurilor si nici datele de lansare ale acestora.

    Aici este declaratia celor de la SOE :

    In a move to increase operational efficiency and reduce costs, Sony Online Entertainment has eliminated 5% of its full-time workforce, equaling 41 people.
    SOE looks forward to continuing its leadership role in the online games industry as it celebrates the highly successful launch of Free Realms, the 10-year commemoration of its ground-breaking EverQuest franchise, and the continued performance of the company�s other games
    Attached Images Attached Images sony_retry.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Imi pare rau sa aud despre alti oameni care si-au pierdut slujbele, dar trebuie sa spun ceva: poza pusa pt. news-ul asta e mult prea tare !

  3. #3 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Pentru poza asta trebuie sa ii multumiti lui Monky , restul este al meu ! Eu alesesem una cu studiourile sony !

  4. #4 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Eu cred ca cei 41 oameni au fost prinsi ca se jucau pe Xbox 360 Acum serios, daca au dat afara cativa oameni, nu cred ca inseamna ca i-a lovit criza. Daca era sa ii loveasca, se intampla mai pe la inceputul anului. Iar daca intr-adevar au o gaura in buget, asta nu va afecta producerea jocurilor. Consolele sunt deja la consumator, dev-kits la developeri. Sa curga jocurile.

  5. #5 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Sony as a whole sunt afectati de criza inca de la inceputul anului, cand au renuntat la aproximativ 17.000 de oameni.

  6. #6 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Sony sunt afectati in primul rand de prostia lor, cred ca nu e companie care sa aiba idei mai proaste de marketing.

  7. #7 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Eu cred ca cei 41 oameni au fost prinsi ca se jucau pe Xbox 360 Acum serios, daca au dat afara cativa oameni, nu cred ca inseamna ca i-a lovit criza. Daca era sa ii loveasca, se intampla mai pe la inceputul anului. Iar daca intr-adevar au o gaura in buget, asta nu va afecta producerea jocurilor. Consolele sunt deja la consumator, dev-kits la developeri. Sa curga jocurile.
    Oooa dalol ! Sigur asta s-a intamplat.Sa inteleg ca tot Xbox 360 iti place mai mult de cand ti-ai luat si PS3.Oricum am observat ca de cand ai trecut si pe Sony primesti mai multe thanks-uri.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dar cine a zis ca Dj Mo a "trecut pe Sony" ? Nu poate omul sa aiba toate consolele fara sa fi "trecut" de partea cuiva ? Eu sincer apreciez "curajul" lui (pentru ca in ultima vreme mai ca iti trebuie curaj sa zici ca te joci pe ambele console)... Un gamer ca sa fie intr-adevar super tare trebuie sa joace toate exclusivitatile (sau macar pe cele bune).

  9. #9 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    ce tare e poza !!!! cam sadic tipul...dak e din iraq a ramas cu urmari din urma conflictelor dak nu ... se pare k a jucat prea mult Gears

  10. #10 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Nu observati ca cel care se joaca pe PSP este acelasi cu cel facut bucatele?

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Nu observati ca cel care se joaca pe PSP este acelasi cu cel facut bucatele?
    Mai are 2 credite. 2 lifes left

  12. #12 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Dar cine a zis ca Dj Mo a "trecut pe Sony" ? Nu poate omul sa aiba toate consolele fara sa fi "trecut" de partea cuiva ? Eu sincer apreciez "curajul" lui (pentru ca in ultima vreme mai ca iti trebuie curaj sa zici ca te joci pe ambele console)... Un gamer ca sa fie intr-adevar super tare trebuie sa joace toate exclusivitatile (sau macar pe cele bune).

    Sunt de acord cu tine la partea cu gamer-ul.Chiar nu mai stie nimeni de gluma !

  13. #13 SP
    Member colossus's Avatar
    misto poza monky

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Masini de criza... By MonkY in forum Auto & Moto
    Replies: 10 Last Post: 19-05-2011, 10:49
  2. Harmonix afectat de restructurari By Mika in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 07-02-2011, 22:52
  3. Replies: 8 Last Post: 01-04-2009, 19:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts