Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 62

Thread: Nintendo prezinta noua consola: Nintendo Switch!

  1. #41 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Adica pe scurt, X2

  2. #42 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Da, dar partea cu SLI suna interesanta, sunt curios daca un chip va fi in dock si unul in device-ul principal . Daca ambele sunt in device RIP baterie...

    Nu este pentru mine si nu planuiesc sa-mi iau una, dar in mod ciudat imi place mult, sper sa le reuseasca, si sper sa vad Skyrim pe Switch.

  3. #43 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vezi aici
    http://www.consolegames.ro/forum/sho....php?p=1373608

    "The handheld unit of the Nintendo Switch contains all the hardware components of the system — games are running directly on the device, which is why you can slide the Switch’s Joy-Con controllers onto either side of it. When you drop the unit into the dock, the dock begins charging it and outputting the game to an external screen over an HDMI connection."

  4. #44 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Clar atunci, RIP baterie...

  5. #45 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Deci in promo cei care jucau in avion dupa o ora au cautat alceva de facut.

  6. #46 SP
    Member florent's Avatar
    Strike105x , esti tester pt PCSX2 ? Nu m-am lamurit daca dock-area tabletei face upscale la rezolutie pe TV . Eu unul sunt foarte incantat dpdv al jocurilor retro pe care le-as putea juca

  7. #47 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by florent View Post
    Strike105x , esti tester pt PCSX2 ? Nu m-am lamurit daca dock-area tabletei face upscale la rezolutie pe TV . Eu unul sunt foarte incantat dpdv al jocurilor retro pe care le-as putea juca
    Din pacate nu mai am timpul necesar pentru asa ceva, altfel mi-ar place sa fiu, pur si simplu am fost activ in comunitatea de emulatie multi ani la rand (mai ales pe partea de suport, pe NGEMU), si am ajuns sa cunosc destul de multi developer-i. Acesta find si motivul pentru care mi se fac peri albi in cap cand vad ca este comparata emulatia cu pirateria, cand multi din oamenii aceia, au lucrat din pasiune, si tot ce au dorit sa faca este sa studieze si chiar sa aduca un omagiu consolelor retro, cu imbunatatirile de rigoare desigur, majoritatea find iubitori de console.

  8. #48 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Daca gasesc o metoda prin care sa opreasca unul dintre chip-urile grafice atunci cand consola este pe modul portabil, este posibil sa avem o durata de viata a bateriei mai mare decat ne asteptam. Ma gandesc ca nefiind necesara o rezolutie 1080P pe ecranul acelui handheld iar 720P ruleaza lejer pe tegra fara probleme ar putea opri unul dintre chip-uri si sa ruleze 720p in modul portabil.

  9. #49 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu așa am înțeles. 1080p cu dock și 720p când este în modul portabil. Sau am înțeles eu greșit?

  10. #50 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    se pare ca RDR2 este confimat pt aceasta consola

  11. #51 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #52 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ^SHENMU SHENMU SHENMU SHENMU

  13. #53 SP
    Member marv's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    se pare ca RDR2 este confimat pt aceasta consola
    cum? unde? ce?

  14. #54 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Pe mine m-au cucerit cu acel trailer, imi plac foarte mult device-urile astea care se pot "transforma" in functie de nevoi chiar daca unii le considera mai mult un gimmick. In functie de pret si daca voi avea destui bani in acea perioada ma gandesc serios la cumpararea unei console Switch chiar si numai pt. jocurile exclusive.

  15. #55 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Asta da explicatie/comentariu a video-ului pentru Switch:




  16. #56 SP
    Junior Member maniacu's Avatar
    Stie cineva ce capacitate are bateria consolei ?

  17. #57 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    GAMPCOCURIFVR
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  18. #58 SP
    Banned Templier's Avatar
    prea scump pentru un PSV fara touch screen

  19. #59 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar

  20. #60 SP
    Junior Member CyberneticGOD's Avatar
    bump ! (am citit printre posturi de la inceput pana la sfarsit, ce am observat pe aici , toata lumea se princepe la toate, bun pana aici e totul bine)
    Cateva opinii personale si criterii din surse care spun eu tot timpu au confirmat ! (nu intrebati de link-uri, youtube si google is prietenii vostri)
    1. Nintendo e normal sa foloseasca o tehnologie mobila (halooo e portabila consola sau despre ce vorbim)
    2. Acel Tegra Chip e Custom pe arhitectura pascal (nu scrie nicaieri X1 sau X2 alea is doar zvonuri aruncate)
    3. Spre surprinderea unora din ultimele surse , GPU-ul din Switch s-ar putea sa fie cel putin egal sau peste cel din xbox one.
    4. Are Multitouch gen tableta , iar display-ul se inclina catre 1080p in ultima vreme (la inceput se vorbea de 720P, aici mai discutam)
    5. Consola pe modul portabil e foarte probabil sa isi reduca ceasurile pentru a imbunatatii autonomia bateriei.
    6. Va avea succes ? totul depinde de jocuri , restu is doar povesti, discutii gen PSP VITA ? serios ?

    PS: Nu sunt fan Nintendo , Sony , Microsoft .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 32 Last Post: 06-06-2014, 17:20
  2. Apple a prezentat noile modele de iPod By iUser in forum Tech News
    Replies: 11 Last Post: 13-09-2012, 16:43
  3. Gears Of War 3: Horde 2.0 prezentat la GamesCom By Chris in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 22-08-2011, 21:35
  4. Fable 3 va fi prezentat luna viitoare By Bobby in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 09-01-2010, 13:42
  5. Corvette a prezentat noul C6.R GT2 By ffocus in forum Auto & Moto
    Replies: 3 Last Post: 07-08-2009, 18:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts