Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Un controller Modern Warfare 2 ?

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Un controller Modern Warfare 2 ?

    Saptamana trecuta am aflat ca jocul celor de la Infinity Ward va fi disponibil, incepand cu 10 noiembrie, in 3 variante, standard, Hardened si Prestige. Editia Prestige va include, pe langa alte lucruri, niste night vision goggles. Aceasta veste s-a raspandit repede si intr-un timp record Prestige a fost sold-out. Insa cei de la Activision nu se opresc aici, inca mai au o surpriza pregatita pentru noi, un controller Modern Warfare 2. Un producator al jocului, Robert Bowling, a facut urmatoarea declaratie prin intermediul programului Twitter.
    In a design meeting for a #MW2 controller. Need your advice - Concave or Convex grips for the Analog sticks? Whats your preference and why?
    Ce parere aveti, Activison vor face o alegere buna cu acest controller?

    sursa:Twitter / Robert Bowling: In a design meeting for a ...
    Attached Images Attached Images codmw2.jpg

  2. #2 SP
    Member Bokolino's Avatar
    daca o sa mai scoata altceva in afara de obiectele astea doua o sa fie cam trasa de par, ca atunci o sa para ca si cum ei vor sa scoata cati mai multi bani p carca titlului Modern Warfare. Mai bine folosesc timpu risipit p inventarea a noi "gageturi", pentru sa face jocul si mai bun.

    ps: u n-ai somn?

  3. #3 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu va fi un controller facut de Activision sau Infinity Wards ci third party, posibil Mad Catz

  4. #4 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Aia care au facut si pentru SF4? :d
    Cred ca nu-i o idee asa bestiala acest controller deoarece ---EI NU AI DE FACUT NIMIC LA JOC!?! WTF!!!---

  5. #5 SP
    Member DeianD's Avatar
    Quote Originally Posted by MrIacob View Post
    EI NU AI DE FACUT NIMIC LA JOC!?! WTF!!!---
    Sper sa nu stam toti asa cu sufletul la gura dupa acest joc si pana la urma sa ne dezamageasca cu o campanie foarte scurta a jocului sau mai stiu eu ce minusuri. Mai bine s-ar concentra mai mult pe jocul in sine decat pe tot felul de chestii din care sa scoata mai multi bani

  6. #6 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    O sa coste mult, pentru simplu fapt ca va fi licentiat, chiar daca acelasi model cu alt desen pe el va fi probabil cu 10-20$ mai putin. Dar se gasesc prostani oameni sa-l cumpere.

  7. #7 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pentru MW2 singurul controller pe care mi-l doresc este cel oficial X360. mi-ar placea daca ar scoate unu gri-sobolan (oarecum de culoarea stickurilor analogice). practic daca mai scot putina cerneala din ala de elite..e perfect.

  8. #8 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Stirea e din Can Can sau Libertatea?

  9. #9 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    La cat tam-tam se face legat de acest joc nici nu ma mir , fiind unul din cele mai anticipate jocuri Activision nu risca sa piarda o sansa k asta si prin urmare incearca sa cheleasca audienta de bani oferind tot felul de gadgeturi....... care dupa parerea mea vor fi interesante probabil numai pt fanii jocului........

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm... sa fie ceva de genul asta ?
    Attached Images Attached Images mw2_rifle_controller.jpg

  11. #11 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Stirea e din Can Can sau Libertatea?
    nu inteleg ce vrei sa spui .

    ON: Modern Warfare 2 Limited Edition Controller Incoming

  12. #12 SP
    Member Wargasm's Avatar
    E o stire preluata de pe blog sau twitter sau hifaiv, cat de oficiala poate fi?

  13. #13 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Wargasm, lumea nu mai face diferenta intre zvonuri si stiri, bloggeri, twittristi si agentii de presa. lanseaza tu o bomba pe twitter sau pe cine stie ce blog mai rasarit si peste doua zile mai tirziu da un comunicat de presa pe care il transmiti tuturor publicatiilor (online). in momentul aparitiei stirii, toti vor spune ca e veche, ca au citit-o de citeva zile, ca blogul X a scris primul, etc. cum ziceam, lumea nu face diferenta dintre o stire si un zvon si nici nu apreciaza calitatea sau sursele. acum, toata batalia se da pe 1. exclusivitate si 2. senzational. practic, ce a reusit Dan Diaconescu cu OTV in Romania, au reusit bloggerii si retelele sociale la nivel international cu stirile de gaming. nu zic ca e neaparat un lucru rau (pentru ca multe siteuri cu vechime sunt controlate..de sus). in plus, era inevitabil din punctul meu de vedere. problema insa e ca si calitatea scade simtitor iar lumea din pacate pune botu ca deh, e senzational.

  14. #14 SP
    Member obidan's Avatar
    Stiu ca e forum 4 consoles, dar mereu am sustinut ( si voi sustine in continuare) ca Moden Warfare ( si orice joc COD) se joaca MULT mai bine pe PC. Cei care au jucat COD1 pe PC , stiu cat de serios se joaca si se folosesc mai mult butoanele Q si E decat W. Geniala toata seria Call of Duty ( inafara de COD3, CoD: WaW care nu mi-au placut deloc ).Controller-ul asta nu ma incanta cu nimic si daca nu arata gen poza lui Monky nu vad ce ar putea fi mai mult decat controllere Halo3 (alta culoare + poze)

  15. #15 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu vad de ce nu ar fi o stire destul de oficiala din moment ce a fost postata de Robert Bowling, care se stie ca lucreaza la MW2, pe Twitter-ul lui.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Modern Warfare 2 By steauacroitoru in forum Console Club
    Replies: 2804 Last Post: 17-02-2012, 20:15
  2. Modern Warfare 3 By AndRewqp in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 13-04-2010, 17:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts