Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Path of Exile in curand pe Xbox One

  1. #1 SP
    Member eneea's Avatar

    Path of Exile in curand pe Xbox One

    Stiu ca va asteptati la ce-i mai rau din partea lor, dar se pare ca mai avem totusi si vesti bune pentru consola celor de la Microsoft. Mai exact a fost facut anuntul prin care aflam ca jocul Path of Exile o sa-si faca debutul "consolistic" pe Xbox One in cursul acestui an (inca nu s-a dat o data exacta). Pentru cine nu stie Path of Exile este o clona Diablo, free-to-play, s-a lansat pe PC in 2013 si beneficiaza de foarte multe update-turi, continut nou, etc.

    Sursa: https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1821330.
    Attached Images Attached Images path.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Clona de Diablo Acuma orice joc ARPG e o clona?

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Iaca-ta ca avem si trailer:


  4. #4 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Clona de Diablo Acuma orice joc ARPG e o clona?
    Din cate am vazut si am citit (ca de jucat nu l-am jucat) marea majoritate ai gamerilor recunosc ca PoE e o clona Diablo 2

  5. #5 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Clona sau nu, e de sute de ori mai bun ca diablo, asta din spusele unor prieteni care au jucat ambele jocuri, si oamenii care sunt fani ai genului arpg. Oricum e bine venit. Ar fi fain sa fie si pe PS4, ca pe pc nu am avut ocazia sa il joc mult ca nu mi-l duce pc-ul cum trebuie.

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu e peste Diablo 2, poate e peste Diablo 3.

  7. #7 SP
    Member eneea's Avatar
    Din formularea lor "Path of Exile will be making its console debut on Xbox One later this year", nu zice ca e console exclusive, deci posibil sa vina si pe PS4 si pe Switch

  8. #8 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu e peste Diablo 2, poate e peste Diablo 3.
    Da clar, nu are cum sa fie peste Diablo 2 ala e un masterpiece. La 3 m-am referit.

  9. #9 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu sunt de parere ca e peste Diablo 2, are un sistem de customizare a abilitatilor cum nu am mai intalnit niciodata, foarte complex, foarte echilibrat si bine gandit. Chiar sper sa apara si pe PS4, probabil e singurul titlu de pana acum pentru care as regreta ca nu am Xbox.

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Apare cu siguranță si pe PS4.

  11. #11 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Recomand fanilor genului sa incerce Grim Dawn. Dupa parerea mea e mult peste Path of Exile. Sincer pe mine nu a reusit deloc sa ma faca sa imi placa POE...l-am incercat de doua ori, acum dupa acest anunt a treia oara install urmat de deinstal Am renuntat de fiecare data. Nu e pt mine. Diablo3 imi place la nebunie pe console desi l-am terminat si pe PC, mi se pare ca parca e facut pt console. Grim Dawn e un joc extraordinar, poate fi jucat si cu un gamepad ,desi e destul de dificil asa pt ca nu a fost gandit pt controler. M-as bucura mult sa il porteze pe console cu interfata modificata ca si Diablo, gamingului console-type mi se pare mult mai potrivit pt portare decat POE.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Path of Exile - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 5 Last Post: 03-02-2016, 20:51
  2. Replies: 0 Last Post: 09-05-2014, 15:39
  3. Replies: 0 Last Post: 28-11-2011, 11:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts