Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 100

Thread: Project Scorpio va fi prezentat pe 11 Iunie

  1. #21 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu am fost niciodată mai mulțumit de exclusive decât generația asta, nu știu ce vorbiți voi acolo. Daca am timp fac un topic dedicat weekendul asta, imi pare ca multa lume poate nu știe jocurile bune.

    In alta ordine de idei, chiar sper ca Scorpio sa vanda super bine si sa mai prinda Microsoft avânt.

  2. #22 SP
    Member eneea's Avatar
    Leo te linseaza fanii PS ). Eu sper sa-si revina MS, ca pe viitor nu o sa fie bine daca Sony are pozitie de "monopol", vedeti ce s-a intamplat cu lansarea PS3.

  3. #23 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Leo, cum adica Last of Us remasterizat de 2 ori ? Ca nu m-am prins...

    Si nu e chiar asa. PS4 clar a avut mai multe exclusivitati, nu uita de Uncharted 4, The Order, Ratchet and Clank (care nu este 100% remasterizare), The Last Guardian, acum vine Horizon Zero Dawn, urmat de alte exclusivitati (Detroit, God of War 4, Days Gone...) pe cand pe Xbox...
    Pai nu a fost lansat pe PS3, apoi re-masterizat pt PS4, si apoi re-masterizat pentru PS4 Pro cu patch de 4k native....graphics.. ceva de genul?

  4. #24 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nop. A fost lansat pe PS3 si remasterizat pt PS4. Pentru PS4 Pro a primit doar un patch, ca majoritatea jocurilor vechi, de altfel. Nu cred ca poti spune ca Shadow of Mordor (si multe altele) a avut o remasterizare, pentru patch-ul de Pro...

  5. #25 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    Leo te linseaza fanii PS ). Eu sper sa-si revina MS, ca pe viitor nu o sa fie bine daca Sony are pozitie de "monopol", vedeti ce s-a intamplat cu lansarea PS3.
    Nu îl linseaza, doar ii prezintă fapte, nu vorbe. Când văd cum a început anul pentru Sony, nu pot sa fac altceva decât sa aplaud. Nioh, Yakuza 0, Gravity Rush 2, toate 3 au primit note foarte bune. În nici doua luni, trei jocuri exclusive, nu mai spun că urmează Nier sau Horizon. Cam așa stă treaba, anul asta din păcate, Sony fluieră cu mâinile in buzunar, al lor si al meu, in timp ce Microsoft fluieră a pagubă.

  6. #26 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Generatia asta de console (sa vorbim la plural) au dus lipsa de exclusivitati. Microsoft a dat chix cu Quantum Break, Tomb Raider a fost timed exclusive, Suset Overdrive...anulare Scalebound. La Sony putem aminti de lansarea Driveclub, celebrul No Man's Sky, remastere la alte remastere (gen Last of Us remasterizat de 2 ori....), Gran Turismo care vine (completati voi cand...), etc.
    Nu e un concurs (daca era Microsoft pierdea relaxat ) ), dar ca idee ambele companii duc lipsa de jocuri exclusive, nu doar aia verzi
    Driveclub a vandut bine peste 2 milioane, No Man's Sky nu e propietate Sony, The Last Of Us remasterizat de doua ori? umm what? din cate stiu eu exista doar un singur remaster la The Last Of Us, Gran Turismo vine in 2017, cand in 2017? completezi tu cand ca la Crackdown si alte jocuri ex-exclusive Microsoft

    cat pentru Sony, nu-ti fa tu griji ca au exclusive destule

    Sony sunt singurii generatia asta care au exclusive rated higher than 90: Uncharted 4: A Thief's End & Bloodborne, Xbox au ZERO, si nu doar exclusive cu scoruri bune, au si cele mai bien vandute exclusive, Uncharted 4 8.7 milioane vandute, mai mult ca toate ex-exclusivele xb1 anul trecut combinate

    cat despre anul acesta, in 4 luni Sony are:
    Resident Evil 7 VR
    Gravity Rush 2
    Yakuza 0
    Nioh
    Horizon Zero Dawn
    NieR: Automata
    MLB The Show 17
    Persona 5
    si multe alte jocuri mai mici

    pe langa ce ex-exclusive are Microsoft:
    Halo Wars 2
    praf
    praf
    nimic
    nimic
    spatiu gol
    si mai mult nimic

    asa ca tu vezi de xbox acolo si nu mai vorbii de Sony cand nu stii despre ce vorbesti, la capitolul exclusive generatia asta Sony le da la nas la Microsoft, nici sa nu vorbim despre ce vine mai tarziu ca The Last Of Us 2, Death Stranding, God Of War, Spiderman, Detroit, Gran Turismo etc.

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    AGKill0, iti recomand sa te calmezi, ca nu e cazul sa transformam thread-ul in PS4 vs Xbox One.

  8. #28 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Foarte bine, dar nu trebuia anuntata cu atat de mult timp in urma. O puteau face acum si sa o lanseze in iunie.
    Din pacate, daca nu faceau asta imediat ce se zvonea ca PS4 Neo sta sa apara, le scadeau actiunile vertiginos la bursa de valori. Au trebuit sa faca aceasta miscare, culmea, chiar in detrimentul vanzarilor Xbox One, doar pentru a nu-si pierde incredere actionarilor.

  9. #29 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @AGKill0: ai grija pe viitor cum te adresezi colegilor de forum. O sa zicem ca te-a luat gura pe dinainte de data asta, dar sa nu se mai repete.

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cu Microsoft e greu, pentru ca nici ei nu stiu ce vor. De fapt problema e cu cei care s-au perindat pe la "putere". Balmer a reusit sa puna si divizia Xbox pe butuci, iar acum se vad efectele. N-au prea avut de ales si au preferat sa "canibalizeze" Xbox-ul in detrimentul lui Windows 10. Games for Windows.... remmember? Asta in timp ce Steam, Origin & Co. le-o dau la gioale.

    La Sony e "simplu". N-au alta sursa pe partea de gaming. N-au OS-uri de laudat, vor sa-si vanda TV-urile 4K, sa vanda cat mai multe accesorii, jocuri and stuff. Eu daca as fi in locul lor as deschide cat mai multe studiouri care sa lucreze exclusiv pt. PlayStation (sunt atatia indies care ar face treaba buna cu un buget mai serios si extra man-power).

    Anyway, 2017 va fi un an bun pt. gaming, zic eu. Avem consola noua de la Nintendo, consola noua de la Microsoft, si a celor de la Sony are vopseaua proaspata... not bad! Not bad at all! De-abia astept E3-ul!

  11. #31 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    "Launching holiday 2017, Project Scorpio is the next member of the Xbox One family and will be the most powerful console ever created with 6TFLOPS capable of delivering true 4K gaming," Microsoft said.
    http://www.eurogamer.net/articles/20...nd-xbox-tweets

    Asta au spus cei de la Microsoft in Septembrie, dupa ce Sony a prezentat Ps4 Pro-ul.
    Stiu ca era bluff, dar sunt curios ce vor livra.

  12. #32 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Citește articolul de anul ăsta, ce au primit cei de la EG nu este o simplă speculație.

  13. #33 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    ar mai fi Bloodborne, Infamous, Killzone

  14. #34 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    @AGKill0: ai grija pe viitor cum te adresezi colegilor de forum. O sa zicem ca te-a luat gura pe dinainte de data asta, dar sa nu se mai repete.
    ce i-am ranit sentimentele sau ce? vrei sa-i dau un servetel ceva sa-si stearga lacrimile? daca voi va puteti abtine cand vedeti aberatii e treaba voastra, eu nu pot trece cu vederea asemenea prostii, the last of us remasterizat de doua ori... bine ca nu l-au remasterizat de 4 ori asa pt fiecare an 2013-2017, ca alt joc exclusiv nu are Sony pe PS4, right @djleo666?

    hai ca eu ma duc acum sa cumpar a doua remasterizare a lu The Last Of Us ca asa am auzit de la @djleo666 ca e una noua

  15. #35 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Eu sincer nu inteleg de ce va bucurati ca jocul x e exclusiv pentru consola y, politica asta nu e in avantajul jucatorilor ci al companiilor. Eu din cate vad majoritatea dezvolatorilor incep sa renunte la exclusivitati si sa duca jocurile pe PC. Cea mai desteapta miscare e sa lansezi pe toate platformele mari PS4, Xbox One si PC.

    Ma astept sa coste 400 de euro, nu cred ca o sa faca aceasi greseala pe care au facut-o cu Xbox One la lansare, sau cum a facut Sony cu PS3 care era 500 varianta de 20GB si 600 varianta de 60 GB.
    Am atat Xbox One S cat si PS4 Pro dar tot PC-ul e cel mai fain pentru ca am la dispozitie un catalog imens de jocuri, backwards compatibility, salvari in cloud si MP fara abonament, pot sa imi aleg cel mai potrivit controller nu sunt limitat doar la un gamepad etc.

  16. #36 SP
    Senior Member nina's Avatar
    ar fi fain sa fie si la noi un program ca in suedia.iti duci xbox one vechi+o diferenta si primesti scorpio

  17. #37 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by AGKill0 View Post
    ce i-am ranit sentimentele sau ce? vrei sa-i dau un servetel ceva sa-si stearga lacrimile? daca voi va puteti abtine cand vedeti aberatii e treaba voastra, eu nu pot trece cu vederea asemenea prostii, the last of us remasterizat de doua ori... bine ca nu l-au remasterizat de 4 ori asa pt fiecare an 2013-2017, ca alt joc exclusiv nu are Sony pe PS4, right @djleo666?

    hai ca eu ma duc acum sa cumpar a doua remasterizare a lu The Last Of Us ca asa am auzit de la @djleo666 ca e una noua
    Dude rilex, ce a scris acolo Leo e la misto, te aprinzi asa de parca ai avea actiuni la Sony. Toti gamerii sunt de acord ca generatia asta PS are pozitie dominanta si are exclusivitati mai bune/multe. Asta nu inseamna ca X1 trebuie arucnat pe geam si daca esti fan PS ar trebui sa vrei sa fie putina competitie ca altfel pe termen mediu si lung o sa ai de pierdut si nu stau acum sa-ti explic de ce nu e bine monopolul in orice industrie.
    Din punctul meu de vedere MS a facut o prostie cand s-a gandit sa duca toate jocurile si pe PC ca si-au afectat singuri brandul, sa nu mai zic de lansarea dezastruoasa a X1 (multumim Don Mattrick), dar au acum sansa sa faca o figura frumoasa cu Scorpio si sper sa le iasa bine, fara nicio smecherie de genul timed exclusivity (vezi Rise of Tom Raider), always online, kinect obligatoriu in bundle, etc, etc. Ca pret nu cred ca o sa fie mai ieftina de 500 de dolari

  18. #38 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by AGKill0 View Post
    ce i-am ranit sentimentele sau ce? vrei sa-i dau un servetel ceva sa-si stearga lacrimile? daca voi va puteti abtine cand vedeti aberatii e treaba voastra, eu nu pot trece cu vederea asemenea prostii, the last of us remasterizat de doua ori... bine ca nu l-au remasterizat de 4 ori asa pt fiecare an 2013-2017, ca alt joc exclusiv nu are Sony pe PS4, right @djleo666?

    hai ca eu ma duc acum sa cumpar a doua remasterizare a lu The Last Of Us ca asa am auzit de la @djleo666 ca e una noua
    Multumesc de servetel, m-a bufnit plansul dupa primele ore de No Man's Sky. Sau dupa primele ture in Driveclub. Bloodborne e fain jocul, se cunoaste mana celor de la From Software. Un alt joc care imi place mult e Ratchet & Clank. The Last of Us nu stiam ca a primit patch pentru Pro, intelesesem ca venise ca un remaster.
    Horizon Zero Dawn pare interesant dar tinand cont ca se lanseaza la fix 11 zile de Andromeda cred ca voi spune pas pana prin vara, cand probabil il voi gasi pe OLX la un pret decent, in plus pana atunci se va vedea si parerea colegilor de forum referitor la joc.
    Forza Horizon a vandut 2.5 Milioane de exemplare, seria Horizon aducand peste 1 miliard de dolari profit pentru Microsoft Forza Horizon 3 sold 2.5 million copies, franchise exceeds $1 billion in retail sales | VG247 , sa nu uitam ca Driveclub s-a vandut atat de "bine" incat pe 22 Martie anul asta se implineste fix un an de cand Sony a inchis Evolution Studios, studioul care a dezvoltat Driveclub, pe baza vanzarilor "excelente".
    Nu sunt fanboy (extrem ) dar pot spune cu mana pe inima ca Xbox-ul are si el avantajele lui si de acea nu pot sa trec cu vederea unele lucruri la Playstation-ul personal (baterie de kko la DS4, belirea ciupercutelor, incalzire excesiva, lipsa EA Acces si a jocurilor Backward Compatible...). Multi vor spune sa un PC configurat bine poate compensa consola Xbox, dar eu zic la ora actuala ca PC-ul meu din 2006 nu merita upgradat, ci mai degraba schimb consolele cu versiuni mai noi

  19. #39 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Chill pillz pentru toata lumea.
    As zice ca unii sunt ceva actionari pe la Micro$fot sau Fony, cu asa ardoare isi apara preferatii.
    Attached Images Attached Images il_fullxfull.442391877_tcp0.jpg

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu stiu cu ce ar putea veni Microsoft super tare pentru noul Xbox Scorpio (si cu care le-ar da un pic la temelie celor de la Sony)... dar daca va spun, nu cred ca o sa va placa. So... should i? Or... la naiba, hai sa va spun: Windows 10 apps. Stim foarte bine ca OS-ul are ca baza kernel de Windows 10. Ar putea bine-merci sa deschida sistemul pentru aplicatii. De la Office pana la CAD. La ce putere de procesare va avea Scorpio, va deveni o alternativa chiar super tare la PC, si automat avantaje asupra lui PS4 Pro.

    Iar bomboana de pe coliva (da, tineti-va bine), daca tot au rupt-o in doua cu "exclusive on Xbox One & PC", pai atunci pe langa W10 apps, sa mai dea drumul la una singura. Presupun ca stiti bine cum se numeste: Steam! Da, isi vor canibaliza propriul ecosistem, dar cred ca deja ar avea mai mult de castigat in acest moment, decat de pierdut. Cu Steam si W10 apps pe Xbox Scorpio, si cred ca si-ar tripla numarul vanzarilor in doar cateva luni. Cel putin eu asa cred... nu stiu daca insa va avea cineva de la M$ ballz pt. asa ceva

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  2. Corvette a prezentat noul C6.R GT2 By ffocus in forum Auto & Moto
    Replies: 3 Last Post: 07-08-2009, 18:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts