Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: PSN cards pentru Europa

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    PSN cards pentru Europa

    Nu cred ca multa lume a auzit de PSN card. Acestea sunt cartele prepaid cu care puteti achizitiona lucruri pentru PS3 si PSP prin intermediul PS Store. Astfel veti putea cumpara jocuri, DLC. themes etc. fara sa folositi cardul bancar sau e-money. Aceste carduri au fost introduse pentru prima data in Japonia. In primavara anului 2008 acestea au aparut si in USA, putand fi achizitionate carduri in valoare de 20$, 50$ si 100$. Se pare ca cei de la Sony s-au hotarat in sfarsit sa lanseze si in Europa aceste carduri. Sper ca prin aceasta metoda cumparaturile de pe PS Store se vor efectua mai usor.
    sursa: PSN cards for Europe confirmed opposite shops
    Attached Images Attached Images psncards.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Gata, acum putem lua si noi mai usor DLC-uri pentru zona 2!

  3. #3 SP
    Member televizor's Avatar
    puteai oricum prin robert dinu. Oricum nu le vad aparand prea curand in Romania. Oricum:

    Retailer: Profits For PSN Cards Are Zero - PS3 - Kotaku

  4. #4 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by televizor View Post
    puteai oricum prin robert dinu. Oricum nu le vad aparand prea curand in Romania. Oricum:

    Retailer: Profits For PSN Cards Are Zero - PS3 - Kotaku
    Dar cine a zis ca le vom lua din Romania?

  5. #5 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Eu, personal, sunt incantat de stire, in sensul ca am aflat despre o astfel de posibilitate de pe "consolegames.ro" si nu din alta parte!
    Deocamdata, totusi, Sony n-a confirmat nimic inca. Si Microsoft cu Live-ul lor au primit o multime de plangeri de la cei nemultumiti ca sunt nevoiti sa introduca datele unui card bancar pentru a-si activa contul de Live, asta in perioada imediat urmatoare lansarii. Iar acum, nu mai are nimeni probleme in a gasi o modalitate pentru Gold...

  6. #6 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Si eu sunt incantat de idee.De mult vreau sa cumpar niste joculete de pe Ps Store si nu am cum.

  7. #7 SP
    Member colossus's Avatar
    interesant..treaba e de unde le putem achizitiona?

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    De pe PSN UK.

  9. #9 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Suna interesant

  10. #10 SP
    Member Snoopz's Avatar
    pai degeaba daca nu le vom gasi in magazinele din romania
    nu toti le vor comanda de pe ebay,amazon etc.

    PS:ar fi super daca ar face niste bundle pack care sa contina consola si o cartela prepaid

  11. #11 SP
    Member Zaktan's Avatar

  12. #12 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Cred ca voia sa spuna ca nu toata lumea are card cu care sa cumpere de pe aceste site-uri. Asa ar putea lua foarte usor de pe ebay sau ar putea cumpara direct de pe PSN US

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PSN Trophy Cards By SirAndrew in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 73 Last Post: 08-02-2012, 23:29
  2. PSN Cards si Video Store pentru Europa By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 19-08-2009, 10:56
  3. PSN Trophy Cards By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 8 Last Post: 14-03-2009, 12:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts