Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 48

Thread: Playstation Now va aduce jocurile de PS4 pe PC

  1. #21 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Sa nu purtam palaria de folie de aluminiu prea mult, eu zic sa o dam jos putin pana ne lamurim. Vor sa ia si ei o parte din cascavalul pe care il ia Microsoft, asa ca vor aduce niste jocuri de PS4. Am retineri mari ca un Nioh, Uncharted, Horizon Zero Dawn sau alte cele vor aparea pe PC-uri prin stream. Chiar daca "norisorul" e viitorul in multe privinte, on premise va ramane intotdeauna cu un avantaj. Se va misca mai bine, in cele mai multe cazuri, pentru ca netul prin tarile cu apa calda este destul de slabut si astia au servere de pe vremea lui Mavrocordat.

    Sa fim seriosi, singurul motiv pentru care nu am vrea sa apara vreun joc bun pe PC este pentru a ne justifica cumva alegerea de a ne juca pe console in loc de PC si a le face in ciuda. Este o gandire oarecum egoista. Fiecare alege ce vrea, in functie de nevoi si buget. Sa iti doresti ca o companie sa nu faca profit doar pentru ca sunt niste PC turds care fac trolling pe net...e drum lung pana acolo.

  2. #22 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Pe de o parte e de inteles. Pe de alta parte e frustrant sa stii ca dai bani pe o consola plus jocurile care ti le doreai, ca mai apoi sa afli ca exista o optiune mai ieftina de a te juca anumite exclusivitati pentru care initial ti-ai luat consola.
    Nu mai vad sensul exclusivitatilor in acest fel, din moment ce ei streamuiesc jocurile si pe PC. M-ar fi incantat gen backwards compatibility, sa joc un RDR pe consola linistit. Asa, eu cu consola in casa stau ma uit la screenshoturi in timp ce aia de pe PC se joaca lejer. Nu e de ajuns ca le-am cumparat consola, mai trebuie sa platesc in plus ca sa ma joc. O solutie foarte buna ar fi fost ca cei care platesc pentru PS+ sa aiba totusi niste beneficii si sa le fie inclus si PS Now si nu doar joaca online si in mare parte rahaturile de jocuri pe care le ofera gratis.

  3. #23 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    ei streamuiesc
    Descrierea $ony in doua cuvinte simple

  4. #24 SP
    qdx
    Junior Member qdx's Avatar
    daca vei putea accesa si jocurile ps si pe pc pt mine playstation nu mai exista,nu vad nici un rost sa mai iau ps.

  5. #25 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Sa fim serioși, ce naiba de experienta poti avea prin streaming? Am încercat si eu ps now si delay-ul la control e criminal, in jocurile mp sigur nu ai nici o sansa. Nu se compara cu a juca direct pe consola. Ca de obicei unii exagerați, parca v-a înșelat "iubita" Sony. Imi aduce aminte faza asta de un prieten care crăpa de ciuda cand s-a lansat Mortal Kombat 9 si pe PC, de parca il afecta pe el cu ceva. Lasati sa se bucure toată lumea de capodoperele de pe PS4 sa vada si încăpățânații pc master race ce ratează. Din partea mea sa se poată juca lumea Gow, U4, Horizon sau TLOU si pe Nokia 3310 (ala vechi) ca pe mine ma doare la bască, tot pe PlayStation o sa ma joc.

  6. #26 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Pai bicky1310 jocurile mp nu o sa le joci in veci prin stream + pc , cand pe pc cauti 120fps/s.. ce joc mp de pe play' sa vrei sa-l joci prin stream ?! Uncharted, TLOU ?!
    da-le naibi , ca nu mp-ul lor iti trebuie.

    A , ca or sa bage exclusivitati ca de exemplu horizon/RDR si o sa le joace pt ca e prea mare hypeul si nu exista pe pc, da, insa doar pt astea or sa incerce ps now, restul n-au nevoie de stream caci sunt in varianta mult mai ieftina pe pc ( nu trebuie sa dai 250-270ron pe un joc , in plus mai toate sunt si gratis ).

    Asadar este normala frustrarea pt ca practic nu mai ai nici un avantaj real pe consola(un tv 4k hdr mai scump decat un monitor 4k), exact asa este si cu xbox care s-a dus cum o sa se duca si play'-ul daca merg pe varianta asta si sincer nu mi se pare corect fata de fanii ps ce sigur or sa scada in numar cu noul ps5 cu 10 teraflopi , pt ca pc rullz atata timp cat iti permiti sa dai 2500 de euro pe un tv+ps pro si jocuri mai scumpe.

  7. #27 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    E o decizie super ok. Cred ca "razboiul" pc vs console ar trebui uitat cand tehnologia evolueaza asa rapid si e atat de accesibila orcui.Nu mai e lux sa ai pc si nici consola. Si ca sa joci jocurile lor nici nu o sa iti trebuiasca racheta de pc. In ziua de azi un iubitor de gaming are si pc si consola. Ideea e super. Daca imi place jocul jucat pe pc prin ps now cu siguranta cumpar discul ca sa ma joc confortabil si trantit pe canapeaua din living. Daca nu, nu dau banii aiurea sa tin jocu in dulap. Cred ca asa ar trebui sa fim suparati si de ce facebookul nu e exclusiv pe un device. Daca il accesez 90% de pe telefon nu inseamna ca nu mai intri si de pe pc sau tableta. O platforma de gaming unificata ar trebui sa bucure pe toata lumea.

  8. #28 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Mda, eu zic ca daca nu vin cu ceva misto pe ps5 s-ar putea ca numarul utilizatorilor sa scada la jumatate

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai n-auzi ca lumea vrea "platforma de gaming unificata"? Ce rost mai are sa pompeze ceva misto in PS5 cand "tehnologia evolueaza asa rapid" si maine poimaine o sa joci Uncharted 6 pe iFon?

    P.S. N-am auzit pe nimeni (mai ales vre-un roman) care sa spuna "Mi-am luat PS Now ca sa testez jocurile pe PC si sa mi le cumpar pe consola daca-mi plac". Sincer. Si ma indoiesc ca se va schimba asta dupa ce vin si jocuri de PS4.

  10. #30 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    MRC.. sa joci tu FPS unificat cu PC. Aia mouse si tu controller. O sa fie magnific.

  11. #31 SP
    Member rolleer's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    MRC.. sa joci tu FPS unificat cu PC. Aia mouse si tu controller. O sa fie magnific.
    Aaaah asta a fost tare de tot

  12. #32 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Seria Dead Space, Tomb Raider 2013, Darksiders ... sunt cateva exemple de jocuri care desi pe PC le-am testat si ca si rezolutie, detalii si frame-rate mergeau net superior am cumparat discurile si le-am jucat pe PS3. De ce? Pt ca senzatia care mi-o da consola nu mi-o da pc-ul desi am la el controller si e legat si la un tv si ma joc stand tot pe canapea. Si pe avion sau tren m-as juca Uncharted 6 de pe "Aifon" (desi am samsung ) . Asta nu ar insemna ca nu mi-as lua si ps6 sa il joc si acolo. Vorba unui coleg de pe aici: parca va insela iubita sony. Cred ca ar trebui sa ne fie ciuda ca acum putem vedea serialele preferate cand vrem pe ce device vrem, ar trebui sa revenim sa fugim toti seara cand se difuzeaza la TV ca pe vremea Dallas-ului. Tehnologia evolueaza, cine nu pricepe pateste ca Nokia. Sony cred ca a inteles . Pe aici unii nu.

  13. #33 SP
    Member renatoman's Avatar
    da mah, dupa ce bagi in timp o groaza de bani in ecosistemul lor ca deh pe alta platforma nu poti juca acele titluri, te trezesti ca cineva care plateste contravaluarea unui joc aaa poate juca tot ce tu ai cumparat de alungul timpului.

  14. #34 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by renatoman View Post
    da mah, dupa ce bagi in timp o groaza de bani in ecosistemul lor ca deh pe alta platforma nu poti juca acele titluri, te trezesti ca cineva care plateste contravaluarea unui joc aaa poate juca tot ce tu ai cumparat de alungul timpului.
    Aici ai perfecta dreptate. E la fel de frustrant ca si sa cumperi zeci de jocuri ps3, apoi pe urmatoarea generatie sa nu mai mearga sa trebuiasca sa scoti iar portofelul pt a le lua remastered. Dar revenind la exemplul serialelor si filmelor, daca acum platesti un abonament gen Netflix si le vezi nu inseamna ca daca aveai casete video cumparate pe vremuri nu te-a frustrat ca ai umplut dulapu cu ele si acum raman doar de colectie. Poate catre asta se indreapta si gamingul. Oricum cred ca in timp variantele fizice, discurile, nu vor mai fi produse.

  15. #35 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Mda, good times. Eram sigur ca o sa ne muste de fund porcaria asta la un moment dat.

    $ony nu face nimic altceva decat sa profite de investitiile din trecut (vezi Gaikai) si se pune la adapost cumva si pentru o era "gaming-a-la-netflix", era care.. sincer se cam lasa asteptata. Multi au pariat (inclusiv $ony) ca era "physical copy" si "hardware" se apropia de sfarsit.. piata a decis in schimb altceva.
    Dupa mine insa, mai este mult pana departe (si nici nu cred ca vom vedea titluri exclusive prea curand prin intermediul acestui serviciu).

    Singura lor miscare logica, daca tot voiau sa faca niste bani (ca acum nu fac mare lucru ma gandesc).. era sa scada pretul abonamentului si sa faca naibii ceva cu serverele alea. Dar nu, mai simplu asa, nu?

    LE: Astia nici nu fac mare investitie -- mai leaga niste PS4 la tot.. sirul ala de PS3 si gata
    Au creat ceva hype, curiozitate, lumea exploreaza optiuni, se discuta destul de mult aparent, la naiba deja sunt cativa care deja spun ca "ba de fapt serviciul asta nu e chiar asa de nasol nu?".
    Cu toata agitatia asta, $ony arunca o momeala, si ce portofel prinde, prinde.
    E atat de simplu pentru astia. Totodata credeti ca in sedintele lor nu se mentioneaza de "noul-deja-obosit-serviciu-a carui-nume-nici-nu-l stiu exact-ceva-xbox"? Asa sunt relevanti si ei, hop si ei cu ceva (cu toate ca nu inteleg sincer, fac ce vor in piata, au niste cifre incredibile.. dar deh). Sa vedeti ce-o sa fie dupa reveal-ul M$/Scorpio. Ce harababura e acum, sa ne tinem atunci. Cu atatea variante de console, servicii, abonamene, care mai de care.. n-o sa ne plictisim baieti. Cumparati-va un portofel mai subtire!

  16. #36 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    ati plans aici ca vine sfarsitul lumii ca babele "murim cu totii maaaaa" pentru killzone shadow fall, knack si cateva indieuri https://theplaystationbrahs.com/2017...ves-on-ps-now/

    o sa explic asta doar o singura data: jocuri PS4 pe PSNow nu inseamna jocuri PS4 pe PC sau ca nu mai sunt exclusive PS4, PSNow este un serviciu de streaming, practic este un serviciu care te lasa sa imprumuti un ps4 si cateva jocuri de ps4 peste continent prin internet printr-un stream ATAT TIMP CAT PLATESTI si esti conectat la internet

    at the end of the day, jocurile nu releaza pe PC, nu le poti detine pe PC, nu le poti juca pe PC fara internet, si versinea pe PSNow este inferioara la versinea pe PS4, ele sunt tot pe PS4 iar tu le faci remote play de pe un PS4 fara a fi nevoit sa detii un PS4, nu inteleg ce se agita lumea asa de mult, dupa cum am zis, cea mai buna versiune a acestor jocuri este pe PS4, nu pe PC cu PSNOW, asa ca nu este acelasi lucru ca jocuri xbox pe PC pentru ca la alea, cea mai buna versiune este versiunea de PC, nu de xbox, de aia INCA AI NEVOIE DE UN PS4 daca vrei cea mai buna experienta

    PSNow a fost pe PC de mult timp, si ai putut juca The Last Of Us, Uncharted 1-3, God Of War toate cele 6 jocuri, Killzone toate 3, etc. dar nu am auzit sa se planga nimeni atunci ca aici, cand PSNow era pe TV-uri si puteai sa joci The Last Of Us, mai era The Last Of Us ps4 exclusiv? cand face remote play sau shareplay la un joc mai este exclusiv? pentru ca exact aia este PSNow, un serviciu care te lasa sa faci remote play/shareplay si sa imprumuti in ps4 si jocuri ps4

    ---------- Post added 23-03-2017 at 20:27 ----------

    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    MRC.. sa joci tu FPS unificat cu PC. Aia mouse si tu controller. O sa fie magnific.
    poate vrei sa te informezi mai mult incainte sa scrii prostii, PSNow pe PC necesita un dualshock 4, obligat, ai ZERO posibilitati sa folosesti m&k cu PSNow prin urmare orige joc de ps3 sau ps4 pe PSNow

  17. #37 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Domnu' orionpaxbb ce sa zic...eu sunt agramat, poti intreba toti colegii de forum despre mine...totusi e trist sa vad cand altul ma depaseste
    On-topic ai perfecta dreptate, serviciul PS Now cere obligatoriu folosirea unui controller Dualshock4 pentru a te bucura de experienta jocurile Playstation pe PC sau TV.
    In alta ordine de idei trebuie sa intelegem ceva: ca si Netflix, HBO Go, Amazon Prime sau Starz sau orice serviciu de TV-on-demand pe baza de abonament, si PS Now va aduce jocurile (probabil) de PS4 la o perioada destul de mare distanta de lansarea oficiala. Deci daca vor introduce cumva TLoU sau Uncharted 4 va fi mult mai tarziu, cand oricum jocul acela nu va avea prea mare valoare.
    Ca si exemplu ar putea lansa in PS Now anul acesta asa cum ati spus Killzone Shadow Fall, Driveclub, Knack sau Infamous (First Light sau Second Son...whatever), si probabil peste 1 an....2 ani TLoU si Uncharted 4 si ce a mai aparut pana la finalul anului trecut.
    Adica cei care cumpara jocurile day one nu vor fi afectati de aceasta decizie, iar Sony va mai castiga niste subscriptii de la niste gameri PC Only.
    Nu trebuie dramatizata nici decizia Sony si nici cea a Microsoft. Stiu cum e sa te simti "inselat" ca si gamer, dar ne place sa ne pacalim singuri. Actualmente nu mai poti fi fanboy/adept al unei singure platforme de gaming si noi gamerii trebuie sa evoluam si sa ne adaptam. Iti plac jocurile lansate pe PC, ok poti avea un PC destul de ok pe partea de gaming dar si o consola. Iar daca ramai adeptul unei singure platforme de gaming atunci trebuie sa termini cu aruncatul cu noroi in celelalte platforme deoarece chiar daca vei avea sustinatori vor fi destui oameni care vor fi constienti ca gresesti.
    Platfoma cea mai mare de gaming actuala consider ca nu e nici Playstation si nici Xbox. Dupa umila mea parere cei mai multi se joaca pe telefone/tablete cu Android/Ios. Urmata de PC, apoi Nintendo (cu toate tipurile de console cumulate 3DS, DS..Wii, WiiU si mai nou Switch) si abia in cele din urma Playstation si Xbox.
    De unde si concluzia ca hardware-based console, cele care stau in livingroom sub TV sunt considerate de nisa, tocmai de aceea Microsoft si Sony doresc sa atraga o parte din jucatorii de pe celelalte platforme pentru ca au inteles ca pot avea beneficii materiale mult mai mari daca se extind, nu ramanand fideli propriului hardware.

  18. #38 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^^orionpaxbb
    Atitudine agresiv-incisiva, bun simt puțin spre deloc fata de colegii forumiști, abilități de comunicare puțin mai dezvoltate decât pantofii mei din piele ecologica, ce-i în gușă, și-n căpușă. Imi miroase a fanbot.

    In alta ordine de idei, eu abia aștept sa apara si la noi serviciul asta, imi e mult mai comod sa ma joc pe laptop prin streaming, măcar jocurile mai vechi daca nu apar toate. Pe mine ma enervează insa ca astia tot adaugă features in loc sa aducă serviciul si in Europa, de parca noi băștinașii care chiar am fondat America de astăzi, nu meritam asa un lux. Ehem.

  19. #39 SP
    Member renatoman's Avatar
    Sincer, eu vreau ca toata combinatia asta sa fie un total fail, si sa ramana totul ca pana acu..

  20. #40 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Domnu' orionpaxbb ce sa zic...eu sunt agramat, poti intreba toti colegii de forum despre mine...totusi e trist sa vad cand altul ma depaseste

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^^orionpaxbb
    Atitudine agresiv-incisiva, bun simt puțin spre deloc fata de colegii forumiști, abilități de comunicare puțin mai dezvoltate decât pantofii mei din piele ecologica, ce-i în gușă, și-n căpușă. Imi miroase a fanbot.

    In alta ordine de idei, eu abia aștept sa apara si la noi serviciul asta, imi e mult mai comod sa ma joc pe laptop prin streaming, măcar jocurile mai vechi daca nu apar toate. Pe mine ma enervează insa ca astia tot adaugă features in loc sa aducă serviciul si in Europa, de parca noi băștinașii care chiar am fondat America de astăzi, nu meritam asa un lux. Ehem.
    well, fuc.k you too, to both of you, how about that? fuccbois, data viitoare sa faceti si voi un research inainte sa vorbiti ca prostii despre lucruri pe care nu aveti nici-o treaba de a vorbii, cum ati facut mai sus, ca daca nu uite ca trebuie un agramat ca mine cu capacitate de exprimare mica sa va corecteze prostiile

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Now By mentorica in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 138 Last Post: 06-12-2021, 19:56
  2. Playstation Now in RO? By Azratul in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 2 Last Post: 05-10-2016, 14:13
  3. Replies: 0 Last Post: 06-12-2015, 13:15
  4. Faceti cunostinta cu PlayStation Now By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 22 Last Post: 24-12-2014, 12:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts