Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: EA E3 Press Conference

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    EA E3 Press Conference

    Inca un an, inca un E3, inca o conferinta in care EA ne demonstreaza ca nu au invatat absolut nimic si nu stiu ce trebuie sa arate o conferinta. Ca sa fac un mini rezumat, nu au aratat mai nimic. Sa speram ca poate mai vedem ceva de la ei la conferintele celor de la Sony si Microsoft ca altfel e cam trist pentru ei. Mai jos aveti o lista cu tot ce au prezentat, va astept ca de obicei cu opinii si injuraturi la adresa celor de la Elecronic fArts.

    Battlefield 1 - In the Name of the Tsar - Septembrie 2017


    Madden 18 Long Shot trailer:


    FIFA 18:


    Need For Speed: Payback Gameplay Trailer:


    A Way Out - de la producatorii Brothers: A tale of two sons:



    Anthem E3 2017 Teaser - un nou IP de la Bioware:


    NBA Live 18 - E3 2017 Reveal Trailer - de parca nu se joaca toata lumea NBA 2K18


    Battlefront II - MP gameplay - singurul lucru notabil de la conferinta celor de la EA:


    Personal le ofer nota 3 si asta doar pentru ca au dat si ceva gameplay la Battlefront.
    Attached Images Attached Images ea-press-conference-2017.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Slab rau.

    Battlefield 1, DLC-ul vine in Septembrie.....septembrie!!!! Jocul este jumate mort, nu mai gasesti playeri nici pe base maps si ei il lanseaza in septembrie. Penibil.

    Ma asteptam la Need For Speed la altceva...handling arata exact la fel ca la NFS 2015, sa nu mai zic de customization. Dezamagit total.

    Celelalte jocuri nu mai zic, A Way Out pare interesant, dar nici pe departe ce incerca nenea sa ne vanda pe scena.

    Poate ca am avut eu asteptari prea mari? Sper ca la Sony, Microsoft si Ubi sa vedem ceva mai ok.

  3. #3 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    De acord cu toate, insa nu inteleg cum poate sa ARATE handlingul intr-un filmulet?! Sigur, APARE a fi arcadish, na, e NFS, dar de unde stii ca n-o sa fie mai bun decat in alt nfs?

  4. #4 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Asa mi s-a parut mie din ce am vazut. Am jucat NFS 2015 inca de la lansare si sincer, la cum se misca masina pe sosea, nu am vazut absolut nicio diferenta. Nu vreau sa-mi dau cu parerea prea devreme, o sa joc beta sa vad despre ce e vorba, insa nu arata deloc bine.

    Ma scuzi daca suna absurd, insa asa vad eu lucrurile.

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Handlingul arata ok, nu e ca si cum ai ce sa-i faci mai diferit.

  6. #6 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Daaa .. dezamagitor - si eu-mi doream altceva de la ei ... dar nu prea au aratat . Jocurile ... sunt decente dar nu aduc mari inovatii . Story-ul pare din ce in ce mai slab ... pacat . Au niste francize fantastice din care puteau sa scoata ceva frumos .

  7. #7 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @FishyBon3 Cred că e jumătate mort la tine in consolă.

    @OEE Nu înțeleg deloc de ce ești așa supărat, au prezentat tot ce vor lansa în curând.

  8. #8 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Sunt singurul nebun care isi dorea un nou NBA de la EA?

    La cum o dau ei ca asculta de comunitate, ma asteptam sa vad un nou Fight Night...

  9. #9 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Un Fight Night era bine venit, ce sa mai zic de un nou Skate...

  10. #10 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Aceleasi sport titles expirate, aceleasi shootere mediocre rebranduite, nota 2 de la mine si asta doar pentru A Way Out.

  11. #11 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    OMFG !

    NFS-ul este fix ce trebuie !
    Gameplay de HOT pursuit atat in a lua curbele in drift cat si la tamponarile adversarilor si dat cu ei de toti peretii , super !

    A Way Out , misto si asta !

    Anthem , sa vedem gameplay-ul pe 11.

    Battlefront II super !

    Nu stiu ce asteptari aveti voi , dar eu sunt multumit de ce au aratat , sigur mai vin cu noutati in conferintele MS si Sony, v-ati pierdut entuziasmul , pe bune.

    Singurul minus ar fi ca aduc DLC-ul de la BF1 in semptembrie.

  12. #12 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    @FishyBon3 Cred că e jumătate mort la tine in consolă.
    Am avut 2 tentative de reintrat in el asta dupa ce m-am distrat inca de la lansare pana acum 2 3 luni. Am vrut sa joc Monte Grappa, am stat 30 de minute sa inceapa meciul cu 20 de playeri.

    Probabil ca voi astia cu premium va distrati, astialalti au trecut la alte jocuri.

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  13. #13 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Fishy , exagerezi ( ca si cu nfs-ul ).. sunt pline serverele.

  14. #14 SP
    Member nutzule's Avatar
    a way out si anthem, par interesante

    restul... aceeasi ciorba reincalzita

  15. #15 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Ca de obicei exagerati putin. A fost o conferinta mai buna ca cea de anul trecut. Au aratat destule jocuri interesante. A Way Out pare foarte misto, Battlefront 2 arata foarte bine si el, NFS-ul se aeamana cam mult cu Burnout, dar pare interesant si ala., Anthem m-a facut curios sa vad mai mult deseara la MS. A lipsit doar jocul lui Amy Hennig ca sa fie o conferinta chiar buna.

    Dupa parerea mea a fost una dintre cele mai bune conferinte de la EA din ultimii ani. Pana si prezentarea de la Fifa mi-a placut cu cei 2 comedianti ce au urcat pe scena si cu Alex Hunter al lor, desi nu ma joc Fifa si nu sunt curios de joc deloc.

  16. #16 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ A fost mai buna decat anul trecut, de asta i-am dat nota 2. Anul trecut a fost de 1.

    Dar da, poate am eu o problema ca nu consum jocuri reciclate (Fifa, NFS, shooterele lor mediocre etc.). Chiar mai sus spunea cineva ca NFS e exact ceea ce trebuie pentru ca are gameplay de hot pursuit, adica un joc vechi de 7 ani care oricum e publicat de aceeasi companie. Puteau foarte bine sa scoata un expansion pack (poate chiar gratuit) pentru hot pursuit in locul unui titlu nou care sigur va fi vandut la 270 de lei, but who I am to judge.

    Pot spune cu certitudine doar ca daca Witcher 3 merita 260 de lei, atunci jocurile astora merita maxim 26, pentru ca fix de 10 ori mai putin au muncit la ele.

  17. #17 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu inteleg cum puteti aprecia o astfel de conferinta. Nu au venit cu nimic nou, doar cu jocurile pe care stiam cu totii ca le vor lansa anul asta, asa cum stim ca le vor lansa si in anii urmatori. Au omorat suspansul ala pe care il aveam inaintea fiecarei conferinte, gandindu-ma la ce IP nou o sa arate.

    Singura speranta ramane Sony.

  18. #18 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Groaznica conferinta. Nu pot sa cred ca am plecat sa ma joc dupa vreo 20 de minute.
    Si lasand la o parte jocurile reciclate. Prezentarea in general. Puerila si fara un sens clar. Groaznic.

  19. #19 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Foarte slaba prezentarea, aceleasi supe reincalzite de prea multi ani, doar doua titluri au reusit sa-mi atraga atentia : Anthem si A Way Out.

  20. #20 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu inteleg de ce mare soc, nu e ca si cum EA nu ar avea francize pe care se axeaza (BF, Fifa, NFS etc), e ca si cum te-ai plange de Activision ca scoate aceleasi jocuri mereu, dar iata ca sunt mereu cumparate, atat Call of Duty dar si Battlefield, da, mai scot un nou IP odata la 3 luni pline, dar asta nu inseamna ca peste noapte renunta la Fifa sau BF.

    La capitolu "nimic nou", e comsi comsa, dupa ce isi baga resurse in Battlefield, Fifa si alte francize, cam greu sa investeasca si in altceva unde sunt sanse sa dea rateu, dar iata ca scot Anthem, A way out, FE si joculetu ala cu barcuta vietii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Bethesda E3 Press Conference By OEE in forum Hot Story
    Replies: 6 Last Post: 14-06-2016, 16:41
  2. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 13:10
  3. Replies: 0 Last Post: 12-06-2013, 10:32
  4. Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 00:24
  5. SONY's E3 2010 Press Conference - LIVE ! By eXist in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 9 Last Post: 16-06-2010, 00:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts