Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 9 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 170

Thread: EA Access pentru Xbox One

  1. #1 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

    EA Access pentru Xbox One

    EA Games, in parteneriat cu Microsoft, a anuntat un nou serviciu de abonamente lunare, numit EA Access. Membrii vor avea acces nelimitat la un numar de jocuri EA, pentru inceput (in beta) titlurile sunt: FIFA 14, Madden NFL 25, Peggle 2 si Battlefield 4. Alte beneficii sunt reduceri de 10% la jocurile digitale EA, inclusiv cele la precomanda si acces cu 5 zile mai devreme de lansare la jocurile care urmeaza sa fie lansate, anul acesta vor fi Madden NFL 15, NHL 15, FIFA 15, NBA LIVE 15, si Dragon Age: Inquisition.

    Abonamentul pentru EA Access va costa $4.99 pe luna sau $29.99 pentru un an, iar serviciul va fi exclusiv pentru Xbox One.
    Attached Images Attached Images easports_xbox.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte buna ideea si excelente preturile. Desi chiar nu cred ca ofera ei ultimile titluri la banii aia. Un joc AAA este 60$, iar in acesti 30$ pe an, ar trebui sa avem acces la toate jocurile, nu doar la unu. Si chiar nu cred ca le va conveni acest lucru. E de ajuns sa-ti iei o luna, cu 5$, sa iei un joc single player, il termin in 3-5 zile si gata.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar ma intrebam cand revine EA cu ale sale servicii pe bani. Insa de data asta parca nu mai suna chiar atat de rau. 29.99$ si daca ti-ai luat 3-4 jocuri pe care ti le-ai dorit din "The Vault", deja a meritat abonamentul. Mai multe detalii aici: EA Announces EA Access on Xbox One - EA News.

  4. #4 SP
    Member BatsBike's Avatar
    vei juca acele jocuri din 'the vault' doar pe timpul cat ai 'membership EA' .. banuiesc .. sau este precum la 'gold membership',the game is yours to keep forever ..

  5. #5 SP
    KYH
    Junior Member KYH's Avatar
    se pare ca EA nu a invatat nimic dupa incidentul cu TitanfaIl... ma rog la ce ma asteptam oare sunt EA ce-a mai proasta companie cati ani la rand? 3, 4? notmal ca se duc la xbox one, ce-a mai proasta consola... se potrivesc unul pentru altul, oricum nu m-au interesat niciodata jocurile EA, fifa, brokenfield.. nu-s de mine

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si ma rog, cine a stabilit ca Xbox One e "cea mai proasta consola"?

  7. #7 SP
    KYH
    Junior Member KYH's Avatar
    nu stiu ziceam si eu pe baza faptelor ca nu are jocuri, are hardware mai slab, ps4 a vandut de doua ori mai mult, x1 nici macar nu a depasit wii u in vanzari, cand a lasat kinectu a vandut de doua ori mai mult si TOT a fost depasit de ps4 cu 70k asta doar in USA, watch dogs a vandut cam de 3 ori mai mult pe ps4 decat x1...

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Puteai sa spui si tu "din punctul meu de vedere, este cea mai proasta consola next-gen", asa mai intelegeam. Comparatia cu Wii U nu-si are rostul... Wii U are aproape 2 ani de la lansare, pe cand X1 inca n-a facut un an si deja se apropie de aceeasi cifra de vanzari - probabil daca ar fi lansat de la inceput fara Kinect acum erau peste. Si inca n-au venit titlurile mari, care aproape ca pe PS4 sunt "coming 2015"...

    In alta ordine de idei... e posibil ca Xbox One sa fie doar platforma de test... pentru ca dupa cum se stie, X1 se bazeaza extrem de mult pe Sports, Sports, TV, Sports... urmand ca daca are succes, sa intre si pe celelalte platforme. Oricum, daca nu te-au interesat niciodata jocurile gen EA, Fifa, BF... nu inteleg de ce te deranjeaza?

  9. #9 SP
    KYH
    Junior Member KYH's Avatar
    ma deranjeaza deoarece chiar daca nu ma intereseaza pe mine acele jocuri, ii intereseaza pe altii si ma gandesc la toata comunitatea PlayStation, nu doar la mine, eu cred ca EA are nevoie sa treaca putin prin ce a trecut Crytek poate asa isi baga mintile in cap, dar cu toate mindless drones care cumpara fifa, battlefield si toate jocurile de sport anual chiar daca sunt mereu lafel in fiecare an, e imposibil din pacate

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    "Comunitatea PlayStation" poate sa-si cumpere Xbox One... e la liber sa stii, nu se da pe baza de abonament

    P.S. Mai usor cu pianul pe scari totusi. Intai ca e cea mai proasta consola, dupa care toti cei care cumpara Fifa, BF si jocuri de sport sunt "mindless drones"...

  11. #11 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Intr-o lume corecta jocuri in format electronic ar trebui sa fie din start cu 10% mai ieftine deoarece producatorii sunt scutiti de niste costuri de productie.

  12. #12 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Mai mult de 10%.

  13. #13 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    sa zicem ca un joc retail costa 60$, digital ar trebui sa fie in jur de 47-48 pt ca se elimina costul productiei care este in jur de 1-3$ + taxa magazinului (aprox 10$)

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by KYH View Post
    se pare ca EA nu a invatat nimic dupa incidentul cu TitanfaIle
    Ce incident?

  15. #15 SP
    KYH
    Junior Member KYH's Avatar
    mai sti cand EA spunea ca regreta ca nu a pus titanfall pe platformele PlayStation, incidentu ala

  16. #16 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Eu nu stiu de ce va incapatanati sa ii raspundeti acelui individ. E clar ca trolling-ul lui e de proasta calitate. Daca il ignorati, pleaca singur. Inteleg ca pe CG se vrea un altfel de comportament, let's all get along, dar e o pierdere de timp uneori.

    In alta ordine de idei, este buna initiativa asta daca datele vor ramane la fel. Compania EA are un "har" de a se face dispretuita chiar si atunci cand au de transmis o veste buna. Asta e natura lor.

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by KYH View Post
    mai sti cand EA spunea ca regreta ca nu a pus titanfall pe platformele PlayStation, incidentu ala
    Ala nu a fost niciun incident (a fost incident pt. disperatii de "fani boys" PlayStation care numa aia vad si numa aia stiu). Urmatorul TITANFALL se va lansa si pt. PlayStation ca sa fie toata lumea fericita = problema rezolvata. Stai tu linistit ca nu sta EA (si cine dracu' se mai ocupa de TITANFALL) in cateva mii de vanzari. Au zis si ei aia asa ca sa se simta lumea bagata in seama aka "vai ce rau ne pare ca...".

    *p.s.

    Nu s-a lansat si pe PS? Ghinion. TITANFALL nu-i exclusiv XBOX ONE, este si pe PC (amu' ca-i varza pe PC asta-i partea a 2-a) iar PC are toata lumea deci scuza chiar nu exista (daca iti place/va place jocul atat de mult...il joci/jucati, nu cautati scuze) dar iti zic eu ce exista: exista disperati care joaca doar pe o singura platforma ca...atat-i duce capu si fac scandal aiurea ca jocul nu s-a lansat si pe platforma lor aka whining little bitches (vb. lu' Elpresador).

    *p.s 2

    Si sa va mai zic o treaba (asta merge mai mult catre PlayStation 4 fan boys): dada, stim cea mai buna de pe piata (foarte bine, whatever) dar voi chiar credeti ca daca platforma voastra e cea mai buna...toate jocurile se vor lansa pe ea? sau doar pe ea? haha, buna asta. Cati ani/neuroni aveti? 2?

    Oameni buni...suntem in 2014, lighten up sau grow up (cum doriti).

  18. #18 SP
    KYH
    Junior Member KYH's Avatar
    tu sti ca watch dogs a vandut 90% pe console din care can 60% pe platformele playstation?, si tu crezi ca fanilor ps le pasa de titanfall? aia cu titanfall au venit la sony sa si-l puna pe ps4 si sony le-au zis "Mizeria aia? o puneti pe VITA daca vreti!" da exact ai citit bine cauta pe net daca nu ma crezi, nu fanilor sony le pare rau, ci celor de la EA pt ca puteam sa aiba mult mai multe vanzari pe rip offu ala de half assed multiplayer only for full price 60$ game

  19. #19 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Nu-mi imaginam ca inca mai exista fanboy asa inraiti. Bine ca ai luat PS4... si nu mizeria aia de Xbox One.

    Acum daca tot ai facut alegerea ideala, de ce mai incerci sa convingi si pe altii? Vorbesti de parca le-ai dat tu bani de console.

    Fiecare are preferintele lui.

  20. #20 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Mai usor cu fanboyism ca ne suparam. In aceasta comunitate se apreciaza/accepta doar troll de caliltate.

    Momentan am dat doar un avertisment.

    PS: ca fapt divers, am toate consolele Sony, TV Sony, Mobil Sony si imi place sa ma joc Titanfall pe Xbone. Credeti ca ar trebui sa ma tratez la cap? Poate e ceva in neregula cu mine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 9 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS 4 sau Xbox One pentru online? By Marius7 in forum Console Club
    Replies: 15 Last Post: 25-04-2015, 00:03
  2. Recomandare monitor pentru Xbox one By Popae36 in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 15-09-2014, 11:31
  3. Replies: 1 Last Post: 28-06-2014, 13:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts