Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 9 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 LastLast
Results 121 to 140 of 168

Thread: E3 2018

  1. #121 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Un lucru nu imi este clar dupa acest E3.

    Treyarch sau cum ii cheama pe sinicigasii aia care au distrus tot ce era mai frumos la Call of Duty (campania, spec ops), ei realizeaza ca dupa ce mi-au scos campania din joc deci interes decreasing with 85%, n-au aratat NIMIC concret nici la E3?

    Ba un mod acolo, va laudati ca bagati nenorocirea aia de Battle Royale, ba da ma 15 secunde de... ceva, la oricare din conferinte, la MS, la Sony, oriunde.
    Cum asa ceva?

  2. #122 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    (P.S. Absolut rusinos chat-ul, in timpul conferintei. Puteti sa umpleti thread-ul de politica, razand de limitele gandirii anumitor votanti , dar nu a fost nicio diferenta intre ce am vazut azi-noapte pe chat si ce am vazut sambata la acel miting.)
    Iarta-ne te rog ca am indraznit sa glumim pe Chatbox si sa nu fim pupincuristii aplaudaci consacrati care la orice porcarie sa aclamam frenetic. Credeam ca te-ai obisnuit cu nebunii de pe CG in atatia ani. Nebuni care btw, eu cred ca s-au cam prea cumintit... si am impresia ca au ajuns la varsta la care isi fac somnul de frumusete avand in vedere orele "tarzii" ale conferintelor.

    Anyway, daca nu ai vazut nici-o diferenta intre noi si meeting-ul facut cu japca de pesedisti, eu ti-as recomanda sa nu mai folosesti Chat-ul. De fapt, daca ma rogi frumos, pot sa te si blochez acolo... Nu de alta, dar ne compari cu o mizerie ordinara si deja mi se pare cam mult.

    Btw, daca in continuare cautati acea maxima seriozitate si va deranjeaza glumele unor consolisti, va recomand sa incercati pe Computergames. Oh, wait...

  3. #123 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    ^ Nu inteleg la ce se refera solecon, eu unul am ras copios la glumele baietilor.

  4. #124 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    @Monky sa faci un Chat battle royale te rog

    ---------- Post added 14-06-2018 at 00:16 ----------

    Ca de obicei Dunkey delivered.

  5. #125 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Un lucru nu imi este clar dupa acest E3.

    Treyarch sau cum ii cheama pe sinicigasii aia care au distrus tot ce era mai frumos la Call of Duty (campania, spec ops), ei realizeaza ca dupa ce mi-au scos campania din joc deci interes decreasing with 85%, n-au aratat NIMIC concret nici la E3?

    Ba un mod acolo, va laudati ca bagati nenorocirea aia de Battle Royale, ba da ma 15 secunde de... ceva, la oricare din conferinte, la MS, la Sony, oriunde.
    Cum asa ceva?
    Asta e Bo4...

  6. #126 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    De practica anti-consumator practicata de Sony in ceea ce priveste "cross-play" nu vorbeste nimeni din cate vad. Doar Microsoft sunt buni de criticat.

    Sony’s Fortnite cross-play nightmare isn’t going away https://www.polygon.com/2018/6/13/17...ss-play-switch

    In ceea ce priveste necesitatea de a plati pentru MP, hai sa fim seriosi de ce au introdus PS Plus? Au fost obligati de Microsoft? Asta e cel mai mare rahat de pe console, te pun sa platesti pentru salvari in cloud, MP si reduceri. Ei nu iti asigura nimic fara sa scoti $$$.

    Steam si GOG cum pot sa iti asigure un client de calitate cu toate serviciile incluse?

    Bo4 e o mizerie, eu nu o sa mai cumpar nici un joc care nu are o campanie SP de calitate si e axat doar pe MP si microtranzactii.

  7. #127 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu sunt asa de fiert pentru crossplay, dacă se poate bine dacă nu, nu.

    Puțin îmi pasă că nu pot juca în Cross fani Fortnite, este un rahat de joc.

    Mi-se pare normal să plătești pe servere și mentenanță, no offence.

  8. #128 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    La PS Plus se dau jocuri foarte bune lately, nu vad care e problema.

    Eu ma bucur ca nu exista cross play cu PC-ul. De ce as vrea sa intalnesc toti hackerii de acolo si la Sony? Sa nu mai spun ca eu joc cu controller si ei cu mouse, not fun.

  9. #129 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Am peste 700 de jocuri cumparate, majoritatea pe PC dar si pe PS4 Pro, Xbox One S, Wii U si PS3 deci pentru mine e egal cu zero.
    Asta e scuza care o baga si ei, vezi domne primesti o gramada de chestii printre care si jocuri.

    Magazinul Sony nu e un ONG, toti dezvoltatorii achita o taxa care e probabil pe la 30% cum e si pe Steam deci fac bani numai din vanzarea unor jocuri, la fel ca Steam, Apple si Google.

    Steam si GOG cum pot ?
    Vorbim de hackeri? Si laudam Sony? Pe bune? PlayStation Network hackers access data of 77 million users https://www.theguardian.com/technolo...k-hackers-data

    Crossplay-ul e din cauza succesului pe care il au cu PS4, au devenit aroganti. La fel au facut si dupa PS2... Iar cu PS3 au revenit cu picioarele pe pamant.

  10. #130 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Face si Sony ce a făcut Microsoft generația trecuta, cand erau ei cei care refuzau crossplay-ul. De ce sa renunțe la avantajul asta când presiunea cercului de prieteni care toti au ps4 il va forța si pe Gigel sa-si ia ps4 si sa joace toti împreună chiar daca el si-ar fi dorit mai mult Xbox....

  11. #131 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai pe naiba, de când ești pe forumul asta ai făcut apologia PC-ului. Credeam că ai luat o pauza mai lunga... Îmi pare rău că s-a închis forumul ălalalt pentru un singur motiv, mai stăteați pe acolo și vomitați inepțiile astea grețoase intre "Pisi master raceri".

  12. #132 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Doar ce am ajuns de la lucru.

    https://pasteboard.co/HpSfo07.jpg
    https://pasteboard.co/HpSfcXS.jpg
    https://pasteboard.co/HpSfjdS.jpg
    https://pasteboard.co/HpSeZId.jpg
    https://pasteboard.co/HpSf7Aw.jpg
    https://pasteboard.co/HpSeB6q.jpg
    https://pasteboard.co/HpSeKVpa.jpg
    https://pasteboard.co/HpSePPD.jpg

    Astept sa iti ceri scuze daca ai caracter desi ma indoiesc la cat de toxic esti, in loc sa vii cu argumente preferi sa ataci fara rost userii.
    Am 4 console dar sunt "Pisi master racer", eticheta de 2 bani. Intre gameri ar trebuie sa fie respect indiferent de platformele pe care joci.

  13. #133 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Tu vorbești de caracter? După ce că ești penibil, ai devenit și comic. Sau nu vezi ce scrii? De văzut vezi, dar atât înțelegi. Hai că am mai blocat un troll

  14. #134 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Lumea inca mai crede ca Sony nu da drumu' la crossplay din orice alt motiv in afara de bani? It's all about the cash yo. Si PS+ la fel, au vazut ca se poate asa ca s-au bagat si ei. Nintendo de asemenea. Nu zice nimeni "nu" la bani. Bineinteles ca trebuie mentinut un echilibru ca sa nu le sara lumea in cap - pret mic, beneficii, etc. Dar tot banii sunt scopul.
    Acuma, eu o vad si altfel. Banii aia ii investesc in alte locuri - jocuri, studio-uri, infrastructura. Xbox i-a bagat in infrastructura, caca-maca jocuri (abia acum ce au cumparat studio-uri). Sony i-a bagat in jocuri, caca-maca infrastructura (PSN e pamant).

  15. #135 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu imi vine sa cred ca a trecut si E3-ul de anu' asta. Asteptam Gamescom, insa pana atunci o scurta recapitulare:


  16. #136 SP
    Member marv's Avatar
    in ultimii ani gamescon-urile au fost mai bune, sper sa se pastreze trendul.

  17. #137 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    La ce jocuri au prezentat acum nu inteleg ce mai vreti ?
    Cred ca e cel mai bun E3 din ultimii ani

  18. #138 SP
    Member Otman's Avatar
    Cyberpunk va fi fenomenal dar nu cred ca are rost sa vorbim inca despre el...mai are mult pana la lansare.
    Cam aceeasi situatie si cu TLOU2, Death Stranding si Beyond Good & Evil 2....astea tin inca de viitorul destul de indepartat.

    Jocul de la care am avut asteptari uriase si a reusit sa le depaseasca este Ghost of Tsushima, game of the show for me e un vis devenit realitate jocul asta pentru mine.

    Surprize neasteptate pt mine au fost Sekiro: Shadows Die Twice si Rage 2, la astea nu mai am nevoie de trailere, informatii, gameplay.....nimic le cumpar cum apar in store.

    In rest...RDR2 nu am vazut nimic, sper ca nu il amana din nou, e perfect sa vina in toamna, am timp de el.
    Spiderman...pare ok, dar nu ma atrage, o sa-l iau la o reducere probabil.
    Astept Metro bineinteles si cam atat.

    In rest nimic interesant pt mine.

  19. #139 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Eu chiar nu pot sa inteleg ce te face sa crezi ca TLoU2 e atat de departe. Au trecut 5 ani de la primul titlu si 2 de la ultimul joc Naughty Dog. Niciodata nu a existat o perioada mai lunga de 3 ani între 2 titluri lansate de ND. Plus ca jocul este deja jucabil cap-coada.

  20. #140 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    TLOU 2 se lansează în 2019, iar jocurile care au fost prezentate în conferința Sony se lansează pe PlayStation 4.

    Sunt in lucru și alte jocuri exclusive PlayStation 4 care nu au fost prezentate încă.

    Sursa: Internetul 2018 și Yoshida

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 9 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2018 By ConuGeo in forum Console Club
    Replies: 35 Last Post: 06-03-2022, 22:59
  2. GRATIS - F1 2015 (pana pe 25.03.2018) By musat in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 23-03-2018, 03:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts