Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Meet the New Live Experience Episode 3: Games Store

  1. #1 SP
    Senior Member Bobby's Avatar

    Meet the New Live Experience Episode 3: Games Store

    Uite asa am ajuns si la episodul 3 din Meet the Live Experience ce este programat sa apara in luna Noiembrie adica peste peste o luna si un pic. Si nu vrem sa fim pe nepregatite,nu-i asa? Asadar in episodul 3 vom vorbi despre Games Store sau mai bine zis despre MarketPlace. Acum cand intrii pe pagina unui joc pe GameStore te vei simti aproape ca intr-un magazin cand ii iei cutia in mana, o intorci repede sa vezi ce este pe spate, ce descriere, ce detalii iti mai ofera. Asa va fi si cu noul Xbox Dashboard caci la fiecare joc vom avea screenshots, trailers, back-of-the-box description. Sincer mie imi convine caci stiu cat timp petrece in magazin cu jocul in mana si citind fiecare descriere si uitandu-ma atent daca are sau nu System Link sau Co-op s.a.m.d.
    Attached Images Attached Images new_xbox_live_experience_1.jpg new_xbox_live_experience_2.jpg new_xbox_live_experience_3.jpg new_xbox_live_experience_4.jpg new_xbox_live_experience_5.jpg

  2. #2 SP
    Member HollowMan's Avatar
    chiar interesanta ideea cum ai descris-o tu Acum ramane sa vedem cum se va prezenta "za niu laiv expiriens" in noiembrie

  3. #3 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    eu sper doar sa nu fie digital distribution. retail ftw.

  4. #4 SP
    Junior Member nexaddo's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    eu sper doar sa nu fie digital distribution. retail ftw.
    sincer....cam asta se va vrea a fi. Mai ales ca odata cu lansarea Xbox experience-ului se vor putea copia jocurile pe HDD (desi o sa ti discul in interior) de ce sa nu ai posibilitatea de a le da jos de pe net si atunci nu o sa mai schimbi discurile pt fiecare joc. Iar acum spre asta se tinde, momentan incearca apele. Daca ofera jocurile la un pret mai mic decat cele din magazin (-transopr,-dvd,-profitul magazinului) ar fi ceva de capul lor.....in rest nu prea sunt incantat de microtranzactii(dlc) sau jocuri Full cumparate de pe net, prefer sa am un obiect fizic in mana.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca tot fac Games Store, macar sa faca si o chestie desteapta (la care insa nu prea am sperante de la Microsoft). Sa existe si un bazar, sau trade, unde sa poti sa-ti vinzi distro-urile digitale. Otherwise, pentru majoritatea nu vor fi atractive. Adica vor avea valoare de resale zero.

    Pe de alta parte, ma astept sa vedem preturi muuuult mai mici pt. versiunea digitala (insa la cum ii stim pe Microsoft, cred ca diferentele vor fi modice). Si nu, in nici-un caz nu-i vor atrage pe cei care se uita doar la Collectors / Limited Editions...

  6. #6 SP
    Junior Member nexaddo's Avatar
    sigur sigur.... exact asta o sa faca, ceva care sa ii dezavantajeze pe ei si sa avantajeze consumatorul. din cate stiu eu astia de la M$ cer bani si pe wallpapere sau theme, ce sa mai zic de online...ma mir cum de nu cer bani si pe demouri. macar sa ofere suport pt romania si tot ar fi ceva....

  7. #7 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by nexaddo View Post
    sigur sigur.... exact asta o sa faca, ceva care sa ii dezavantajeze pe ei si sa avantajeze consumatorul. din cate stiu eu astia de la M$ cer bani si pe wallpapere sau theme, ce sa mai zic de online...ma mir cum de nu cer bani si pe demouri. macar sa ofere suport pt romania si tot ar fi ceva....
    salut b00b00

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-10-2012, 07:35
  2. The New Xbox Experience Preview program By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 27-10-2008, 18:01
  3. New Xbox Experience vine pe 19 Noiembrie By Dj Mo in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 10-10-2008, 00:26
  4. Replies: 4 Last Post: 02-10-2008, 20:57
  5. Meet the New Live Experience Episode 1 By Bobby in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 13-09-2008, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts