Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 34

Thread: Tekken 6 confirmat pe Xbox 360

  1. #1 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar

    Tekken 6 confirmat pe Xbox 360

    Microsoft a confirmat in cadrul Tokyo Game Show 2008, un zvon care a inceput sa circule inca de prin ianuarie 2007: Tekken 6 pe Xbox 360. Jocul va aparea in toamna lui 2009. Se pare ca incet incet exclusivitatile Sony incep sa se piarda. Coincidenta sau nu, anuntul vine pe fondul vanzarilor de console din Japonia. Se stie ca de ceva saptamani bune, Xbox 360 se vinde mai bine decat Playstation 3 in tara sa natala. Probabil Namco/Bandai n-au vrut sa piarda o buna parte din vanzari pastrand Tekken 6 exclusiv pentru PS3.
    Attached Images Attached Images tekken_6.jpg

  2. #2 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Dj Mo..... you made my day

  3. #3 SP
    Member Snake's Avatar
    Super. Sper sa apara si gameplay ceva

  4. #4 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Super. Sper sa apara si gameplay ceva
    Gameplay gasesti cat vrei pe net,de pe versiunea arcade.
    Nu prea sunt clipuri HD,e adevarat.

    @ Dj Mo... e NAMCO/Bandai nu Capcom.

  5. #5 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar

    Tekken 6 si pe Xbox 360

    Sincer imi pare rau, pt Tekken 6 mi-am luat PS3-ul.Deci..degeaba.
    TEKKEN 6 On Xbox 360 SDTEKKEN.COM - Tekken News Resource!

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Sincer imi pare rau, pt Tekken 6 mi-am luat PS3-ul.Deci..degeaba.
    TEKKEN 6 On Xbox 360 SDTEKKEN.COM - Tekken News Resource!
    Moved. Vezi, daca nu citesti news-urile de pe homepage

  7. #7 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Moved. Vezi, daca nu citesti news-urile de pe homepage
    Spam-ul meu are 1 minut inaintea lui Dj Mo.

    http://www.consolegames.ro/forum/19226-post196.html

    Cum am vazut pe un alt site,"PS3 is getting raped again".

  8. #8 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Moved. Vezi, daca nu citesti news-urile de pe homepage
    Da, mersi, ma gandeam eu ca am ramas in urma cu vestile, n-am mai citit site-urile ca am avut treaba la servici.
    Oricum, repet, mi se pare o miscare gresita si foarte COMERCIALA.
    Mi-am luat PS3 SPECIAL pt seria Tekken, mi-am luat arcade stick de 420ron SPECIAL pentru Tekken, si acum astia il fac multiplatform.

  9. #9 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Oricum, repet, mi se pare o miscare gresita
    Din partea cui ? Sony ?
    Pentru ca MS si NAMCO au de castigat enorm.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Taw, din pacate Sony de ceva vreme pierde rau de tot lupta. Si o spune unul caruia ii place la nebunie consola. Dar, nu pot sa nu vad ce se intampla. Eu tin acum PS3 strict pt. exclusivitati si BluRay player...

  11. #11 SP
    Member HollowMan's Avatar
    OH YEEEEEEEES. ATAaaaaaaaaaaaaatttttttt. genial.

    Chiar ma gandeam azi cand am vazut trailerul ca ar fi foarte tare sa il faca si pe xbox 360. you made my day MO!

  12. #12 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Chiar imi pare rau ca Sony pierde lupta, o lupta egala nu poate avea decat consecinte placute pentru noi, gamerii.
    Oricum in Romania comunitatea de fighting e aproape moarta, cred ca sunt maxim 3-4 care joaca Tekken constant.
    Tekken 6 e scos de 3-4 luni pe arcade-uri, mi se pare nesimtire ca abia in toamna lui 09 sa vina pe console.Deh, banii astia..

    Toti se bucurau cand a aparut SC4 si lately nu am vazut pe NIMENI care sa-l mai joace pe live.

  13. #13 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Oricum in Romania comunitatea de fighting e aproape moarta
    ..pentru ca e cale lunga pana la Tekken 6,Virtua Fighter ia prea mult timp sa-l inveti si loading-ul ma omoara,SC4 nu e asa de usor de jucat ca Tekken..pe care il pot juca oricand si dupa pauza de luni sau ani de zile.In plus eu am jucat Tekken intotdeauna Team 8 vs. 8,nu am rabdare sa stau dupa loading screens sa aleg un personaj.De aceea nici nu vreau sa schimbe prea mult la Tekken 6,din filme e la fel ca orice alt Tekken doar ca are grafica noua.
    Chiar imi pare rau ca Sony pierde lupta
    Sony nu mai e in carti demult.Cel putin pentru fanii PS1 si PS2.
    In fiecare an din 2005 incoace se vinde chestia "anul X va fi anul PS3",era anul 2008..acum va fi 2009..apoi 2010 si tot asa.Dintre numele grele PlayStation doar God of War si Gran Turismo sunt batute in cuie.Ambele avand concurenti seriosi pe platforma adversa.

    Am zis fanii PS1 si PS2 adresandu-ma in special celor care s-au obisnuit cu titlurile Sony: RE,SH,DMC,Tekken,SC..etc.Adica fanii vechi,Sony mai are LBP,KZ2,Res2,Heavy Rain,GOW,GT5 si o gramada de alte titluri..doar fanii vechi au fost ignorati.

    Generatia asta e a doua consola in cel mai fericit caz.Wii nu intra in calcul...

  14. #14 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Quote Originally Posted by SiCK� View Post
    .Dintre numele grele PlayStation doar God of War si Gran Turismo sunt batute in cuie.Ambele avand concurenti seriosi pe platforma adversa.
    Ai uitat de Metal Gear Solid 4... care a inceput in forta cu Metal Gear Solid pe PS1 si a continuat cu MGS2 si MGS3 pe PS2.... e o serie foarte adorata de fanii PS... si nu prea vad un candidat direct in tabara cealalta...

  15. #15 SP
    Member Catallin's Avatar
    O sa fie egalat Tekkenul de pe PS3 daca scot si un controller mai altfel ca din crucea de la XBOX nu prea o sa poti sa faci miscarile pe cateva frame-uri necesare in Tekken si din ciuperca nici atat. Dupa ce apare si controller aia e...

    Oricum eu tot asa mi-am luat PS3 si nu XBOX pentru Tekken si God of War. Daca apare si God of War pe XBOX aia e... De fapt mai ramane si problema cu inelele rosii din pacate.

  16. #16 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Mor cand aud prostii de genu` God Of War pe Xbox oameni buni voi constientizati ce spuneti? GOW e facut de SONY.... GOW e unul din cele mai reusite hituri PlayStation... si e o exclusivitate care inca pune in balanta vanzarile PS vs. X..... daca SONY ar face multi-platform GOW`ul doar pt. niste bani din incasarile jocului.... ar pierde ENORM din scaderea vanzarilor PS3. Sooooo.... think about it.

  17. #17 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by SiCK™ View Post
    ..pentru ca e cale lunga pana la Tekken 6,Virtua Fighter ia prea mult timp sa-l inveti si loading-ul ma omoara,SC4 nu e asa de usor de jucat ca Tekken..pe care il pot juca oricand si dupa pauza de luni sau ani de zile.In plus eu am jucat Tekken intotdeauna Team 8 vs. 8,nu am rabdare sa stau dupa loading screens sa aleg un personaj.De aceea nici nu vreau sa schimbe prea mult la Tekken 6,din filme e la fel ca orice alt Tekken doar ca are grafica noua.
    Asta e doar parerea ta.VF5 e un joc destul de complex, dar cu spectaculozitate fix ZERO.
    SC4 e cel mai usor joc 3D, juggle-urile si combo-urile sunt practic banale, iar abuzuri de anumite personaje (Mitsurugi, Kilik, Nightmare) sunt la ordinea zilei.

    Tekken a fost si va fi cel mai complex fighting 3D.Eu nu inteleg de unde vi se pare voua ca jocul e usor, probabil ca nu ati jucat cu un adversar care stie intr-adevar cu ce se mananca acest joc si care va bate din 2 juggle-uri daca gresiti garda sau vreo lovitura si pierdeti timing-ul.

    Cu ultima fraza ai spus totul, Tekken 6 e foarte mult schimbat, exista niste sisteme si personaje noi.Exista concursuri maricele prin state si prin Asia, dar jocul nu a ajuns inca la maturitate, tocmai datorita complexitatii.Personajele noi sunt inca overpowered (Bob si Miguel), iar cele mai spectaculoase (Lei, Jin, Steve, Feng) au fost nerfate la greu.

    Momentan ei mai au de reparat o groaza de infinite combos si balance-uri, in loc sa scoata update cu personaje noi.Intr-adevar Tekken 5 are loading screen-uri maricele online, dar offline se incarca instant.Sper sa optimizeze netcode-ul in varianta 6.

  18. #18 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by leggollas11 View Post
    Mor cand aud prostii de genu` God Of War pe Xbox oameni buni voi constientizati ce spuneti? GOW e facut de SONY.... GOW e unul din cele mai reusite hituri PlayStation... si e o exclusivitate care inca pune in balanta vanzarile PS vs. X..... daca SONY ar face multi-platform GOW`ul doar pt. niste bani din incasarile jocului.... ar pierde ENORM din scaderea vanzarilor PS3. Sooooo.... think about it.
    Catallin vorbea pur teroetic, expertule.

  19. #19 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Din partea mea sper ca toate jocurile sa fie multiplatform si sa ai de ales doar intre o consola proasta dpdv hardware si una buna.

  20. #20 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Asta e doar parerea ta.VF5 e un joc destul de complex, dar cu spectaculozitate fix ZERO.
    SC4 e cel mai usor joc 3D, juggle-urile si combo-urile sunt practic banale, iar abuzuri de anumite personaje (Mitsurugi, Kilik, Nightmare) sunt la ordinea zilei.

    Tekken a fost si va fi cel mai complex fighting 3D.Eu nu inteleg de unde vi se pare voua ca jocul e usor, probabil ca nu ati jucat cu un adversar care stie intr-adevar cu ce se mananca acest joc si care va bate din 2 juggle-uri daca gresiti garda sau vreo lovitura si pierdeti timing-ul.

    Cu ultima fraza ai spus totul, Tekken 6 e foarte mult schimbat, exista niste sisteme si personaje noi.Exista concursuri maricele prin state si prin Asia, dar jocul nu a ajuns inca la maturitate, tocmai datorita complexitatii.Personajele noi sunt inca overpowered (Bob si Miguel), iar cele mai spectaculoase (Lei, Jin, Steve, Feng) au fost nerfate la greu.

    Momentan ei mai au de reparat o groaza de infinite combos si balance-uri, in loc sa scoata update cu personaje noi.Intr-adevar Tekken 5 are loading screen-uri maricele online, dar offline se incarca instant.Sper sa optimizeze netcode-ul in varianta 6.
    Tekken este "walk in the park" pe langa VF cand e vorba de complexitate si dificultate.E ca si cum ai compara Forza M2 cu Burnout.Eu sunt si voi fi fan Tekken,indiferent daca apuc sa-l joc sau nu...l-am jucat din '98 incoace.

    Tekken e tot Tekken-ul care-l stii,nu s-a schimbat,2-3 chestii noi nu schimba nimic.E doar infrumusetat,pana si sunetul de impact e cam acelasi.
    Cand vorbeam de loading,era vorba mai mult de VF care n-are mod team battle.SC4...e tare la prima vedere,nici ala n-are schimbat aproape nimic.

    Street Fighter IV e exact cum as dori sa fie SFIV.Bazat pe formula SFII,3D si HD.E destul.
    Uite ce gunoi "nou" scoate Midway...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 28-06-2014, 13:16
  2. Licitatie: Tekken 6 Xbox 360 By MonkY in forum Licitatii
    Replies: 7 Last Post: 18-12-2009, 07:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts