Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 25 of 25

Thread: 30 de milioane de PS3-uri

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, putem sa spunem ca si-a mai revenit PS3-ul. Deh, au mai ieftinit si ei consola, pus HDD mai mare. Mai punem si cele cateva titluri mari asteptate... mai vine si GOW3, FFXIII, etc. Eu unul nu as putea spune ca vreuna din console a castigat "razboiul". Cred ca fiecare din cele 3 sta foarte bine... si e mai echilibrata situatia decat a fost vreodata. Raman la parerea ca daca va permiteti, fiecare consola are exclusivitatile sale de nota 10. Chiar sunt curios care din cele 3 va trece prima la "next-gen"

  2. #22 SP
    Member kside's Avatar
    Asa ca MonkY si eu
    ...sunt curios care din cele 3 va trece prima la "next-gen"
    Ce mai inseamna azi next gen? Grafica? Sunet? Gameplay? Control? Multiplayer?

    Foarte putine jocuri ruleaza in True-HD (1080p) majoritatea in 1280x720 iar pe PS3 chiar fara AA (anti-aliasing).
    Teoretic un joc multiplatforma ar trebui sa arate mai bine pe PS3 dar nu e cazul (arata chiar mai rau).
    Exclusivele PS3 (Uncharted 2 de ex) arata mai bine decat orice joc de X360, pacat ca sunt asa de putine...

    Tekken 6 = 1024x576 (2xMSAA), Bayonetta = 1280x720 (no AA) etc.
    Beyond3D Forum - Rendering Resolutions + basics on hardware scaling


    La control, sa vedem, in afara de Wii toate sunt la fel ca acum 10 ani (nici macar $ony nu mai lauda SIXAXIS ala...).
    As vrea sa vad un sistem de headtracking implementat in jocuri nu "un alt" controller sau "no-controller" (de ex Natal pe X360)

  3. #23 SP
    Member Tom_Cat's Avatar
    Next Gen este o definite atemporara, chiar daca se foloseste in prezent, ea reprezinta mereu urmatoarea generatie. Asadar Next Gen, reprezinta urmatoarae generatie de console, care probabil sa o ofere jocuri ce ruleaza fluent la 1080p si 4xAA, Blu-Ray Player, HDD de capacitate mare si alte lucruri care tin de putere hardware. Auxiliar o sa fie o vanatoare de noi capacitati de interactiune cu jocul, insa daca imi aduc aminte de anii '80, cand Nintendo propunea tot felul de accesorii, raman fidel controllerului.

    Cat despre proiectul cu WiiMote, este forate bun, dar nu neaparat pentru gaming, unde inteleg sa te feresti 30 de minute de inamici, dar cand vin de la lucru obosit, dupa 12 ore de munca, ultimul lucru care mi-l doresc este sa ma tarasc pe jos in COD 10 MW:12 in timp ce primesc socuri electrice unde ma nimeresc rusii revolutionari...

  4. #24 SP
    Member kside's Avatar
    Quote Originally Posted by Tom_Cat View Post
    ... cand vin de la lucru obosit, dupa 12 ore de munca, ultimul lucru care mi-l doresc este sa ma tarasc pe jos in COD 10 MW:12 in timp ce primesc socuri electrice unde ma nimeresc rusii revolutionari...
    Da, bine punctat.

    Interactivitatea este ok prima jumate de ora, dar pentru joculetze cretinele (ping-pong, golf etc sau variatii "Next Gen" de Tamagotchi). Nici eu nu ma vad jucand Oblivion sau GoW 5-6 h in care in loc sa ma relaxez trebuie sa fug, sa dau cu sabia si cine stie ce alte "gesturi inteligente" in fatza LCD-ului.

    Vom vedea...

    Revenind un pic la topic, nimeni nu discuta de o alta consola mai devreme de 2012, 14 sau chiar 16.
    Industria de gaming (developers) au avut un an foarte prost (multi au ramas fara job si la EA si la ACTIVISION si la multi altii). Un alt sistem pentru care sa faci jocuri, dupa criza, foarte rau sa convingi iar clientii ca de fapt urmatoarea e chiar HD.

    S-ar putea sa vedem un PS3 v3.0 (sa zicem ca slim-ul a fost v2.0) fara Blue-Ray, doar pt digital-download, (in tendintza PSP-GO) care va fi sub pretzul unui XBox360. Zic asta ca pentru ca SONY a castigat rozboiul cu formatele (HD-DVD a pierdut) si PS3-ul e cam sub pretzul unui player bun (tot de la SONY) care nu face altceva decat playback.

  5. #25 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Go Sony go! 2009 a avut exclusivitati excelente cadou pentru PS3

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 07-02-2014, 19:18
  2. 7 milioane de device-uri iOS au jailbreak in doar 4 zile By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 04-03-2013, 03:11
  3. Peste 8.8 milioane de PS Move-uri vandute By Tudoran in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 10-06-2011, 16:12
  4. Replies: 14 Last Post: 08-02-2010, 13:55
  5. 50 De Milioane de PSP-uri Vandute By consol3 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 16-02-2009, 03:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts