Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Ubisoft confirma amanarea jocului Splinter Cell: Conviction

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Ubisoft confirma amanarea jocului Splinter Cell: Conviction

    Splinter Cell: Conviction este cel de-al cincilea joc din seria Splinter Cell, iar jocul este produs de Ubisoft Montreal care mai au la activ si Splinter Cell, Splinter Cell: Chaos Theory. Jocul a fost anuntat oficial pe 23 mai 2007, cand Ubisoft a lansat un trailer al jocului. Din imaginile respective am putut observa o schimbare radicala a jocului, mai bine zis a personajului principal, Sam Fisher " It depicted a more rugged-looking Sam with long hair and a fully-grown beard".

    Incepand de atunci jocul a fost amanat o perioada destul de lunga. Initial producatorii au vroiau sa lanseze jocul pe 16 noiembrie 2007, dar din pacate (sau nu) pe 19 mai 2008 revista Xbox World 360 a raportat faptul ca Splinter Cell: Conviction a fost pus oficial pe "Hold" si jocul va fi regandit. La E3 din 2009, Splinter Cell: Conviction si-a facut din nou aparitia cu o noua schimbare de design "with a completely new visual style and a more casual-looking Sam" si cu o noua data de lansare: noiembrie 2009.

    Istoria s-a repetat si jocul a fost amant din nou pana pe 26 februarie 2010. Nici aceasta data nu a fost una de durata, Ubisoft confirmand ieri ca Splinter Cell va ajunge in magazinele din UK in luna aprilie. Cred ca fanii jocului nu vor fi prea fericiti de aceasta decizie luata de Ubisoft. Potrivit studioului francez motivul acestei noi amanari este finisarea jocului. Jocul urmeaza sa apara pe Xbox 360 si PC.
    Attached Images Attached Images splinter-20cell-20conviction2.jpg

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    "Confirmand astazi"? Au confirmat amanarea in data de 15 ianuarie.

    Posted Fri January 15 2010 12:56

    If you haven’t already heard, Splinter Cell Conviction is being delayed to April 2010. I know you’ve all be waiting a long time for Sam’s next adventure and I’m going to have to ask you to wait just a little bit longer.

    So why the delay? This decision was made by both the dev team and Ubisoft management and it was done in the best interests of the game. These extra weeks will be used for additional polish and improvements, and in the end we’ll have a higher-quality game. We are doing our best to get an amazing game out the door and we are as eager to ship it as you are to play it.

    We’ll be getting you a more specific release date ASAP. Also, we’ve only just begun to show you Splinter Cell Conviction, we’ll have much more to share in the coming weeks, so stay tuned.

    -Alex Parizeau
    Producer, Splinter Cell Conviction

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    eu am luat stirea de aici News: Splinter Cell: Conviction release date secured - ComputerAndVideoGames.com. stirea a fost scrisa astazi? "Saturday 23-Jan-2010 1:35 PM Ubisoft confirms delayed game will now arrive in April"; imi pare rau, dar de alte surse mai sigure nu dispun. nu lucrez in domeniul acesta, fac si eu ce pot. celalalte informatii le-am luat de pe wikipedia.

  4. #4 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    A fost doar o precizare, nu un atac. Si in link-ul dat de tine, stirea este scrisa ieri.

    Ia uite aici: http://www.consolegames.ro/forum/f9-...tml#post254869

  5. #5 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    A fost doar o precizare, nu un atac. Si in link-ul dat de tine, stirea este scrisa ieri.

    Ia uite aici: http://www.consolegames.ro/forum/f9-...tml#post254869
    inseamna ca am inteles eu gresit. iar despre link, nu pot sa urmaresc tot timpul ce se intampla pe CG mai ales pe un thread al unui joc ce nu are legatura cu PS3 .

  6. #6 SP
    Member Payutzu's Avatar
    wow care ca au probleme seriose cu jocul

  7. #7 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Mai presus de asta eu cred ca au amanat jocul din nou nu din cauza finisarii , ci mai degraba ca apar o gramada de jocuri care sunt apropiate in zile si multi o sa stea pe ganduri sa cumpere SC:C sau sa zicem Bioshock2 ?

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Payutzu View Post
    wow care ca au probleme seriose cu jocul
    ce-ai vrut sa zici aici ?!?

  9. #9 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    inseamna ca am inteles eu gresit. iar despre link, nu pot sa urmaresc tot timpul ce se intampla pe CG mai ales pe un thread al unui joc ce nu are legatura cu PS3 .
    Stai sa inteleg si eu, adica un editor scrie doar stiri pentru o platforma care-l intereseaza, ignorand celelalte?
    Se explica intr-un fel avalansa de stiri cu "poze", "screenshoate", "etc" pentru anumite subiecte cand exista destule altele dar, evident pentru alte platforme.

  10. #10 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Stai sa inteleg si eu, adica un editor scrie doar stiri pentru o platforma care-l intereseaza, ignorand celelalte?
    Se explica intr-un fel avalansa de stiri cu "poze", "screenshoate", "etc" pentru anumite subiecte cand exista destule altele dar, evident pentru alte platforme.
    ai inteles gresit. cand caut stiri pe siteurile de specialitate, ma uit peste toate (nu conteaza daca sunt de ps3, xbox 360, Wii, PS2, etc.). am zis doar ca nu urmaresc sau nu intru tot timpul pe un thread care nu ma intereseaza de lipsa de timp (rate the avatar, ce ma enerveaza etc.) sau threadurile a unor jocuri care nu-mi prezinta interes gen: Ratchet and Clank Future A Crack in Time, Final Fantasy XIII sau jocurile exclusive pentru xbox 360 pentru ca nu o sa am sansa sa le joc. Si de ce as scrie stiri doar despre o anumita platforma? eu vreau doar sa scriu. imi pare rau daca crezi ca sunt fanboy-ul unei anumite console.

    si despre acele avalanse de "poze" "screenshoturi" etc. iarasi o explicatie simpla. erau cele mai vizionate stiri de pe siteul respectiv => prezinta interes publicului, de ce sa nu le publicam si noi?

  11. #11 SP
    Member Execitor's Avatar
    Ce aveti fratilor? Este prima data cand vad stirea asta. Ce veste rea, cand jocul arata din ce in ce mai bine si il asteptam din ce in ce mai mult sa anuntat ca nu mai vine. Epic.

  12. #12 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ai inteles gresit. cand caut stiri pe siteurile de specialitate, ma uit peste toate (nu conteaza daca sunt de ps3, xbox 360, Wii, PS2, etc.). am zis doar ca nu urmaresc sau nu intru tot timpul pe un thread care nu ma intereseaza de lipsa de timp (rate the avatar, ce ma enerveaza etc.) sau threadurile a unor jocuri care nu-mi prezinta interes gen: Ratchet and Clank Future A Crack in Time, Final Fantasy XIII sau jocurile exclusive pentru xbox 360 pentru ca nu o sa am sansa sa le joc. Si de ce as scrie stiri doar despre o anumita platforma? eu vreau doar sa scriu. imi pare rau daca crezi ca sunt fanboy-ul unei anumite console.

    si despre acele avalanse de "poze" "screenshoturi" etc. iarasi o explicatie simpla. erau cele mai vizionate stiri de pe siteul respectiv => prezinta interes publicului, de ce sa nu le publicam si noi?
    Am inteles, multumesc de clarificari. Keep on keeping on

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Splinter Cell Conviction By erik95 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 422 Last Post: 07-03-2012, 16:13
  2. Ubisoft confirma Splinter Cell HD remakes By erik95 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 23-11-2010, 13:03
  3. Splinter Cell Conviction - iPhone By razvanrazy in forum Apple
    Replies: 0 Last Post: 31-03-2010, 10:10
  4. Replies: 2 Last Post: 27-10-2009, 00:05
  5. Splinter Cell Conviction traieste By Bobby in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 20-08-2009, 18:55

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts