Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: SEGA anunta o noua consola

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    SEGA anunta o noua consola

    Cu totii am fost prinsi in plasa nextgen. Majoritatea avem cel putin una din aceste console acasa. Accesoriile noastre trebuie sa poarte optiuni precum FullHD, pixelplus, rumble, cooling system, sixaxis sau AA. Cei de la SEGA vor sa ne aminteasca de vremurile de aur unde cuvintele enumerate mai sus nu insemnau nimic si lanseaza o consola... clasica. SEGA Zone se va lansa in vara si o sa contina Alex Kid, Golden Axe, Sonic si Knuckles si Ecco delfinul, alaturi de alte jocuri, mai mult sau mai putin cunoscute. Partea interesanta a acestei console este ca, intr-o oarecare masura, este o clona de WII. De ce spun asta? Ei bine, contine 2 controllere wireless care functioneaza pe acelasi principiu cu controllerele de WII.
    Daca dai un search mic pe google, internetul este de parere ca SEGA se face de ras tragand de jocurile sale vechi pana la ultimul cent si ca aceasta consola este doar un ZONE40 rebranduit. Sincer, eu accept fericit si aceasta tentativa de retrovitalizare (revitalizare retro blah blah ), mai ales in conditiile in care pretul anuntat este de 50lire.
    Attached Images Attached Images uadafac.jpg new-sega-console-hitting-summer-2-custom.jpg new-sega-console-hitting-summer-0-custom.jpg new-sega-console-hitting-summer-4-custom.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Pana sa deschid poza la marimea originala am crezut, din poza mica, ca este un aparat de ras controlerlul.

  3. #3 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Cam bizar ca trebuie sa traga de acelasi jocuri ...am inteles oldies but goldies da sa plimbi acelasi joc timp de atatia ani,vreau ceva nou.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu inteleg o chestie. SEGA a scos o groaza de colectii cu jocurile clasice refacute (gen SEGA Mega Drive Ultimate Collection) cu care insa nu a avut prea mare succes. Daca un disk cu peste 40 de jocuri clasice, arcade si remakes la 10-15 Lire nu s-a vandut bine, oare ce ii face sa creada ca 50 de jocuri la 50 Lire se vor vinde mai bine ?

    De fapt, daca stau bine si ma gandesc... la 50 de lire se apropie de consolele acelea chinezesti, cu 500 de jocuri in 1. E bun pt. copiii care nu-si permit o consola "next-gen".

  5. #5 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Pfff , si credeam ca o sa vina Sega Dreamcast 2 :sigh:
    Tocmai imi crescuse speranta in DreamCast 2

  6. #6 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Dupa titlu aveam deja pulsul 200, credeam ca se iau in sfarsit la tranta cu "aia marii". Din pacate tot marketing defectuos vad ca duc.

  7. #7 SP
    Member Asghaar's Avatar
    ...bad idea

  8. #8 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Trickz , nu mai pune taica titluri BOMBA , ca ne dai emotii . Anyway , se pare ca tot nu vor sa se puna cu cei trei muschetari ..

  9. #9 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Cea mai proasta miscare pe care o puteau face. De ce as cumpara asa ceva? Exista Sega Megadrive Collection si costa mai putin, poti gasi console retro la preturi mici.

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    C�nd am citit titlul am și urlat ca nebunul prin camera: SEGA Dre@mcast 2! Woooooooo!

    ...apoi am citit știrea și m-am potolit - Din jocurile disponibile...Golden Axe și Sonic & Knuckles - dar ăla cu delfinul Ecco e oribil rău. Delfin prost NA! (Oricum mă disperă toți delfinii �n viața reală. Nu la nivel de conservă ce-i drept...dar tot mă disperă).

  11. #11 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    cred ca toti am crezur acelasi lucru cand am citit titlul thread-ului . Ce tare era daca aparea un Dreamcast 2 sau un SEga Jupiter (Saturn si Neptune au fost luate deja ) .Oricum am o presimtire ca o sa fie un mare fail . Cum a spus si erik , ai iesi mai ieftin daca ai cumpara un Megadrive si niste jocuri pentru el . Oh well . We can only dream of a new Dreamcast

  12. #12 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Se adreseaza lumii a treia... asta-i tot.
    Si ghiciti ce, noi facem parte din ea...

  13. #13 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    aseara pe la 2, cand dadusem pentru ultima oara new posts, vad mare un titlu "sega anuna o consola noua" care trebuia sa fie moderat. in momemtul acela am crezut ca mor, "ce o consola noua... de sega? cum se poate sa nu fi stiut nimic?" eram atat de emotionat cand am dat click pe thread, dar pana la urma... mdea. ce sa zici, in lipsa de bani si idei fac si ei ce pot. nu vreau sa fiu prea dur, dar penibil. cum spunea si @monkY "console" de acest gen gasesti in piata la obor cu 20 ron si cu 500 de jocuri.

  14. #14 SP
    Junior Member mihai1340's Avatar
    Cea mai proasta idee pe care au avuto,baga bani intr-o consola care nu va scoate bani prea multi.

  15. #15 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Daca asta le e nivelul atunci cam degeaba mai spera unii la dreamcast 2. Si eu cand am vazut titlul am luat pozitie de woooot?! Cu toate ca lansarea unei console "la nivel" in aceasta perioada ar putea duce la repetarea istoriei.

  16. #16 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Dupa cum arata e o copie ieftina de WII, cum zicea AndRewqp seamana cu consolele alea din piata cu 99 de jocuri in 1

  17. #17 SP
    Senior Member huber's Avatar
    au , trickz ce faci tu cu inima noastra.

  18. #18 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Se adreseaza lumii a treia... asta-i tot.
    Si ghiciti ce, noi facem parte din ea...
    Aiurea. Anul trecut de sarbatori (deci acum vreo 2 luni) s-a lansat PS2 oficial in Brazilia. Nu stiu pe ce lume esti dar autoflagelarea asta cu lumea a treia nu face bine nimanui. Stand aici la marginea Europei avem totusi destule beneficii de care ne putem bucura care ne diferentiaza de aceste "obscuritati".

    P.S. Pretul consolei va fi de 50 de LIRE (adica lire sterline) nu dolari zimabwueni sau monezi ale Botswanei. Sa inteleg ca e ca in bancul ala (unii zic ca e fapta reala):

    Intra un american intr-un magazin de suveniruri din Londra.
    - Pot sa platesc in dolari.
    - Din pacate nu se poate, doar in lire va rog...
    - De ce? In celelalte tari din lumea a treia s-a putut si n-am avut probleme??!


    Edit: Cand am vazut titlul m-am plesnit de 2 ori peste fata... pacat de continut

  19. #19 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Arctic Cooling

    same

    de la solutii de racire au ajuns sa scoata ciurucuri...

  20. #20 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    Arctic Cooling

    same

    de la solutii de racire au ajuns sa scoata ciurucuri...
    O consola care ma lasa rece lol

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. SEGA anunta Iron Man 2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 01-05-2011, 16:05
  2. Sega anunta Binary Domain By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 02-12-2010, 20:15
  3. SEGA anunta Yakuza 5 By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 13-09-2010, 17:02
  4. Replies: 10 Last Post: 18-06-2010, 16:13
  5. Sega anunta Shogun 2: Total War By erik95 in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 03-06-2010, 17:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts