Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Miyamoto ne promite ceva nou

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Miyamoto ne promite ceva nou

    Zvonurile s-au adeverit: o noua consola Nintendo e pe drum (desi lucrul acesta era evident). Shigeru Miyamoto confirma povestile din ultimul timp, la festivalul anual japonez de arte (Annual Japan Media Arts Festival) de sambata trecuta, neoferind alte detalii precum data de lansare sau tipul consolei. Ce parere aveti? Ar trebui sa ne asteptam la un Wii HD sau la un nou handheld? De asemenea, Miyamoto ne anunta ca se lucreaza la un alt joc ce va folosi WiiMotionPlus, iar acesta nu va fi un alt Zelda game.
    Attached Images Attached Images nintendo-logo2-copy.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member cayman_ss's Avatar
    La ce chestii nebune fac cei de la Nintendo ne asteptam la orice. De la un "Wii HD" pana la un model de consola care nu mai foloseste miscarile ci direct undele electromagnetice generate de creierul uman.

    Suna SF, dar ptr ei se pare ca nimic nu e imposibil. Totusi un WII mai puternic din toate punctele de vedere ar fi frumos, macar sa se apropie de nivelul PS3 & Xbox 360 sau dc nu? sa deschida noua generatie de console.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu unul sper la un Wii2, WiiHD sau cum vreti sa-i spuneti. Pe partea de handheld stau mult prea bine ca sa mai scoata inca ceva. Si sincer sper sa scoata ceva sa dea clasa dpdvd al performantei si la PS3 si la Xbox360. After all, au trecut 3 ani or so de cand au fost lansate.

  4. #4 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Wii fanboy? Bring it on! Serios acum, nu cred ca vor dori sa concureze cu nebunii astia, mai ales acum, cand incep si ei cu motion control. Financiar ar putea, dar am mari rezerve.

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu unul sper la un Wii2, WiiHD sau cum vreti sa-i spuneti. Pe partea de handheld stau mult prea bine ca sa mai scoata inca ceva. Si sincer sper sa scoata ceva sa dea clasa dpdvd al performantei si la PS3 si la Xbox360. After all, au trecut 3 ani or so de cand au fost lansate.
    am mentionat de un alt handheld pt ca , nu demult Satoru Iwata a zis si el de o alta consola portabila (care nu e un DS ) si care va avea si ea motion sensori si grafica HD . Povestea asta mi se pare mai plauzibila decat un Wii 2 sau ceva de genu . In plus , Japonia si alte zone ale lumii sunt supra saturate de DS-uri si poate ar dori cei de la Nintendo sa faca si mai multi bani (d'oh ) .
    Sursa : VG247 Blog Archive Iwata: Next Nintendo handheld to have “ability to read movements”
    Sau cine stie ... poate o sa avem un Virtual Boy 2

  6. #6 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Iti dai seama ce placere provoaca jocurile HD pe o consola cu ecran de '3, iar daca ar mari consola, aceasta isi va pierde din portabilitate.
    La o consola portabila nu prea merge sa ii pui motion sensor(te joci in autobuz si ii dai dintii jos babei de langa tine ,sorry doamna trebuia sa trec si eu level-ul )
    Mai plauzibila este vestea lansarii unui WiiHD , cu toate ca nu bag mana in foc

  7. #7 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Eu sper la un WiiHD, desi nu stiu daca ar fi o miscare buna pentru Nintendo. Daca lanseaza o consola echivalenta cu PS3/X360 ar fi depasiti de urmatoarea generatie care va fi lansata in intervalul 2012-2014. S-ar crea aceasi situatie ca in prezent si ar fi nevoiti sa scoata o noua consola.

  8. #8 SP
    Senior Member tray's Avatar
    termenul de "lucrez la o noua consola " e relativ ,poate si microsoft lucreaza la xbox 720,dar asta nu inseamna ca va veni prea curand

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 19-08-2014, 00:10
  2. Ceva jocuri wii online... ceva? By MihneaWii in forum Nintendo Wii
    Replies: 2 Last Post: 19-04-2012, 16:12
  3. E3 2010: Kojima lucreaza la ceva nou By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 15-06-2010, 21:32
  4. BioWare lucreaza la ceva nou By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 03-02-2010, 23:18
  5. Replies: 0 Last Post: 29-03-2009, 03:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts