Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Ubisoft: detalii despre ultimul trimestru al anului fiscal 2009

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Ubisoft: detalii despre ultimul trimestru al anului fiscal 2009

    In raport despre vanzarile din trimestrul trecut Ubisoft a dezvaluit si cateva detalii despre lansarile ce vor avea loc in perioada 1 ianuarie 2010 - 31 martie 2010. Jocurile mentionate sunt cele la care ne asteptam: Assassin's Creed II: Director's Cut, Red Steel 2, The Settlers 7: Paths to a Kingdom si Silent Hunter 5: Battle for the Atlantic, trei dintre acestea urmand sa fie lansate pe PC. Alte titluri notabile care vor fi lansate pe console sunt: Assassin's Creed II: Multiplayer (iPhone), Raquet Sports (Wii) si de asemenea Ubisoft a anuntat un nou joc. Celebra serie Anno va fi portata si pe iPhone, mai multe detalii despre acest joc nu au fost oferite publicului larg. Aici puteti vedea raportul de vanzari al companiei franceze, iar mai jos o lista cu jocurile care vor fi lansate in primele trei luni ale anului curent. Mi se pare interesant ca in aceasta perioada nu apare niciun titlu pentru consolele PS3 si Xbox 360.
    • Anno 1404: Venice add-on (PC)
    • Anno Dawn of Discovery: The Harbor (iPhone)
    • Assassin's Creed II: Director's Cut Edition (PC)
    • Assassin's Creed II: Discovery (iPhone)
    • Assassin's Creed II: Multiplayer (iPhone)
    • Best Friends Tonight (DS)
    • Boot Camp Academy (Wii)
    • Battle of Giants: Mutant Insects (DS)
    • Hello Kitty Puzzle Party (PSP)
    • Imagine Gymnast (DS)
    • Imagine Reporter (DSi)
    • Imagine Sweet 16 (DS)
    • Might and Magic Clash of Heroes (DS)
    • No More Heroes 2: Desperate Struggle (Wii)
    • Raquet Sports (Wii)
    • Red Steel 2 (Wii)
    • The Settlers 7: Paths to a Kingdom (PC)
    • Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic (PC, iPhone)
    Attached Images Attached Images logo_ubisoft-1-.jpg

  2. #2 SP
    Member Xbox's Avatar
    marfa debea astept Assassin's Creed II: Director's Cut Edition (PC)

  3. #3 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    "Ubisoft: detalii despre trimestru trimestru ale anului fiscal 2009" ? ... What ? O_O


    DS, iPhone, Wii, PC! ? .... numai porcarii de jocuri, if you ask me.

  4. #4 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    "Ubisoft: detalii despre trimestru trimestru ale anului fiscal 2009" ? ... What ? O_O


    DS, iPhone, Wii, PC! ? .... numai porcarii de jocuri, if you ask me.
    nu stiu ce s-a intamplat chiar am recitit textul de cateva ori. nu pot sa cred ca mi-a trecut cu vederea. imi cer scuze pentru greseala, sunt si eu om

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In ultima vreme ne-au cam omorat cu cifre peste cifre, dupa care alte cifre. Companiile gen Ubisoft ar trebui sa vorbeasca mai mult despre jocuri, nu despre bani. Nu stiu daca va aduceti aminte de "subsidiara" Gameloft, care la un moment dat cei mai multi bani ii facea din niste porcarii de jocuri "demo" pt. piata asiatica. 10 jocuri la 1 dolar or something... au vandut zeci/sute de milioane. Asta nu inseamna ca va conta pentru unul ca mine asa ceva. Ce a facut insa pentru iPhone de exp. e cu totul alta mancare de peste. Probabil unele din cele mai ok dpdvd al calitatii. Si acolo nu au decat 20-30 de jocuri.

    So, in final, ramane intrebarea: Vrem jocuri de 2 lei si genul asta de firme sa vanda zeci de milioane la kg sau vrem jocuri bune dar care sa se vanda mai putin ? Raspunsul sper ca este retoric...

  6. #6 SP
    Junior Member hitokiri's Avatar
    Ma asteptam sa vad un FarCry 3 sau Beyond Good & Evil 2 pe lista.

  7. #7 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    So, in final, ramane intrebarea: Vrem jocuri de 2 lei si genul asta de firme sa vanda zeci de milioane la kg sau vrem jocuri bune dar care sa se vanda mai putin ?
    din pacate nu prea e retoric. daca te uiti in jurul tau, vei observa ca lumea, marea majoritate, vrea low-cost, generally speaking, nu numai la noi, si afara. e cool sa platesti cit mai putin (pentru orice). companiile se conformeaza si livreaza ceea ce vrea lumea. drept dovada, calitatea o ia in jos. fortate de competitie, companiile vor umbla la costuri, vor deschide birouri in parti ale lumii unde munca e mai ieftina si uite asa totul se va duce de rapa pana intr-un moment in care cineva o sa zica STOP. din fericire, unele domenii sunt reglementate de legi/directive (vezi domeniul aviatic sau intr-o mai mica masura auto) unde nu poti sa faci tot ce vrei si unde poti sa mergi in jos cu costurile pana la o limita impusa de lege. in gaming nu exista asa ceva. aici poti sa mergi in jos cit vrei, iar atit timp cit ai vanzari, din pacate, nu te opreste nimeni. constiinta developerilor/publisherilor cu siguranta nu ii va opri. singurele reactii care pot schimba piata nu pot veni decit din partea consumatorilor...care stim cum sunt....cel putin acum. viitorul, deci, nu e roz deloc.

  8. #8 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic, asa baieti sa creasca si economia din romania, asta il cumpar ca doar na platim salarii la ai nostrii.

  9. #9 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    In ultima vreme ne-au cam omorat cu cifre peste cifre, dupa care alte cifre. Companiile gen Ubisoft ar trebui sa vorbeasca mai mult despre jocuri, nu despre bani. Nu stiu daca va aduceti aminte de "subsidiara" Gameloft, care la un moment dat cei mai multi bani ii facea din niste porcarii de jocuri "demo" pt. piata asiatica.
    Gameloft nu a fost niciodata subsidiara Ubi. Facea parte din Guillemot, asa cum face parte si Ubi, dar patronul nu e acelasi cu yves.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sony: raport fiscal pe Q3 al anului 2010 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 06-02-2011, 00:42
  2. NPD: vanzarile anului 2009 By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 15-12-2009, 18:04
  3. E3 2009: Primele detalii despre Brink By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 04-06-2009, 14:18
  4. Video jocurile anului 2009 By Vladutz20 in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 30-01-2009, 16:45
  5. Replies: 12 Last Post: 20-12-2008, 16:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts