Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 45

Thread: Razboiul fanboy: it sucks!

  1. #21 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Daca s-ar fi oprit la doua jocuri ar fi fost bine, dar ultima victima este: Resistance 2 Latest Victim in Metacritic Douchey User Flames | Ripten Video Game Blog
    Acum m-am uitat din curiozitate pe Metacritic si nici Fable 2 nu o duce mai bine: media userilor este de 6.2.

  2. #22 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Si eu le am pe toate ...Fiecare are plusuri si minusuri .Consider ca un Gamer care se respecta nu da cu o console "de pamant".Se duce frumos la magazin si le cumpara pe toate ..

    ps :Si eu am momente cand ma joc mai mult pe una din ele .Acum rup WII in doua

  3. #23 SP
    Member obidan's Avatar
    Eu am Wii + 360, vreau sa vand Wii-ul si sa iau PS3, not now tho...
    Chiar nu stiu cine mai este Wii fanboy acuma...

  4. #24 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Am doar PS3 si sunt super multumit...
    Poate o sa vina si un 360, dar nu prea curand... momentan nu are nici un titlu care sa ma fac sa cumpar consola (Poate o sa il iau doar pt backup )

  5. #25 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Tavitzu View Post
    daca era o consola ce domina jumatate de market(ia singura) nu prea mai erau fanboys asa inraiti, wii-ul nu domina jumate, 360-u poate jumate din usa , ps3-u poate jumate din asia
    Oricum fanboys erau si vor exista mereu,si la mmouri mai il auzi pe unu ce tipa wow sucks, aoc pwns.
    hai, recunoaste ca ai facut altar ps3-ului... cum apare vreun zvon ca ceva exclusiv ps3 va aparea pe 360, cum incepi sa ai tahicardie

  6. #26 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Mie imi place o faza la xbox fanboy, inainte sa se anunte ca final fantasy si tekken vor fi multiplat toti ziceau ca final fantasy e joc retardat, plictisitor etc, tekken ca e prea lent, are buguri etc. si cand s-au anuntat ca vor fi multiplat toate forumurile erau spamate cu faze de genul: "Yee, ma joc tekken/ff fara sa imi cumpar ps3", "Yee o sa ma joc tekken si ff!!".

  7. #27 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    hai, recunoaste ca ai facut altar ps3-ului... cum apare vreun zvon ca ceva exclusiv ps3 va aparea pe 360, cum incepi sa ai tahicardie
    La fel cum ai face tu daca s-ar zvoni ca Gears apare pe PS?

  8. #28 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    La fel cum ai face tu daca s-ar zvoni ca Gears apare pe PS?
    aici gresesti... detin si ps3 si fi-mea are un wii... chiar as vrea sa vad un gow facut pe ps3, care sa se bucure de capacitatea blu-ray

    in schimb nu as vrea sa apara Forza Motorsport , ca sa ramana fanboys ps3 cu ideea lor... ca gt e cel mai tare simulator al tuturor timpurilor

  9. #29 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    chiar as vrea sa vad un gow facut pe ps3, care sa se bucure de capacitatea blu-ray

    Corect este "chiar as vrea sa vad un gow care sa se bucure de capacitatea blu-ray".

  10. #30 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Uziwood View Post
    Mie imi place o faza la xbox fanboy, inainte sa se anunte ca final fantasy si tekken vor fi multiplat toti ziceau ca final fantasy e joc retardat, plictisitor etc, tekken ca e prea lent, are buguri etc. si cand s-au anuntat ca vor fi multiplat toate forumurile erau spamate cu faze de genul: "Yee, ma joc tekken/ff fara sa imi cumpar ps3", "Yee o sa ma joc tekken si ff!!".
    Nu am auzit de asa ceva, dar deh.

    Si cum au facut [strike]fanboyii[/strike] detinatorii de playstation 3 cand s-a ZVONIT ca o sa apara MGS4 pe Xbox 360? Iti spun eu: foarte urat! *cough* tavitzu *cough*.

  11. #31 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Faptul ca detii 30 de console nu inseamna ca nu poti fi fanboy al uneia, sunt destule cazuri si pe aici.

  12. #32 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by Uziwood View Post
    Mie imi place o faza la xbox fanboy, inainte sa se anunte ca final fantasy si tekken vor fi multiplat toti ziceau ca final fantasy e joc retardat, plictisitor etc, tekken ca e prea lent, are buguri etc. si cand s-au anuntat ca vor fi multiplat toate forumurile erau spamate cu faze de genul: "Yee, ma joc tekken/ff fara sa imi cumpar ps3", "Yee o sa ma joc tekken si ff!!".
    ...cum de fapt spuneau fantards PS3 ca Lost Odyssey e jeg fata de zeul FF,iar dupa anuntul cu FFXIII de fapt si ala e praf,nu ? De fapt,Square a incalcat onoarea japoneza. Ca Resistance 2 il va demola pe Gears 2 in vanzari si X360 e ultima incercare in domeniu de la MS ei ducand-o foarte rau in momentul asta,Unreal Engine 3 e cel mai prost engine pentru ca Gears nu e pe PS3 ?

    Fantard - Encyclopedia Dramatica
    Urban Dictionary: fanboy

  13. #33 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    Faptul ca detii 30 de console nu inseamna ca nu poti fi fanboy al uneia, sunt destule cazuri si pe aici.
    pai Tekken... hai sa iti dau cateva exemple... gow 2 nu il pot juca pe ps3, fable 2 nu il pot juca pe ps3, cod 5 nu il pot juca pe ps3 datorita prietenilor de pe 360 cu care joc in fiecare seara... halo 3 nu pot juca pe ps3... forza 2 nu pot juca pe ps3... race pro nu o sa pot juca pe ps3... astea sunt jocurile pe care le joc sau pe care astept sa le joc... si sincer... tot ce tine de multi, coop voi lua pe 360 pentru ca pe ps3 inca nu mi se pare ca comunitatea romana este asa bine organizata ca pe 360

    asta nu inseamna ca sunt fanboy, inseamna ca am o gama mai larga de jocuri pe gustul meu pe una din platforme si prieteni cu care sa joc multi

  14. #34 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Hey, nu trebuie sa ne certam intre noi. Suntem o "familie" aici. Nimeni nu arunca cu noroi in nimic si nimeni nu da recomandari "acide".

  15. #35 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    E o chestiune de alegere - eu cred ca un gamer nu isi face problema ca jocul X o sa il joace pe o platforma sau pe alta, el isi pune problema de unde sa faca rost de bani sa si-l cumpere mai repede sa-l joace.

    Evident ca in ziua de azi gamerii au multe optiuni si acest lucru este SUPERB, traim niste vremuri extraordinare din punct de vedere al titlurilor care apar - pe diverse platforme.

    Cred ca demult gamerii n-au mai avut la dispozitie - 5 PLATFORME (fara a include si PC ul) - pe care sa-si cumpere jocuri (5 platforme curent gen - NDS, PS3, PSP, Xbox 360 si Wii) si inca 2-3 platforme old-gen. (ma refer aici la PS2, GBA si GC - platforme pe care inca apar jocuri)

    Evident ca vor exista platforme preferate de unii sau de altii - insa (am mai transmis ideea asta) cand esti "sclavul/fanboy-ul" unei singure platforme si nu te joci decat pe aceea platforma, pierzi din experienta de gaming disponibila (datorita exclusivitatilor) pe celelalte platforme.

  16. #36 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Nu, din partea mea puteti sa ziceti ca e o cutie neagra cu caramizi, ca nu ma intereseaza. Iar eu nu ma consider fanboy, atata timp cat as vrea sa detin si un xbox sa ma joc mass effect, fable 2 si alte exclusive, dar avand in vedere ca nu sunt pe picioarele mele in privinta banilor m-am rezumat la o consola.

    Tu nu faci decat sa confirmi ce am incercat eu sa spun prin faptul ca ai sarit in sus ca ars.

    Sa iti dau si cateva exemple:
    Pe threadul de Bioshock ps3 ai fost primul care posta comparatii peste comparatii ca e mai slab la grafica ps3-ul decat xbox-ul.(nu mai caut link)

    http://www.consolegames.ro/forum/f7-...156/#post24156 Repede te hazardezi sa afirmi ca fanii playstation, care au raspuns cu aceeasi moneda la ce s-a intamplat cu LBP si nu mai verifici cate user votes avea fiecare la momentul ala, voturi la LBP erau mult mai multe.

    http://www.consolegames.ro/forum/22174-post23.html Aici la fel, nu puteai sa te rezumi la faptul ca s-a amanat din cauza unor versuri si sony a retras titlul de pe piata, trebuia sa arunci cu noroi in sony, ca au vanzari proaste si ca au un nume negru.

    http://www.consolegames.ro/forum/f69...883/#post19883 Aici nimeni n-a postat filmuletul ala facut de un cretin in little big planet care facea un xbox sa dea rrod, tu ai simtit nevoia sa postezi raspunsul.

  17. #37 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Evident ca vor exista platforme preferate de unii sau de altii - insa (am mai transmis ideea asta) cand esti "sclavul/fanboy-ul" unei singure platforme si nu te joci decat pe aceea platforma, pierzi din experienta de gaming disponibila (datorita exclusivitatilor) pe celelalte platforme.
    pai stai putin... sunt la pasul de cumparare a unei singure console... doar una singura imi pot cumpara pentru ca atat imi permite bugetul... bun... aleg una la care in decurs de un an imi cumpar jocuri... nu vreau sa iau alta consola pentru ca in fiecare an apar jocuri care ma costa mai mult... am devenit fanboy?

  18. #38 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Daca ai ales o platforma nu inseamna ca esti sclavul/fanboy ul ei - .. inseamna ca nu-ti permiti decat una (datorita situatiei si nu e aici vorba doar de bani, poate fii o problema de timp disponibil sau de situatie familiara - parintii iti interzic sa ai mai mult de 1 platforma - etc), insa in aceasta stituatie nu poti face comentarii/afirmatii despre celelalte platforme, nu ? (evident pentru ca nu EXISTA o BAZA de comparatie, in ziua de azi comparatiile se fac la nivel de grafica, la nivel de sunet, la nivel de conectivitate, la nivel de story si de gameplay - insa un joc poate sa aiba o grafica sublima, sa aiba un sunet EXTRAFENOMENAL sa se poata juca cu 1000 de playeri online - dar daca nu are un story interesant COROBORAT cu un gameplay placut - acest joc este MORT din start - invers nu se aplica - un gameplay si un story excelent pot salva problemele de grafica, gameplay si conectivitate) -

    Uzii - daca ai ales o singura platforma te poti juca doar pe ea - nu te poti juca pe altele - deci nu poti sa combati sau sa aduci argumente intr'o discutie in baza pe diversitate.

    Atentie - poate unii au bani (nu totul se rezuma la bani) insa n-au timp, sau nu vor sa-si cumpere alta platforma de gaming - aceste aspecte nu trebuiesc confundate cu fanboy-ismul. Eu discutam STRICT despre aceasta categorie - care priveste o anumita platforma ca pe "singura platforma" -

  19. #39 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Dacă ar fi să mergem pe drumul propus de tine, darkone, ar �nsemna să avem și mai multe neveste, ca să nu pierdem din s�nii extraordinari exclusivi numai uneia, abilitatea extraordinară de a o �nghiți pe toată exclusivă alteia sau mai știu eu ce.
    Nu merge așa, nu e fezabil. La final nu ești mai mulțumit, ești pur și simplu pierdut. Ce e mult nu e bun, goes the saying. Din punctul meu de vedere, fiecare să stea �n ograda lui cu dobitoacele lui, să nu sară la g�tul caprei vecinului și at�t.

  20. #40 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Si ce vrei sa spui ca cei cu mai multe neveste - musulmanii, mormonii etc - ar trebui omorati sau nu sunt tot oameni ?

    Natura umana ne impinge la diversitate - de aceea avem - de exemplu mai multe tipuri de haine - diverse modele si culori - cand vorbim despre o subiect de creatie (categorie din care fac parte si jocurile video) vorbim despre diversitate. Exista mai multe genuri de muzica (exact aceelasi discutii le in contradictoriu le au fanii diverselor genuri muzicale, sau sa ne uitam la fanii sportivi)

    Exact asta incerc eu sa spun si eu - (vis-a-vis de capra vecinului) - insa natura umana e pasionala, e inflacarata.

    Sa lasam oamenii sa se manifeste, fara sa uitam ca suntem o comunitate si fiecare trebuie sa-si expuna parerile in mod civilizat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Fanboy sau nu? By h0stile in forum Console Club
    Replies: 51 Last Post: 20-03-2009, 13:01
  2. Replies: 13 Last Post: 28-02-2009, 23:46
  3. Urmarile fanboy war pe Metacritic By Bobby in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 06-11-2008, 00:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts