Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Playstation Move - denumirea oficiala a motion controlerului PS3

  1. #1 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar

    Playstation Move - denumirea oficiala a motion controlerului PS3

    Desi toata lumea era sigura ca noul controller in forma de lanterna ce se foloseste de senzori de miscare va avea denumirea de Arc, se pare ca nu va fi deloc asa. Sony a anuntat la GDC ( Game Developers Convention ) ca acest Wiimote al consolei Playstation 3 va purta denumirea de Playstation Move, sau pur si simplu Move. Acesta va avea nevoie de PS Eye pentru a putea functiona, si de aceea Sony planuieste sa lanseze o versiune standalone cu controllerul pentru cei ce detin deja ochiul, si o versiune ce va include Move, PSEye cat si un joc, pentru pretul de aproape 100 de dolari. Se pare ca incluse in prezentarea PS Move au fost si cateva jocuri ce demonstrau utilitatea acestuia, precum ping-pong, un shooter de genul light gun, noul titlu Tiger Woods si multe altele.

    Ce parere aveti ? Se potriveste mai bine denumirea de Move "lanternei" ?
    Attached Images Attached Images psmove.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Vaaaaaaaaai... Ce original! lol

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  4. #4 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Nu am citit tot despre acest controler. Cam in ce perioada o sa apara?

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Nu am citit tot despre acest controler. Cam in ce perioada o sa apara?
    In toamna, cel putin asa era acum ceva timp.

  6. #6 SP
    Member Catallin's Avatar
    Ce nu inteleg... face exact ce face si wiimote? Deci cei care au PS3 vor avea de fapt PS3 si Wii? Pentru ca daca incep sa se porteze jocurile de pe Wii nu vad care ar putea fi diferenta. Ar fi o chestie sa joci Mario pe PS

  7. #7 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Asta cu Mario nu cred ca se va intampla ... EVER . E brand Nintendo ..

  8. #8 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Hmm, interesant, dar ciudat. Nu vreau sa arat ca o zana cand joc Fight Night cu baietii, va dati seama ce bataie de joc o sa fie cand o sa dau cu pumnu si o sa am in mana o bagheta cu un bec roz in capat. Oricum cred ca viteza de raspuns este mai buna decat in cazul Natal, dar eu cum am doar Xbox si poate in curand un PS3, asa ca o sa astept sa vad cand sunt puse la testare amandoua si se vad diferentele.

  9. #9 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Ha, se pare ca asta a fost concept inca de la PS2.

    Sony's Magic Wand On PS2?

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    0.59 - 1.22 - zici că-i Project Horned Owl (PSX)
    Attached Images Attached Images 9ba462c0.jpg e535be25.jpg 777254c9.jpg c0618c65.jpg

  11. #11 SP
    Member Razielim's Avatar
    E evident ca au urmat un trend generat de Wii, dar nu se pot baga in aceias oala.
    Acesta are o precizie mult mai mare si datorita bulbului luminos, putem vorbi de jocuri cu totul diferite de Wii.

    Cel putin din ce am vazut in demoul cu gladiatori si SOCOM4 depaseste cu mult performantele Wii-ului, si aici nu ma refer la grafica. Cu siguranta e o optiune, niciodata nu vom juca un BadCompany3 sau CoD7 multiplayer cu PS Move.

    Insa pt un single player indiferent de gen va putea fi implementat fara probleme, nu cred ca se adreseaza doar casual gamer-ilor.

  12. #12 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    parerea mea este ca seamana cu un dildo

  13. #13 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Urat mai este..

  14. #14 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by al3xultimate View Post
    parerea mea este ca seamana cu un dildo
    Well...home entertainment just got better!

  15. #15 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    O avea si vibratii?

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  17. #17 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Ps3-ul mai are nevoie doar de un balance board ptr a deveni viitorul Wii HD

  18. #18 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Macar Natal a mers pe ceva complet diferit...Sony nici macar nu si-au mai batut capul, mai e si ugly as ****

  19. #19 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Urit sau nu, mie cu siguranta imi place, si surpriza au scos si un move-nunchak, erau guri rele care spuneau ca nu va iesi asa ceva. Pina la urma s-au gindit la toate. Asteptam cu interes acest "mic" accesoriu.

  20. #20 SP
    Member taz@'s Avatar
    Day one buy for me,desi un nume mai neoriginal nu stiu daca puteau sa gaseasca;cel mai mult ma bucura ca are si analogul,altfel nu prea stiu ce puteai sa te joci cu "stickul"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 03-06-2010, 16:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts