Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Mirror's Edge demo: 30 Oct pe PSN si 31 Oct pe XBLM

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Mirror's Edge demo: 30 Oct pe PSN si 31 Oct pe XBLM

    EA tocmai a anuntat ca demo-ul pentru jocul Mirror's Edge va ajunge pe PlayStation Network maine, 30 Octombrie, si pe Xbox Live Marketplace poimaine, pe 31 Octombrie (de Halloween). Jocul se preconizeaza a fi destul de scurt, dar cu o rejucabilitate mare (desi sincer ma indoiesc). Pentru cei de peste Ocean care au facut pre-order la joc la Best Buy vor primi un cod sa deblocheze modul time trial pentru care EA a pregatit niste leaderboard-uri pentru a mai trece timpul pana la lansarea oficiala a jocului (nu ca ar aparea Gears of War 2 si Fallout 3 in perioada aceasta).
    Attached Images Attached Images 2.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    bun bun..mie chiar mi-a placut conceptul..sa vedem si realizarea

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar sunt curios de gameplay... tare mi-e sa nu suferim de ameteli dupa un astfel de joc

  4. #4 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    In sfarsit o sa vad daca ramane pe lista de achizitii.

  5. #5 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Chiar sunt curios de gameplay... tare mi-e sa nu suferim de ameteli dupa un astfel de joc
    haha .. pe 50" crezi tu ca ai ameteli .. hai sa iti arat pe 120" cum te ia capul

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    so, up yet?

  7. #7 SP
    Member padawan's Avatar
    Si eu sunt curios de gameplay.
    E ceva nou totusi

  8. #8 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    A aparut sau nu inca pe PSN?

  9. #9 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    este pe UK store

  10. #10 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Thanks!

  11. #11 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    mie imi place mult jocul, cu siguranta il iau ..prezentarea... arhitectura ..design.., gameplay-ul fast-paced ce te tine cu nervii intinsi la maxim.. adrenalina
    atmosfera din joc ma duce cu gandul la Equilibrium

  12. #12 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    e destul de ok demoul. eu am insa mari probleme la pastrarea balansului cind merg pe birna....as in "cad in 9 cazuri din 10".

  13. #13 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    la fel pateam si eu daca fugeam.. daca mergi incet e chiar ok

  14. #14 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Idee de milioane. Il asateptam sa vedem cat putem fugi..

  15. #15 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    A aparut pe XBLM ca nu am apucat sa verific?

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    A aparut pe XBLM ca nu am apucat sa verific?
    Da, zicea Mo ca e demential. Poate ne face un preview, pentru muritorii de rand care sunt la munci agricole... (as i feel)

  17. #17 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    da, sau cel putin asa spune Major Nelson Availability: All Xbox LIVE regions. jocul e must have pentru mine (chiar daca sunt stingaci rau de tot in privinta controlului) insa din cite stiu va avea DLC exclusiv pe PSN deci il iau musai de PS3. recomand achizitia de triggere giotech pentru ca am observat ca atunci cind apesi L1 ca sa sari si L2 ca sa te faci mic in aer, iti cam fuge degetul.

    daca nu poate Mo poate apuc eu sa scriu un mic preview, insa weekendul acesta am in pregatire altceva

  18. #18 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    nu prea le am cu scrisul, asa ca va rog sa nu aruncati cu rosii in mine...

    avand in vedere ca Mirror's Edge este facut de EA Dice, nu ma asteptam ca acest joc sa ma incante. Nu datorita developerului ci datorita trecerii acestuia de la binecunoscuta serie Battlefield la un concept cu totul nou. Level design-ul este in perfecta armonie cu miscarile fluide ale personajului, mecanica de joc run-jump-duck-disarm enemy venind aproape de la sine.. Mediul inconjurator este destul de simplist, dar presupun ca asta este si ideea... ca grafica sa nu fie prea incarcata, ingreunand vizualizarea elementelor necesare avansarii in nivele. Din stagiul oferit in demo, realizam ca jocul nu este bazat doar pe "alearga si du pachetul la destinatie". Avem de rezolvat o serie de puzzle-uri pentru a scapa dintr-o zona sau pentru a inainta catre destinatie. Sistemul de lupta este simplist, acesta nu necesita decat folosirea a doua butoane in combinatie. De exemplu duck + hit ( LT + RT) si eroina executa atacul. Pe langa sistemul de combat, mai este implementat si un sistem de dezarmare al inamicului. Acesta poate fi deposedat de arma ori frontal, ori folosind mediul inconjurator pentru a ajunge in spatele acestuia. Pana sa incerc demo, eram sceptic asupra acestui joc, insa pot spune ca imi place enorm demo-ul. Toate elementele de gameplay conlucreaza intr-un joc armonios si fluid. Este clar un must-have, cred ca va fi un joc de colectie

    (multam lui Grey pentru ajutor)

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca la ce-ai scris tu acolo inseamna "nu le am cu scrisul", atunci eu ma duc... la cules cartofi
    Bravos, keep them coming. Ori daca de la tine vine faptul ca e misto jocul, atunci e si pe lista mea de must have (dar nu chiar acum, ca e bugetul redus).

  20. #20 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Am jucat si eu demo-ul. Mi se pare super .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 11-10-2011, 15:14
  2. Dante's Inferno demo pe 10.12 PSN si 24.12 XBLM By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 06-12-2009, 02:35
  3. H.A.W.X. Demo pe XBLM pe 11 Februarie By Mika in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 02-03-2009, 20:15
  4. EndWar demo pe XBLM By istrategie in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 16-10-2008, 15:47
  5. Demo Mirror`s Edge lansat By leggollas11 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 09-10-2008, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts