Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: The bright face of ConsoleGames.ro

  1. #1 SP
    Senior Member Bobby's Avatar

    The bright face of ConsoleGames.ro

    La lansare nu multi au fost cei ce nu erau obisnuiti cu culoarea inchisa a forumului si a portalului. Usor usor lumea s-a obisnuit dar Monky s-a tinut de promisiune si a lansat astazi si un style pentru vBulletin ceva mai deschis si usor cu ochii. Astfel noul style bazat pe combinatiile dintre gri deschis si gri inchis ii multumeste si pe cei mai pretentiosi dintre dvs. Pentru modificarea style-ului forumului se intra in User Cp si apoi la Edit Options si in ultimul chenar de sus in jos aveti un dropbox de unde puteti acum selecta si Console Games Light Style. Pentru un acces mai usor puteti urma link-ul: http://www.consolegames.ro/forum/pro...do=editoptions. Desigur, cea mai simpla si usoara metoada este navigarea pana in josul paginii unde veti observa in coltul stanga un dropbox de unde o puteti alege. Astazi s-a inaugurat pe forum si noul header cu o "atingere" a principalelor personaje din jocurile video de pe console. Asteptam parerile voastre aici: http://www.consolegames.ro/forum/f51...html#post25546
    Attached Images Attached Images cg.new.style.jpg cg.new.style2.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deja s-a schimbat headerul... nu le-a placut fetelor (probabil era prea mare concurenta)

  3. #3 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    we've got wings, baby!

  4. #4 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    To fly far far away.

  5. #5 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Eu nu vad nicio diferenta.

    Nu vreau sa intru in polemici, dar stilul asta pe negru ma oboseste rau.

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    vezi ca poti sa schimbi stilul jos in stinga...e mult mai lite...cel light (insa eu m-am obisnuit cu asta intre timp).

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
    Eu nu vad nicio diferenta.

    Nu vreau sa intru in polemici, dar stilul asta pe negru ma oboseste rau.
    Daca nu se vede nici-o diferenta intre cele doua, e clar ca ai nevoie de un monitor mai bun. Cat despre negru, din toate studiile pe care le-am citit, din contra, albul devine obositor. Si eu sunt de aceeasi parere. Inainte foloseam si eu bright wallpapers, silver themes pt. Windows, shinny stuff... Acum dupa 5 minute de shine, vreau my dark side back...

    Atasez screenshots pentru comparatie... mie mi s-a parut destul de light...
    Attached Images Attached Images 2008-10-30_230432.png 2008-10-30_230447.png 2008-10-30_230531.png 2008-10-30_230551.png

  8. #8 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Zi-mi si mie diferenta?
    Attached Images Attached Images darkj.jpg lightj.jpg

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
    Zi-mi si mie diferenta?
    Pe cele 3 monitoare pe care le am aici... IMENSA. Atat de mare incat prefer sa raman la style-ul mai inchis

    P.S. Incearca sa mai calibrezi la monitor... am vazut si eu pe cateva site-ul si m-am speriat. Pana si gri-ul tot negru il vedeam... Ce sa zic, extra culori nu putem sa bagam in monitoare. Joaca-te cu GAMA la placa video... ridica un pic valoarea si o sa fie ok. Aproape ca-l poti face alb (dar nu exagera ca-ti strici toate celelalte).

  10. #10 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Aham. Aici s-ar putea sa ai dreptate ca-mi tin monitorul mai inchis iar gamma pentru jocuri mi-o potrivesc din optiunile ingame. O sa ma mai joc cu setarile (contrast, luminozitate, gamma). 10x!

  11. #11 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Chifteluta, un mod sigur de a vedea diferenta este de a reseta monitorul (factory settings), presupunind ca stii care sunt setarile pe care le folosesti in mod uzual (asta ca sa revii la ele daca mai vrei).

  12. #12 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Nu, diferenta e foarte mare si bine-venita (din punctul meu de vedere).

  13. #13 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Este o diferenta, insa ... problema este alta... Contrastul foarte mare care-l ofera textul alb pa culoarea gri / negru ... dar si acel albastru puternic.
    Intradevar in thema trebuie sa se regaseasca culorile din logo ... totusi eu recomand o noua fata pentru consolegames.ro ...

    Pentru 30$ puteti achizitiona o thema chiar geniala ... In care nu trebuie decat sa-i schimbati header-ul. Easy Done ! !

    vBSkinworks - Quality vBulletin Skins, vBulletin Styles and more

    vBSkinworks - Quality vBulletin Skins, vBulletin Styles and more , ofera poate cele mai frumoase skin-uri.

    Va mai dau inca un exemplu, unul chiar foarte bun ...asta referitor la paleta de culori care ar trebui folosita ...
    Complete vB - Support Community - CompletevB
    Unde totul se intrepatrunde...



    Pentru FREE : vB Skins - High Quality vBulletin Skins & Styles (dar nu recomand)

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    eXist: merci man, insa stim ca sunt tone, mii de styles pt. vBulletin. Insa noi vrem pe langa ceva original sa avem si "identitatea" noastra. Care de obicei este placuta sau nu. Si asa cum am decis cu ceilalti, un style black este in concordanta cu ceea ce am dorit noi. Si nu e obositor. Iar albastrul, rosul si albul sunt pentru contrast.... momentan acesta este CG. Si nu vreau sa ajungem ca in alte parti, sa vad screenshoturi cu "am o problema cu style-ul roz-bombon" sau "cel mustar are probleme cu linkurile"... etc.

    Acum... nu vom putea fi pe placul tuturor... insa va spun eu ca daca se face un efort, dupa cateva saptamani nu veti suporta alte site-uri. Mie unul deja mi-e greu sa lucrez la alte style-uri pentru ca tot la asta ma intorc

    Dar, cine stie, in timp... si in spatiu... se vor schimba multe. Momentan ne intereseaza mai mult contentul decat look-ul. Look care trebuie sa recunoasteti, am incercat sa-l tinem cat mai clean. Daca am reusit sau nu, asta este. Vom incerca sa devenim mai buni

  15. #15 SP
    Member SiCK's Avatar
    MonkY sa nu renunti la black+blue+red.
    E un fel de verde/alb al Microsoft..ConsoleGames.ro.

    Asta e un style deschis care are si albastru si e aproape de ideea CG.ro,dar nu stiu cum merge cu main page.
    eXtremepixels centura Skin - vBulletin version

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SiCK� View Post
    ConsoleGames.ro.
    Cel putin stiu ca stelistii vor fi foarte fericiti

  17. #17 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Mda, e un fel de STEAUA , al ... whatever you like.

    Fara prea multa rusine, spun ca sunt cele mai stridente culori ever ... Iar albastrul rupe la ochi , rosul este pus sa se vada nici de cum ca arata bine.

    Stiiti voi ?! ... Vine POLITIA ! ! ! ... ( sa se vada sirena rosu/albastru )

  18. #18 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cel putin stiu ca stelistii vor fi foarte fericiti
    La asta nu m-am gandit,n-am treaba cu fotbalul.
    ConsolesBecali.ro !

    E bun ca e strident,altfel ar fi asa:

    ConsoleGames.ro great for death related forums everywhere.Varianta bright e washed out black de fapt.Parca s-a dus monitorul...

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Temporar... un nou logo... W.I.P.

  20. #20 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Yeap. Aveam setarile de la monitor prea inchise. Acum vad si eu diferenta. Totusi imi place mai mult dark.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Homefront: The Revolution isi face aparitia By paunstefan in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 06-06-2014, 18:14
  2. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:17
  3. Replies: 0 Last Post: 19-06-2011, 12:19
  4. Replies: 0 Last Post: 19-06-2011, 12:16
  5. Ce ar face caracterele din jocuri pe ConsoleGames ? By zinodaur in forum Stories & Other News
    Replies: 10 Last Post: 14-04-2010, 15:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts