Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Remake Final Fantasy VII mentionat. Iar.

  1. #1 SP
    Member drik's Avatar

    Remake Final Fantasy VII mentionat. Iar.

    Lucrand cu scopul ascuns de a omora de inima cateva mii de fani Final Fantasy VII la ideea ca de data asta vor pleca spre apus de mana cu Aerith, Yoshinori Kitase a folosit iar cuvantul 'Remake' langa numele acestui titlu. Intr-un interviu acordat siteului Siliconera in legatura cu recent-lansatul FFXIII, intrebat carui titlu FF ar dori sa faca un remake, acesta a raspuns, razand, Final Fantasy VII. A continuat la a mentiona ca pastreaza un interes major asupra ideii si daca se va hotara vreodata sigur materializarea acesteia la acelasi nivel de calitate ca FFXIII ar fi un proiect enorm ce va necesita multa forta de munca. Posibilitatea ca cel mai popular joc din seria Final Fantasy sa aiba parte de un remake a aparut prima data in urma unui tech demo din 2006 ce prezenta acest titlu intr-o forma actualizata noii generatii si continua inca sa bantuie mii de persoane obsedate de Cloud, 4 ani mai tarziu.

    Sursa: Final Fantasy XIII Director Interview / Siliconera
    Attached Images Attached Images cloud.jpg

  2. #2 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Unul din cele mai bune FF-uri. Ar merita un remake.

  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Pe orice consola ar aparea FF VII, daca e exclusiv, cumpar 2

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    un remake ar fi divin :X :X .

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai, nu va ajunge deja Final Fantasy VII Crisis Core ? E unul din cele mai bune jocuri de PSP (for me at least).
    Dar... nu zic, n-ar strica un remake pt. PS3/Xbox 360. Insa intai sa vedem ce iese din XIII Versus... chiar vreau ceva dark, ca au devenit prea "girlie" ultimele FF-uri...

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    pai Crisis Core dupa mine e cel mai bun joc de PSP (punct ). Da totusi nu ar strica un remake la FF-ul de pe urma caruia s-au facut filme , sequel-uri , prequel-uri etc . Sincer sper sa nu fie un zvon . Fanii il asteapta de prea mult timp(inclusiv eu ) . Ar fi pacat sa ne dezamageasca cei de la Square Enix .
    Si da , si eu astept FF 13 Versus . Mi se pare super . Cum ai zis tu MonkY ii mai dark fata de celelalte FF-uri lansate recent (si Noctis, personajul principal ii asa de tare ) .

  7. #7 SP
    Member drik's Avatar
    Ta Na Ta Na Ta Na Ta Na

    Se-Phi-Roth!

  8. #8 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    FF Crisis Core, esti tu un joc foarte bun de PSP, si o sa te mai termin odata cand imi cumpar PSP din nou, dar Patapon este cel mai bun joc de PSP din toate timpurile

  9. #9 SP
    Member kaoru's Avatar
    Si o sa o foloseasca ca un TEASER total si cea mai buna strategie de marketing in cazul Square Enix ca de fiecare data
    Parerile sunt impartite...dar mi-e tare greu sa cred ca o sa o faca vreodata.
    Si inclin sa cred ca nu desi sper ca da.

  10. #10 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Da! Un remake cu o grafica ca in film sau ca in FF XIII, this will be an wow! Cred ca ar fi prea frumos sa fie adevarat dar cine stie, am observat ca multi devi se indreapta catre remak-uri.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Desi nu e legat de remake... nu am gasit un thread dedicat, so here i am. Am gasit azi un articol interesant despre cum poti sa aduci la viata personajele favorite din Final Fantasy VII cu ajutorul unei imprimante 3D. Now i really want one!

    P.S. In caz ca nu aveti o imprimanta 3D, le puteti achizitiona de aici: Final Fantasy 7 by joabaldwin on Shapeways
    Attached Images Attached Images final_fantasy_vii_3d_printed_1.jpg final_fantasy_vii_3d_printed_2.jpg final_fantasy_vii_3d_printed_3.jpg

  12. #12 SP
    Senior Member solecon's Avatar

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mama lui de copyright... nu mai poti sa misti un deget ca gata, copyright...

  14. #14 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mama lui de copyright... nu mai poti sa misti un deget ca gata, copyright...
    intr-un fel iti dau dreptate, dar parca mai mult le dau dreptate celor de la Squre .

    Nu e ca si cum seria Final Fantasy ar fi una moarta de mai bine de 20-30 de ani si acum a fost readusa la viata. Aceasta e de departe cea mai valoroasa si probabil iubita serie a celor de la Square Enix, iar Final Fantasy VII e considerat de multi ca fiind cea mai bun titlu din aceasta serie. Tipul respectiv a avut o idee buna, dar probela e ca el (sau alti oameni) au inceput sa faca foarte multi bani dintr-un IP care nu le apartine. A fost o idee draguta si originala, dar nu au discutat nimic cu developerii. Cred ca daca facea acele figurine doar pentru el si le posta pe fel de fel de site-uri/forum-uri atunci nu era nici o problema (e doar un fan foarte mare care are mult prea mult timp liber ), dar cand au inceput sa curga banii... s-a schimbat situatia.

    Mai degraba as lua apararea acelui grup de tineri care vroiau sa faca un serial pe net, bazat pe Final Fantasy VII. Acolo intr-adevar toti banii de la kickstarter mergeau pt development (sau cel putin asa au promis): costume, efecte, locatii, aparatura etc. Iar apoi totul era postat pe net, gratis. Acela ar fi un act facut de fani (la fel cum vezi ca lumea promoveaza un joc facand cosplay). Din pacate (sau fericire) si acel proiect a fost anulat. Foarte multa lume se temea ca ar putea pata imaginea celui mai bun Final Fantasy. Nici eu nu vreau sa se intample asta, dar nu ar strica daca ar incerca sa faca cineva ceva (iar grupul acesta de tineri chiar parea sa aiba potential).

  15. #15 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Baldwin began experimenting with extraction tools Biturn and Unmass, which he used to pull files directly from the 1998 PC port of FFVII.
    Si mie imi pare rau de cei cu proiectul kickstarter, pentru ca, spre deosebire de tipul cu figurinele, ei nu furau nimic. Da, se foloseau de numele jocului, dar munca depusa pentru un astfel de proiect era strict a lor. Totusi, ii inteleg si respect pe cei de la Square pentru cat tin la aceasta franciza. Oamenii astia au refacut un joc intreg (si dupa cum se pare, l-au refacut bine), doar pentru a "nu lasa aceasta pata neagra in istoria seriei". Mi se pare normal sa fie foarte atenti cand vine vorba de astfel de proiecte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 150 Last Post: 07-03-2024, 15:23
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 22:37
  3. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 06:16
  4. Final Fantasy IV Remake By Zombozo in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 14-12-2010, 21:22
  5. Final Fantasy VII Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 02-04-2009, 01:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts