Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Premiile BAFTA

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Premiile BAFTA

    British Academy of Film and Television Awards sau simplu BAFTA a premiat cele mai bune jocuri ale anului trecut. Batman: Arkham Asylum a reusit sa castige cel mai ravnit premiu al serii "Game of the Year". Majoritatea catalogheaza acest lucru drept o surpiza deoarece marele favorit la acest titlu era Uncharted 2, dar pana la urma jocul celor de la Naughty Dog plecat acasa cu 4 premii. Assassin's Creed 2 nu a castigat nimic, chiar daca a fost nominalizat la 7 din cele 14 categorii. Call of Duty: Modern Warfare 2 jocul cu cel mai mare impact, din punct de vedere al vanzarilor, al anului trecut a castigat doar un premiu, "GAME", si acesta a fost votat de catre fani. Anul acesta BAFTA i-a acordat lui Shigeru Miyamoto "Academy Fellowship Award" pentru contributia lui adusa industriei de gaming. Miyamoto a lucrat la "cateva" jocuri celebre precum: Super Mario, Donkey Kong, The Legend of Zelda si multe altele. Din 1998 BAFTA acorda premii si industriei de gaming, iar din 2004 a devenit un evenimet separat. Mai jos aveti lista cu toti castigatorii:
    1. Action - Uncharted 2
    2. Gameplay - Batman: Arkham Asylum
    3. Family and Social - Wii Sports Resort
    4. Sports - Fifa 10
    5. Story and Character - Uncharted 2
    6. Strategy - Empire: Total War
    7. Best use of Audio - Uncharted 2
    8. New Talent - Shrunk
    9. Multiplayer - Left 4 Dead 2
    10. Original Score - Uncharted 2
    11. Handheld - LittleBigPlanet
    12. Artistic Achievement - Flower
    13. Best Game - Batman: Arkham Asylum
    14. Use of Online - Fifa 10
    Attached Images Attached Images batman-arkham-asylum_01.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Nu inteleg la ce se refera prin "Use of Online" cand deja au o categorie Multiplayer ?

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Nu inteleg la ce se refera prin "Use of Online" cand deja au o categorie Multiplayer ?
    de ex: Ultimate Team, sper sa intelegi acum

  4. #4 SP
    Banned dragosito's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Nu inteleg la ce se refera prin "Use of Online" cand deja au o categorie Multiplayer ?
    Deoarece multiplayer poti juca cu cineva care sta langa tine cu un controler ... online joci online cu alti playeri . Cred ca asta e motivul

  5. #5 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Eu zic ca Assassin's Creed 2 merita si el macar o pozitie din cele enumerate .

  6. #6 SP
    Member romey's Avatar
    Quote Originally Posted by raul12 View Post
    Eu zic ca Assassin's Creed 2 merita si el macar o pozitie din cele enumerate .
    Intr-adevar merita.

  7. #7 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Quote Originally Posted by raul12 View Post
    Eu zic ca Assassin's Creed 2 merita si el macar o pozitie din cele enumerate .
    Avand in vedere cate titluri bune au fost anul trecut pe piata, nu vad unde ar mai fi avut loc in topul asta, totusi nu este un joc asa inovator.

    Nici nu stiam ca BAFTA acorda premii pentru jocuri pana acum...


    Cat despre Batman Arkham Asylum, am fost extrem de placut surprins de el, este un joc extraordinar si a spulberat in sfarsit "blestemul" jocurilor proaste iesite dupa o franciza de filme si/sau comicuri.

    Iar Uncharted 2 daca nu era PS3 exclusive poate ar fi luat GotY, in ochii mei este oricum cel mai bun joc al anului 2009, imi pare foarte foarte rau de toti cei care nu apuca sa-l joace pentru ca nu au PlayStation 3 (desi mi-e greu sa-mi imaginez de ce PC ar fi nevoie sa fie jucat ca pe PS3).

    Ma bucura deasemenea ca macar la premiile acestea nu a fost trecut cu vederea Empire: Total War, reprezentant onorabil al seriei Total War si in ochii mei fara concurenta cea mai buna strategie din 2009.


    Just my two cents.

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu e vorba de puterea de procesare necesara pentru a rula jocul, e vorba de exclusivitate, au nevoie de jocuri bune ca sa vanda consola. Cred ca Uncharted 2 e cel mai premiat joc din ultimii ani. Mai meritau un premiu si Assassins Creed II si Dragon Age.

  9. #9 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar

    selectia naturala

    Sunt 14 categorii.
    Daca jocul este reusit, atunci se lupta sa castige una din categoriile de mai sus. Daca nu a castigat nici una, atunci "sanatate taica si noroc" !......La anul.
    Nu pot coexista 2 titluri pe aceeasi categorie si nu se pot face categorii suplimentare peste noapte, pentru un anumit titlu, pentru ca doreste cineva in mod special, oricat de interesant/tentant ar fi.
    Sunt aceleasi reguli pentru toata lumea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Premiile BAFTA 2015 pt. jocuri video By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 13-03-2015, 09:47
  2. Premiile BAFTA 2014 pentru jocuri video By Downshifting in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 14-03-2014, 15:18
  3. Premiile Oscar 2014 By Dant3 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 16 Last Post: 03-03-2014, 17:21
  4. Premiile BAFTA 2011 By Mika in forum Console News
    Replies: 21 Last Post: 29-03-2011, 00:22
  5. Toamna se numara premiile pe CG! By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 22 Last Post: 12-10-2009, 15:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts