Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Fallout 3 PS3: fanii nemultumiti de problemele tehnice

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Fallout 3 PS3: fanii nemultumiti de problemele tehnice

    Fallout 3 a fost lansat saptamana trecuta pe PC, Xbox 360 si Playstation 3, lansarea fiind urmata de review-uri care ridica jocul in slavi la toate capitolele. Nu este cazul si pentru PS3, versiunea pentru consola celor de la Sony bucurandu-se de nenumarate freeze-uri sau caderi de framerate, precum si de un aspect mult mai sters decat versiunile pentru PC si Xbox 360. Fanii jocului au luat cu asalt forumurile cerand explicatii pentru aceste dezavantaje si un patch care sa rezolve problemele. Eu unul m-am saturat de aceste "features" exclusive pe PS3.
    Attached Images Attached Images 939932_20081008_screen001.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nu se gaseste nimeni sa spuna ca e mana Microsoft?

  3. #3 SP
    Member SiCK's Avatar
    E aceeasi problema ca la PS2 (e greu de lucrat cu hardware-ul) numai ca PS3 nu mai este elita in console ca developerii sa se chinuie sa faca un joc cum trebuie.
    Fallout 3 e "half-assed" asa cum e si Mafia pe PS2....sau Max Payne II.

    Da e si mana MS,asa cum Rockstar a platit toate site-urile care au dat 10 la GTAIV.La fel cum Sony a adunat bani impreuna cu Konami sa ridice saracul Metal Gear.

  4. #4 SP
    Member leggollas11's Avatar
    e clar mana lu` microsoft.... oameni rai domne... oameni rai. ))

  5. #5 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    E greu de facut un joc pe CELL ...Daca nu sunt in stare sa nu se mai faca ....PS 3 poate ...Pacat sincer ..O sa il iau de 360

  6. #6 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Ar putea fi si mana lui M$, dar mai degraba dev`ii puturosi !
    De aia nici nu imi cumpar Fallout 3 .

  7. #7 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Pacat, desi nu detin un PS3 sint de parere ca fanii seriei Fallout, si nu numai, care detin aceasta consola merita si ei sa aiba aceleasi featureas ca restul lumii, pacat ca devii nu mai sint ca alte dati. Tin minte ca la seriile Fallout precedente pina si installer-ul era custom, de la functionabilitate pina la imagini si expresii. Acum se multumesc sa foloseasca un install builder, doh asta e epoca vitezei.
    Jocul intr-adevar merita nota maxima, are rejucabilitate maxima din primele 20min de joc.

  8. #8 SP
    Junior Member cata_x360's Avatar
    Nu doar cei cu ps3 au probleme, ci si xboxul, s-a raportat un numar mare de RRODURI in timp ce se jucau FALLOUT 3,daca nu rroduri macar freeze-uri la greu in anumite locatii sau pur si simplu la intamplare. Asa ca nu e neaparat mana lu M$ ci pur si simplu devii sau grabit cu relisul. Sa speram ca o sa grabeasca la fel de repede si cu patchurile/updaturile care vor rezolva problemele pentru ambele console.

  9. #9 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Nu doar cei cu ps3 au probleme, ci si xboxul, s-a raportat un numar mare de RRODURI in timp ce se jucau FALLOUT 3,daca nu rroduri macar freeze-uri la greu in anumite locatii sau pur si simplu la intamplare. Asa ca nu e neaparat mana lu M$ ci pur si simplu devii sau grabit cu relisul. Sa speram ca o sa grabeasca la fel de repede si cu patchurile/updaturile care vor rezolva problemele pentru ambele console.
    RROD de la Fallout 3? Jesus, le-am auzit pe toate...

  10. #10 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    asta cu RROD-ul mi se pare cam trasa de par...sa fim seriosi...
    eu am jucat fallout in ultimele zile si nici macar un freeze saun low fps pe X360....
    nush eu zic sa nu ne mai pripim si sa acuzam....probleme vad ca se pot gasi foarte usor,rezolvari...nu prea

  11. #11 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Totusi varianta de PC nu are nici un fel de probleme. Cum naiba de au aparut la variantele de console? Sa fie oare din cauza ca a fost proiectat initial pentu PC si pe urma portat pe console? Totusi multe din jocurile actuale de console sint proiectate in acest fel si nu au probleme.

  12. #12 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Totusi varianta de PC nu are nici un fel de probleme. Cum naiba de au aparut la variantele de console?
    Care consolE ?
    Doar PS3 a primit o varianta mai putin satisfacatoare.Nu am vazut nici un articol legat de 360...

  13. #13 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    pai
    e logic
    PC = windows = microsoft = directX 10 = Xbox360 se leaga toate..si e logic..fallout a fost joc de pc...si cred eu ca inca este joc de pc...

  14. #14 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    E clar mana necurata a micro**** care saboteaza sony

  15. #15 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Nimeni nu saboteaza pe nimeni .... E greu de programat pe cell anumite jocuri ... Plus sunt aproape la fel versiunile ... Il astept sa imi vina

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Zvon: Datele tehnice pentru PlayStation 4 By Nestea in forum Console News
    Replies: 36 Last Post: 01-11-2012, 22:46
  2. La Sony continua problemele... By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 4 Last Post: 22-10-2012, 14:19
  3. Wii U - specificatiile tehnice dezvaluite By isis in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 07-12-2011, 15:38
  4. Kinect: detalii tehnice By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 01-07-2010, 00:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts