Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: Suport memorie USB Xbox360

  1. #1 SP
    Banned FormableTube's Avatar

    Suport memorie USB Xbox360

    Suportul de memorie USB Xbox360 va fi disponibil incepand cu data de 6 Aprilie. Aceasta poate fi folosita in loc de HDD, se pot instala jocuri, demo-uri, gamer profiles, etc.Pana la doua stick-uri de 16GB, conectate in acelasi timp care pot dezvolta o memorie de pana la 32GB. Hardurile externe sunt deasemenea compatibile insa se pot folosi decat 16GB. Orice flash poate fi utilizat, dar MS a incheiat un parteneriat cu Sandisk pentru a elibera o marca "ready-to-go".
    Attached Images Attached Images xbox360_usb.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce "magari". Maxim 16/32GB... normal. Ca daca ne foloseam de HDD-uri externe de upto 2TB, nu-si mai vindeau ei HDD-urile lor la pret triplu... Tot e bine fata de un memory card de 512MB. Macar asa o sa reusesc sa-mi fac si eu un backup mai serios

  3. #3 SP
    Junior Member i0ahhn's Avatar
    Au pus limita de 16GB/usb pentru ca ei nu din vanzarea de console fac bani, ci din accesorii si jocuri. Si daca toata lumea vine cu hard-uri de 1TB de acasa si nu le mai cumpara lor hardurile nu au facut nici o smecherie. Acest update e doar ca sa poata si arcade-urile sa ia DLC-uri.

  4. #4 SP
    Member winkus's Avatar
    Posesorii de arcade-uri o sa fie cei mai fericiti de acest patch, intr-adevar.

  5. #5 SP
    Junior Member mosorwvlad's Avatar
    Dar posesori de consola banata se pot bucura de acest patch ?

  6. #6 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    yepyyyy!!Bravo Microsoft.Un lucru bun.Am un X360 Arcade de un an si chiar ma batea gandul de ceva vreme sa-mi cumpar un hard de 20 Gb.Bine ca nu m-am grabit ,acum ca pot sa-mi achizitionez un memorystick de 8 Gb pe care sa instalez GTA 4(ma enerveaza la culme problema incarcarii texturilor).

  7. #7 SP
    Member zempty's Avatar
    credeti ca o sa mai scada si ei preturile la hdd-uri acuma ?

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by zempty View Post
    credeti ca o sa mai scada si ei preturile la hdd-uri acuma ?
    Păi �ți dai seama că cele de 20GB se vor vinde...la preț de nimic (oricum am văzut prețuri mici pe diferite magazine online).

    ...iar la celelalte 60/120...le-au scăzut că deja e pe piață HDD-ul de 250GB.

    Eu de abia aștept acest update. Mai merg la prieteni/vecini să ne jucăm și e aiurea să joc pe-un profil random sau să merg eu cu HDD-ul (vreau să joc pe-al meu!) iar cum profilul are peste 60 de MB lol...

    Și sincer...m-am zg�rcit să dau 50-70 de lei pe-un MU de 256MB. Am dat, anul trecut, 100 de lei pe unul de 64MB (din Altex)...grrr...

    Oricum...după acest update MU-urile și HDD-urile de 20GB sunt pa

  9. #9 SP
    Member Payutzu's Avatar
    si totusi,cei care au consola banata se pot folosi de aceasta facilitate?

  10. #10 SP
    Senior Member tray's Avatar
    si in poza pe care a postat-o major nelson apareau 300 gb ,how come?
    el nu are restrictie de 16 gb SAU sa ne asteptam la un nou hard de xbox de 320 gb?
    Attached Images Attached Images 360memsss..png

  11. #11 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    pe 23 martie de-abia a fost pus in vanzare hdd-ul de 250gb (129.99$)

    nu cred ca va apare asa repede de 320

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    si in poza pe care a postat-o major nelson apareau 300 gb ,how come?
    ...ăla e HDD-ul - stick-ul e �n dreapta

    Quote Originally Posted by tray View Post
    sa ne asteptam la un nou hard de xbox de 320 gb?
    Tot ce-i posibil

  13. #13 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by FormableTube View Post
    Suportul de memorie USB Xbox360 va fi disponibil incepand cu data de 6 Aprilie. Aceasta poate fi folosita in loc de HDD, se pot instala jocuri, demo-uri, gamer profiles, etc.Pana la doua stick-uri de 16GB, conectate in acelasi timp care pot dezvolta o memorie de pana la 32GB. Hardurile externe sunt deasemenea compatibile insa se pot folosi decat 16GB. Orice flash poate fi utilizat, dar MS a incheiat un parteneriat cu Sandisk pentru a elibera o marca "ready-to-go".
    O stire excelenta.

    PS Inafara de "insa se pot folosi decat 16GB."

  14. #14 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    intreb si eu poate se sinchiseste cineva sa faca lumina DACA CONSOLA E BANATA NE PUTEM BUCURA CUMVA DE ACEASTA FACILITATE???

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by georgepas View Post
    intreb si eu poate se sinchiseste cineva sa faca lumina DACA CONSOLA E BANATA NE PUTEM BUCURA CUMVA DE ACEASTA FACILITATE???
    Iti dai seama ca pana nu va incerca cineva... n-avem de unde sti. Si cum pe-aici nu prea avem console modate, cam greu de gasit un raspuns. Personal cred ca nu se va putea, pentru ca va tine probabil de un update via Live... update pe care cei banati nu-l vor putea face. C'est la vie !

  16. #16 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    se vor putea folosi si usb si hdd in acelasi timp?are cineva idee?

  17. #17 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by reltih_floda View Post
    se vor putea folosi si usb si hdd in acelasi timp?are cineva idee?
    da ,poti chiar 2 x usb si hdd

  18. #18 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Iti dai seama ca pana nu va incerca cineva... n-avem de unde sti. Si cum pe-aici nu prea avem console modate, cam greu de gasit un raspuns. Personal cred ca nu se va putea, pentru ca va tine probabil de un update via Live... update pe care cei banati nu-l vor putea face. C'est la vie !
    toate update-urile de pana acum, au existat si pe discurile jocurilor noi. sunt sigur ca si cu acesta se va intampla la fel.

  19. #19 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Iti dai seama ca pana nu va incerca cineva... n-avem de unde sti. Si cum pe-aici nu prea avem console modate, cam greu de gasit un raspuns. Personal cred ca nu se va putea, pentru ca va tine probabil de un update via Live... update pe care cei banati nu-l vor putea face. C'est la vie !
    Update-urile apar si pe net pe xbox.com si se pun pe un cd/stick si se instaleaza.

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    toate update-urile de pana acum, au existat si pe discurile jocurilor noi. sunt sigur ca si cu acesta se va intampla la fel.
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Update-urile apar si pe net pe xbox.com si se pun pe un cd/stick si se instaleaza.
    Voi vorbiti de update-uri de versiuni de Dashboard (majore). Probabil ca suportul pt. USB va fi un simplu patch... no new Dashboard version. Dar, cine stie...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Recomandare memorie USB By tudomih in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 25-10-2014, 11:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts