Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: PlayStation Move - Navigation Controller e oficial

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    PlayStation Move - Navigation Controller e oficial

    Prezentat nu cu mult timp in urma sub numele de PlayStation Move, noul controller ce va trebui sa rivalizeze cu nunchuk-ul de la Nintendo, tocmai ce si-a facut oficial aparitia in baza de date a FCC (Federal Communications Commission). Minune insa, nu se numeste Move asa cum ne-am fi asteptat (desi pe pagina oficiala inca poarta acest nume - se poate verifica aici: PlayStation Move | PlayStation�3 System - PlayStation.com) ci "Navigation Controller" ! Apare inregistrat la FCC cu part number CECH-ZCS1U (cel putin pt. US) si presupun ca se va lega de ceea ce se va numi "Motion Controller". Deci, sa fie clar: Navigation Controller + Motion Controller = Move !

    Sursa: https://fjallfoss.fcc.gov/oetcf/eas/...%27AK8CECHZCS1
    Attached Images Attached Images playstation_move.jpg psmovenavigationcontroller.jpg sc_large.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Arată impecabil (o spun de c�te ori am ocazia - bine c-au renunțat la...bila aia ridicolă) iar noul nume Navigation Controller...fits like a glove.

    PS3 + Navigation Controller + (on-rail shooters titles - că doar nu-s proști să nu scoată așa ceva...) = on-rail shooting paradise!

  3. #3 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Pai...bila a ramas, pentru mana stanga.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: atentie, ca gresesti un pic. De aceea am si specificat "Navigation Controller + Motion Controller = Move". Acesta este doar Navigation-ul, "bila ridicola" va fi si ea necesara, fiind Motion-ul. Cel putin asa se intelege conceptul. Deci din nou:

    Navigation Controller: PlayStation Move | PlayStation�3 System - PlayStation.com
    +
    Motion Controller: PlayStation Move | PlayStation�3 System - PlayStation.com
    =
    Move

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ah, oki - atunci nu e ridicolă...e magică! => Magic Ball

  6. #6 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Hehe RonanN1, oare cine e un pic smecheroi?

    Oricum ar fi eu sint super incintat de acest duo, il astept cu foarte mare interes.

  7. #7 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Pai...bila a ramas, pentru mana stanga.
    Pt mana dreapta Vad un capacel pe spate, sper sa nu fie cu baterii, stiti ceva?

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Tomcraft View Post
    Pt mana dreapta Vad un capacel pe spate, sper sa nu fie cu baterii, stiti ceva?
    Pai, din cate stiu, ambele device-uri vor fi wireless. Adica nu e ca la Wii, unde nunchack-ul trebuie legat de wiimote (desi am vazut si versiuni wireless de la third party). Si e normal, battery required... sau cum le place lor sa spuna in manual "batteries not included"

  9. #9 SP
    Banned cryyo's Avatar
    sau cum le place lor sa spuna in manual "batteries not included"
    lol

  10. #10 SP
    Member cristian77's Avatar
    Arata impecabil...si sa vina odata

  11. #11 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Sunt curios ce nume ii mai dau cand il lanseaza. Sau stai. Sunt 2 in 1 ca_cafeaua. Fiecare are un nume.

    - Ce faci draga, te joci cu "Move"?
    - Nu, ma joc doar cu "Navigation".

  12. #12 SP
    Banned Venom's Avatar
    Chiar nu stiu ce aveti cu bila aia?!

  13. #13 SP
    Junior Member roberto28's Avatar
    e interesanta bila aia si cica bila aia face diferenta dintre motion controller si wii remote..deabia astept sa apara si sa il testez


  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Fara suparare... dar bila aia "rozalie, verzulie, albastrie si rosiatica" face diferenta dintre "this is next gen gaming !" si "this is for kids !".
    Pe cat de cool arata navigation controllerul, pe atat de kinky arata motion controllerul. Sunt convins ca vor apare si ceva filme XXX pe tema asta. Desi sunt la fel de convins ca in manual, la capitolul Safety vor scrie clar "a nu se baga in gura"...

    P.S. Sper ca totodata sa fie mai rezistenta decat un simplu bec... altfel o sa vedem pe Bazar piese de schimb... "Vand becuri Move la super oferta !"

  15. #15 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Deci ma joc GOW 3 linistit si apoi imi chem 3 prieteni si ne jucam tenis ?pe aceiasi consola ? LOVE !

  16. #16 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    imi chem 3 prieteni si ne jucam tenis ?pe aceiasi consola ? LOVE !
    Vai ce imagine gay mi-ai intiparit. 4 barbati jucandu-se cu "maciulii" roz. Si mai spui si "LOVE" la final. I'm outta' here

  17. #17 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Vai ce imagine gay mi-ai intiparit. 4 barbati jucandu-se cu "maciulii" roz. Si mai spui si "LOVE" la final. I'm outta' here
    Mi-ai facut ziua omule Si daca stau putin sa ma gandesc....ai dreptate

  18. #18 SP
    Member romey's Avatar
    Pai eu nu am inteles un lucru: se vor vinde impreuna sau ficare separat?

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by romey View Post
    Pai eu nu am inteles un lucru: se vor vinde impreuna sau ficare separat?
    Probabil si-si. Exact ca la Wii.

  20. #20 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Se vor vinde si ca set si separat cum a zis si Monky. Cit despre bila, ginditi-va un pic, jocati seara pe intuneric, bila colorata e luminata, PS Eye capteaza fara probleme miscarea bilei (chiar daca in camera nu este nici o sursa de lumina)... de ce? Tocmai pentru ca are acea forma si culoare stridenta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts