Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: PS3 firmware update 3.30: 3D gaming

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    PS3 firmware update 3.30: 3D gaming

    Sony pregateste un nou update de firmware pentru PS3, acesta ar fi al doilea din aceasta luna. Dupa controvesatul 3.21, cand Sony a scos functia de �other OS�, acum ei vor sa aduca un feature nou consolei, mai exact suport pentru 3D gaming (in viitor vom avea suport si pentru filmele 3D Blu-ray). Pe langa aceasta functie noul update va imbunatatii si organizarea colectiei de trofee oferindu-ne posibilitatea de a le sorta dupa anumite criterii. Update-ul 3.30 este obligatoriu si va trebui sa-l instalati daca vrei sa dispuneti de toate functiile PSN.
    (ProTip: Your download may be faster if you visit the PlayStation website and save the update to a memory card.)
    • Trophy enhancements �- Now you can more easily sort trophies in the [Trophy Collection] and [Comparing Trophy] sections. Sorting can be done with [Trophy Collection] in the [Game Category] and also when comparing trophies with your friends in the [Friend Category]
      • Trophy Folder (Title List) can be sorted by game name/ by title according to the date in which you earned your last trophy (ascending/descending)
      • Add-on list (Group list) can be sorted by original/the date in which you earned your last trophy (ascending/descending)
      • Trophy list can be sorted by original/trophy name/grade/date of obtaining the trophy (ascending/descending)
    Attached Images Attached Images ps3firmware2.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    batman goty nu se gaseste si acum in 3d?
    deci nu merg si pe firmware-ul actual jocurile in 3d?

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    batman goty nu se gaseste si acum in 3d?
    deci nu merg si pe firmware-ul actual jocurile in 3d?
    din moment ce vor scoate un update pentru 3D, raspunsul e evident ca nu. ei asteapta sa fie lansata linia de TV 3D de la Sony.

  4. #4 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    tot nu pricep cum e cu tv-urile astea 3d.
    poti vedea fara ochelari 3d pe ele? nu e tot in mod anaglyph de iti trebuie ochelari?

    in rest ar merge si pe un lcd care sa suporte peste 120hz nu?

    sunt un pic in ceata... poate ca nu am ochelari

  5. #5 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Ba da, Batman GOTY merge și pe 3.21, nu are nevoie de update la 3.30.

  6. #6 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    batman e 3d anaglyph...

  7. #7 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Sony a facut si un update la adobe ca in ultimu timp nu puteam vedea niciun video , spunea sus la filmuletz "Go Upgrade" , thanks sony!

  8. #8 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Sony a facut si un update la adobe ca in ultimu timp nu puteam vedea niciun video , spunea sus la filmuletz "Go Upgrade" , thanks sony!
    In sfarsit!

    Cat despre 3D, eu mai astept, vreau 4D, asa cum ne-a promis Kutaragi.Desigur, el a mai promis si locked 60 fps in fiecare joc, chiar si 120 fps lol.Saracu', nu-i de mirare ca l-au trimis la casa de nebuni, sa stea langa Yasumi Matsuno.

  9. #9 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    batman goty nu se gaseste si acum in 3d?
    deci nu merg si pe firmware-ul actual jocurile in 3d?
    Exista doua tehnici de 3D, cea Anaglyph, care o foloseste Batman GOTY, si alte filme de pe piata, cu ochelari colorati Cyan Rosu, Albastru Rosu, etc... Unde nu iti trebuie un televizor nou. Astfel de imagini le gasesti pe tot internetul.

    Precum:



    Imaginile polarizate si Eclipse , care de obicei sunt folosite in industria cinematografelor, in caz ca ati fost la IMAX, sau alte cinematografe care au filme 3D. Aici se folosesc niste ochelari speciali, cu shutter de deschidere. Daca ati testat cand ati fost la Mall, ochelarii respectivi au un "shutter" exact intre ochi, care atunci cand este acoperit se dezactiveaza modul 3D.

    In fine.

    Sony face update la folosirea modului 3D cel mai bun, adica cei cu Shutter, unde iti trebuie televizor cu peste 120hz si ochelari cu shutter, care presupun ca ii vor vinde si ei, sau vor veni cu diferite filme sau jocuri pntr PS3.

    Mai multe detalii despre modurile 3D le gasiti pe wiki: 3-D film - Wikipedia, the free encyclopedia

  10. #10 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    thx pt raspuns.

    am tv cu 200mhz, ce alte specificatii ar mai trebui sa aibe ca sa pot rula content 3d cu o pereche de ochelari ceva mai scumpa... nu anaglyph.
    se poate?

  11. #11 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    (eclipse method) - This is the method used by nVidia, XpanD 3D, and earlier IMAX systems.

    Deci ai putea sa-ti cumperi linistit ochelarii nVision de la nVidia, o sa poti vedea fara probleme filmele/jocurile 3D.

  12. #12 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Sony a facut si un update la adobe ca in ultimu timp nu puteam vedea niciun video , spunea sus la filmuletz "Go Upgrade" , thanks sony!
    O schimbare cu adevarat buna in sfirsit. Vedem ce mai fac pe viitor.

  13. #13 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    (eclipse method) -
    Deci ai putea sa-ti cumperi linistit ochelarii nVision de la nVidia, o sa poti vedea fara probleme filmele/jocurile 3D.

    errr... kitul de nvision nu merge doar pe calculator? o sa mearga si pe ps3?
    oricum pe calculator nu am cum sa-l fol ca am placa ati nu nvidia si parca vroia neaparat nvidia.

    mi se pare destul de incalcita treaba cu 3d-ul asta.
    si personal nu am testat dar sunt destui care se cam plang de dureri de cap dupa ce au folosit.

  14. #14 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Ziceam de ochelari. Nu de tot kit-ul in sine. Dar in fine.

    Te doare capul poate daca stai 4h fara oprire, nu stiu, nu am incercat, dar am vazut filmul Avatar la IMAX si nu am avut dureri de cap cu toate ca a fost foarte lung.

    Vom trai, si vom vedea.

  15. #15 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    pe mine ma dor rau de toti ochii dupa un film 3D,nu stiu cum vor reactiona dupa 2-3-4 ore de joc!!

  16. #16 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    La anaglyph ești nevoit să faci pauză după 3-4 ore de privit/jucat, altfel o iei razna.

  17. #17 SP
    Member CLAuDyA's Avatar
    am eu ochelari luati de la cinematograf care vreti contact me

  18. #18 SP
    Junior Member Vampiru's Avatar
    in sf 3d pe ps3 de ati sti voi de cand astept asta. snk2 asteapta daca e 6d sa iei si vreo 2-3 gloante in gura daca joci killzone , sau pumni si picioare daca joci taken ,

    PS:claudya i-ai furat?

  19. #19 SP
    Junior Member cayman_ss's Avatar
    Cum puteti exagera atat cu glumele astea legate de 3D? 3D nu este o versiune de program, sa-i schimbi numarul si sa arate mai bine. 3D reflecta lumea in care traiti si va invartiti zi de zi, a 4-a sau a 6-a dimensiune (dupa spusele voastre) inca nu s-a descoperit. Si nu va luati dupa prostia aia de la cinema cu filme in 6D doar pentru ca vine unu si te stropeste cu apa si iti da impresia ca faci parte din film.

    Cat despre afirmatiile lui snk2, si basescu promite multe si tot presedinte a ramas. Kutaragi insa a fost un geniu si va ramane o legenda. El a promis ce a promis (poate un pic mai mult..but who doesn't?) deoarece stia de ce este capabila PS3, insa in ziua de astazi s-a abandonat ideea de a mai sta mult sa se creeze un joc care sa IMPRESIONEZE in favoarea jocurilor de duzina, ieftin de creat, axate mai mult pe multiplayer decat story, sau doar multiplayer si atat (gen tip of the iceberg..."MAG").

  20. #20 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by cayman_ss View Post
    ... insa in ziua de astazi s-a abandonat ideea de a mai sta mult sa se creeze un joc care sa IMPRESIONEZE in favoarea jocurilor de duzina, ieftin de creat, axate mai mult pe multiplayer decat story, sau doar multiplayer si atat (gen tip of the iceberg..."MAG").
    Unde-s devii sa te auda, ar trebui pusa mai des aceasta problema, vrem jocuri care sa ne lase cu gura cascata si nu din punct de vedere grafic.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Nu faceti update la ultimul firmware pe PS3! By MonkY in forum Console News
    Replies: 34 Last Post: 29-06-2013, 19:58
  2. PS3: Firmware update v3.42 - no more PSJailbreak By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 181 Last Post: 22-10-2010, 14:27
  3. PS3 Firmware Update HD 3D By Luparu in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 21-09-2010, 17:32
  4. PS3 Firmware v2.70 update By Solozaur in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 05-04-2009, 22:00
  5. PS3 Firmware (v2.52) Update By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 05-11-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts