Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Mai multe detalii despre Red Faction: Armageddon

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Mai multe detalii despre Red Faction: Armageddon

    Red Faction: Armageddon va avea loc la o jumatate de secol dupa revolutia martiana din primul joc. De la inceput vom fi pusi in “pantofii” nepotului lui Alec Mason. Cand masivul Terraformer care aprovizioneaza planeta Marte cu aer este distrus, atmosfera se transforma in haos, tornade si furtuni cu fulgere inghit planeta. Pentru a supravietui, colonistii vor fi nevoiti sa fuga in minele subterane, unde vor construi o retea de pesteri. Cinci ani mai tarziu, Darius Mason, nepotul eroilor din revolutia martiana, Alec Mason si Samanya, conduce o afacere profitabila in Bastion, un centru subteran al colonistilor. Cand Darius este pacalit sa deschida un arbore misterios dintr-un templu vechi din Marauder, el dezlantuie Armaggedon-ul pe Marte. Colonistii si asezarile lor sunt rupte in bucati... desigur numai Darius va putea salva omenirea. Batalia va avea loc atat la suprafata planetei, cat si sub aceasta. Una dintre cele mai noi arme din joc va fi un Forge Nano, care poate declansa explozii. Desigur, jocul va dispune de sistemul de distrugere a cladirilor foarte complex, care dupa parerea mea este unul dintre cele mai bune lucruri din joc. In cele din urma, THQ spune ca jocul lor va inclunde un mod numit “extermination”, care poate fi jucat in maxim 4 jucatori, si are scopul distrugerii valurilor neterminabile de inamici. Sper ca v-am starnit interesul, atat cat si pofta de distrugere a cladirilor din joc.
    Attached Images Attached Images redfaction.jpg red_faction_1.jpg red_faction_2.jpg red_faction_3.jpg

  2. #2 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    story-ul pare destul de apropiat de doom 3
    marte + armaggedon ? si la fel, dezlantuit din greseala armaggedonul. nu exact, dar nu puteti spune ca nu s-au inspirat

  3. #3 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by urioc View Post
    story-ul pare destul de apropiat de doom 3
    marte + armaggedon ? si la fel, dezlantuit din greseala armaggedonul. nu exact, dar nu puteti spune ca nu s-au inspirat
    Armageddon-ul a fost dezlănțuit mai mult din prostie �n story-ul ăsta lol
    Cam ai dreptate....nu e ceva foarte original, dar poate ne surprind �n materie de gameplay/ grafică..

  4. #4 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Mda, intr-un fel parca imi aduce aminte de Dead Space + Doom, o combinatie nu tocmai originala.
    Poate totusi ne va surpinde printr-un gameplay inedit.

    Quote Originally Posted by naz View Post
    Cand Darius este pacalit sa deschida un arbore misterios dintr-un templu vechi din Marauder, el dezlantuie Armaggedon-ul pe Marte.
    Roflcopter...Prince of Persia (2009), anyone ?

  5. #5 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Eu sunt curios daca jocul mai urmeaza reteta din RF: Guerilla ,adica un joc open-world .

  6. #6 SP
    Member drik's Avatar
    Arbore? Stirea asta e tradusa cu Google?

  7. #7 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Intr-adevar stirea in engleza suna cam asa:

    Darius is tricked into reopening a mysterious shaft in an old Marauder temple which releases a long-dormant evil race of aliens causing an Armageddon on Mars.
    shaft = puţ, as in "mine shaft" (nicidecum arbore)
    Deasemenea drive shaft (cardan shaft) = arbore cardanic.

  8. #8 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    Doar primul mi-a placut,restul sunt de duzina.Nu am mari asteptari nici de la asta.Poate o sa fie bun,dar un joc care este "muls" an de an ( ex:call of duty si halo) sfarseste prin a fi o dezamagire.

  9. #9 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Quote Originally Posted by reltih_floda View Post
    Doar primul mi-a placut,restul sunt de duzina.Nu am mari asteptari nici de la asta.Poate o sa fie bun,dar un joc care este "muls" an de an ( ex:call of duty si halo) sfarseste prin a fi o dezamagire.
    Ceea ce spui tu nu e tocmai adevarat , eu spun ca red faction Guerrila a fost un joc foarte bun , prin fizica lui nemaipomenita si multiplayer destul de Ok . Nu e nici un joc de "duzina" pentru ca au trecut ani buni de la jocul precedent al seriei .

  10. #10 SP
    Member drik's Avatar
    Ce spune el e acolo e doar o opinie, la fel pot spune si eu de parerea ta ca nu e "tocmai adevarat". Fiecare cu ale lui...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Mai multe detalii despre Ninja Gaiden 3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 10-07-2011, 08:10
  2. Mai multe detalii despre Sony NGP By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-02-2011, 18:14
  3. Mai multe detalii despre Twisted Metal By naz in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 19-06-2010, 15:42
  4. Replies: 10 Last Post: 11-06-2010, 11:22
  5. Mai multe detalii despre Halo: Reach By naz in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 07-06-2010, 10:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts