Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Zvon: Un nou Resident Evil in Septembrie

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Zvon: Un nou Resident Evil in Septembrie

    Directorul Capcom, Haruhiro Tsujimoto, a mentionat recent posibilitatea aparitiei unui nou joc Resident Evil. Acesta este asteptat sa apara in Septembrie 2010, si va veni impreuna cu noul film din aceasi serie. Filmul va fi 3D si il va avea ca personaj principal pe Milla Jovovich. Despre joc nu se stie inca nimic, doar ca planuiesc sa il scoata cam in acelasi timp, personal sper sa nu fie doar un zvon... dar probabil ca acest lucru va fi dezvaluit la E3 2010 impreuna cu multe alte lucruri foarte interesante.
    Attached Images Attached Images resident_evil_milla_jovovich.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    "Marele 6" ?!?

  3. #3 SP
    Member Snake's Avatar
    I love Milla ! In film, in joc... in vise...

  4. #4 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Jacobi View Post
    "Marele 6" ?!?
    Să sperăm că va fi "mare", și nu un fail...

  5. #5 SP
    Member maweryck's Avatar
    si eu am iubit-o de vreo cateva ori ......

  6. #6 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    si il va avea ca personaj principal pe Milla Jovovich.
    Quote Originally Posted by naz View Post
    si o va avea in rolul personajului principal pe Milla Jovovich.
    There. I fixed it for you

  7. #7 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    There. I fixed it for you
    �n următorul film �și face operație să mai reducă din fani...

  8. #8 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Să sperăm că va fi "mare", și nu un fail...
    Resident Evil, fail!? Cand ai jucat/vazut/asistat la asa ceva?
    Asta da stire buna.

  9. #9 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Resident Evil, fail!? Cand ai jucat/vazut/asistat la asa ceva?
    Asta da stire buna.
    Nu se știe niciodată ce o să scoată.
    P�nă acum, s-au ținut de treabă...

  10. #10 SP
    Member Xbox's Avatar
    nu mai vine odata E3-iul .. ala odata ..

  11. #11 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Daca Capcom se intoarce la ceea ce a insemnat odata Resident evil 1,2 si 3 si aici ma refer la gameplay si story, atunci cu siguranta ca va fi un succes. Pe mine personal Resident evil 5 m-a dezamagit.

  12. #12 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Probabil ca o sa fie un joc bazat pe film, deci sanse de un mare fail. Sau va fi un joc pentru PSP/Wii/DS.

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Daca Capcom se intoarce la ceea ce a insemnat odata Resident evil 1,2 si 3 si aici ma refer la gameplay si story, atunci cu siguranta ca va fi un succes. Pe mine personal Resident evil 5 m-a dezamagit.
    Subscriu!

    ...sau măcar să-l facă după evenimentele din Resident Evil: Degeneration. Personal, ăla e singurul film pe care-l recunosc.



    Și se potrivește perfect. �n trailer apare explozia din 3...etc. iar muzica e fix din intro (c�nd Jill are monologul).

  14. #14 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    De acord cu ce spune RonanN1 si cu ce spune Donely, nici eu nu prea am fost incintat de RE5, l-am vindut dupa 40min de joc, extremely boring. Astept sa vad ce fac cu move-ul poate ma determina sa joc RE5 asa.

  15. #15 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Resident Evil, fail!? Cand ai jucat/vazut/asistat la asa ceva?
    Ultimele RE n-au fost fail, dar nu mai este ce era odata. RE, mai ales partea 2, era renumit pt atmosfera horror in care te tinea, de la inceput pana la sfarsitul jocului. Trasmitea foarte bine ideea de supravietuire a personajului pe care-l controlai si aveai parte de adevarate sperieturi, nu stiai ce te-ar putea astepta dupa urmatorul colt.

  16. #16 SP
    Junior Member hitokiri's Avatar
    Eu zic ca e imposibil sa lanseze Capcom un nou RE in septembrie. Anul trecut a fost lansat 5-ul si am citit undeva ca au de gand ca urmatorul sa fie un reboot care ar urma sa fie lansat de la 4 pana la 8 ani de acuma.

  17. #17 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by hitokiri View Post
    Eu zic ca e imposibil sa lanseze Capcom un nou RE in septembrie. Anul trecut a fost lansat 5-ul si am citit undeva ca au de gand ca urmatorul sa fie un reboot care ar urma sa fie lansat de la 4 pana la 8 ani de acuma.
    Directorul Capcom a declarat că este posibil să mai scoată unul odată cu filmul, mie mi se pare destul de posibil, nu prea cred că nu avea ce face și a zis asta...dar asta nu �nseamnă că o să apară neapărat atunci...sau la 5 luni dupa

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De ce toata lumea are impresia ca va iesi un nou Resident Evil care sa poarte numarul 6, si care sa fie next-gen (PS3 si Xbox360) ? Pot sa scoata linistiti (ca si pana acum) inca un Resident Evil pe Wii (vezi Archives)...

  19. #19 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De ce toata lumea are impresia ca va iesi un nou Resident Evil care sa poarte numarul 6, si care sa fie next-gen (PS3 si Xbox360) ? Pot sa scoata linistiti (ca si pana acum) inca un Resident Evil pe Wii (vezi Archives)...
    Sau unul pe telefon ? lol

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Zvon: Un nou Resident Evil va fi anuntat la VGA By erik95 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 03-12-2010, 12:21
  2. Zvon: Slant Six lucreaza la un nou Resident Evil By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 06-11-2010, 00:40
  3. Zvon: Un nou film Resident Evil By erik95 in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 02-07-2009, 21:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts