Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Zvon: Sega reintra pe piata consolelor

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Zvon: Sega reintra pe piata consolelor

    Sega a fost un producator grozav, mai ales cand vorbim de console. Dreamcast, ultima consola a companiei, nu a prins insa foarte bine, fiind depasita cu usurinta de PS2, consola care avea sa devina cea mai bine vanduta consola din istorie. Sega merita insa toata aprecierea, fiind prima companie care a oferit servici online si grafica superioara la o rezolutie VGA. Se pare ca Sega lucreaza la o noua consola ce va fi lansata in 2012, aceasta va fi un competitor direct pentru consolele next-gen produse de Sony, Nintendo si Microsoft. Sega vrea sa castige un an in fata celor 3 rivali care planuiesc sa lanseze urmatoare generatie de console dupa anul 2013. Astazi aflam ca Sega a semnat un contract cu Imagination Technologies, companie care va oferi un GPU next-gen. Se banuieste ca este vorba de PowerVR 6. Alte informatii nu sunt cunoscute momentan.
    Attached Images Attached Images sega12.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    oh my God ! deci o sa avem Dreamcast 2 ?Si o sa fie o consola in toata regula , nu o consola pe care ne vom putea jocu numa jocuri de pe dreamcast , saturn si alte console sega . nu ? (ca parca era vorba ca se lanseaza si o astfel de consola ) .
    btw dreamcast nu era pe vremea PS1-ului si a nintendo N64 ? Ps2 a facut parte din urmatoarea generatie cand nu mai era nici o consola sega si atunci a intrat si MS in joc . nu ? (correct me if i am wrong )

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Dreamcast a fost putin intre: au lansat-o la cativa ani dupa PS1 si avea mult mai multa putere de procesare, dar inaintea PS2 cu aproximativ un an si jumatate. Productia a incetat in 2002, deci a concurat cam 2 ani cu PS2.

  4. #4 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Sper să nu fie doar un zvon....�n 2013 vor fii următoarele console? Nintendo nu mai anunţă nimică?

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Cam atunci o sa fie urmatoarele console next-gen, Move si Natal or sa creasca foarte mult durata de viata a PS3 si Xbox 360, cel putin asa se asteapta Microsoft si Sony. De Nintendo nu se stie nimic, ma indoiesc ca va aduce o consola next-gen mai devreme pe piata.

  6. #6 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Ar face bine sa se puna pe treaba daca nu vor s-o dea in bara. Atat hardware cat si software.
    Cu toate ca sincer nu cred ca au resursele necesare...

  7. #7 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Interesanta stire, se pare ca acesta competitie a consolelor devine din ce in ce mai acerba.
    Oricum parerea mea este ca noi o sa avem numai de castigat.

    Go, Go Sega.

  8. #8 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Iar se grabesc sa o scoata cu un an inainte pe piata?

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Esteeeeeee! cweklhcbweklchbweklchwesidasileucemie

    ...știam eu că pregătesc ceva - wooooo! Dre@mcast

    De vine sf. lumii �n 2012 chiar că mă disper... lol

    Hai cu Dre@mcast 2! (restul nu contează)

  10. #10 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    I love Sega . Super vestea .

  11. #11 SP
    Member zempty's Avatar
    Cu cat mai multa concurenta cu atat mai bine , sper sa scoata si jocuri pe masura sa se bata cu exclusivele de la Sony , MS si Nintendo .

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The house of the dead 4!
    Attached Images Attached Images logo.jpg

  13. #13 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Esteeeeeee! cweklhcbweklchbweklchwesidasileucemie

    ...știam eu că pregătesc ceva - wooooo! Dre@mcast

    De vine sf. lumii �n 2012 chiar că mă disper... lol

    Hai cu Dre@mcast 2! (restul nu contează)
    Si tocmai vroiam sa spun, stati sa vedeti cum reactioneaza RonanN1 cind vede stirea .
    Frumos ar fi din partea celor de la Sega sa fie asa, nu voi uita niciodata consolele MegaDrive, GameGear si Dreamcast.

    Asa ca hai cu Dreamcast 2.

    Code:
    cweklhcbweklchbweklchwesidasileucemie
    PS: RonanN1 care e treaba cu Sida si Leucemia?

  14. #14 SP
    Junior Member edythebest's Avatar
    o veste buna

  15. #15 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Iar se grabesc sa o scoata cu un an inainte pe piata?
    Nu stiu in ce masura putem aprecia faptul ca ei grabesc scoaterea pe piata a unei console. Totusi, de cand stau ei pe tusa ? Cine stie la ce au lucrat tot timpul asta ? lol

    Si momentan cei de la Nintendo nu cred ca simt nevoia sa scoata ceva nou. Sa privim totusi realitatea, si anume ca au vandut peste 70 Milioane de console Wii si peste 130 Milioane de portabile DS. Lucrurile merg bine, consolele, jocurile, accesorile se vand in continuare. De ce sa repari ceva ce nu-i stricat ? A fost clar de la inceput ce clasa de gameri viza Nintendo.

    Eu unul nu cred ca Move si Kinect vor fura asa de multi utilizatori de la Wii. Totusi, cate jocuri pot scoate cei de la Ms si Sony ? Si sa scoti 10/saptamana tot nu vei ajunge la multitudinea de jocuri disponibile deja pentru Wii. Ei au stat cuminti in barca lor, pe lac, nu faceau valuri. Si cand cei "mari" se certau pe procesoare, grafica, controllere, aspect, culoare, balarii, Nintendo vaslea linistit catre castig. Bravo lor !

    P.S. Ronan, jur ca ma ingrijorezi lol

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Istoria Consolelor By Templier in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 14-02-2015, 03:24
  2. Emularea consolelor pe PC unde se incadreaza ? By Strike105X in forum Help Desk
    Replies: 2 Last Post: 30-11-2014, 22:48
  3. Dezactivarea consolelor online By Rasko in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 9 Last Post: 17-12-2011, 13:25
  4. Lenovo intra pe piata consolelor By naz in forum Console News
    Replies: 25 Last Post: 01-09-2010, 15:31
  5. Replies: 1 Last Post: 04-06-2010, 10:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts