Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 39

Thread: Zvon: Prima imagine cu PSP2?

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Zvon: Prima imagine cu PSP2?

    Stim ca toti ca inainte ca Sony sa anunte un device nou sau un joc AAA nou, apar diverse zvonuri pe internet si de obicei acestea sunt adevarate (de exemplu vezi PS3 slim). Astazi cei de la ironstarmovement.com au publicat prima imagine leaked cu noul PSP. Acestia au precizat faptul ca PSP2 din imagine este doar un prototip, nu versiunea finala si ca momentan prototipul ruleaza cu Android Froyo 2.2. Conform acelasi surse la lansare PSP2 va folosi noul firmware de la Android 3.5, Honeycomb, creat special pentru tablets. Asta nu e tot, aparent Sony va renunta la numele de PSP, noul device urmand sa se numeasca PlayView. In curand vom avea parte de un video, unde vom putea vedea device-ul in actiune si va fi anuntat un nou joc God of War: Atlus' Burden care va fi disponibil la lansarea PSP2/PlayView. Nu uitati, sunt doar zvonuri, nu putem decat sa asteptam sa vina TGS 2010 si sa vedem daca vor fi confirmate.

    FAKE
    Attached Images Attached Images playviewprototype.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...cred că glumești. Oribil.

    Aici s-a ajuns? La Invadarea 3D-ului și dispariția butoanelor? Vai de ... mea.

  3. #3 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    No buttons, no buy for me.

  4. #4 SP
    Junior Member deimien's Avatar
    sincer asta ar fi cea mai proasta miscare a celor de la Sony..... adica sa "se inspire" din tamponul nostru preferat, iPad si sa renunte la o consola portabila dedicata?

  5. #5 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Sunt dezamagit total...
    De ce trebuie totul sa fie totul cu touchscreen??

    Vad ca pana si pozitia de "Home button"(daca o sa va uitati putin mai atenti la mijlocul marginii din dreapta o sa vedeti sigla PSN insa este incetosata si nu inteleg de ce?) este copiat dupa apple.

  6. #6 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Nu imi place deloc cum arata ce e in poza aia. Defapt niciodata ( aproape niciodata) nu am fost atras de touchscreen, prefer butonul fizic.

  7. #7 SP
    Member Harilip's Avatar
    i want buttons
    epic buttons
    not touch screen

  8. #8 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    I-a ajuns nebunia asta cu touch-screen pe toti.Ce te faci daca il scapi pe jos de exemplu?:tot touch-screen o sa ailol.La un psp mai merge schimbat ecranul sau ceva.

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu vreau sa fiu rau, dar am un deja-vu, mai tineti minte http://www.consolegames.ro/forum/f7-...doar-o-farsa/? si cand a fost anuntata consola toata lumea, vai ce bine arata, good job Sony etc. presimnt ca asa va fi si acum

  10. #10 SP
    Member Harilip's Avatar
    pai tot trebuie sa ne adaptam...
    dar intai sa ne descarcam

  11. #11 SP
    Member xLiTe's Avatar
    Mi se pare aiurea sa scoata butoanele si acel joystick. Touchscreen-ul nu mi se pare deloc bun pentru o consola pentru ca nu va reactiona niciodata ca un buton normal, mereu va fi mult mai inceata reactia touchscreen-ului. Sper sa ramana doar la nivelul de prototip.

  12. #12 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nu vreau sa fiu rau, dar am un deja-vu, mai tineti minte http://www.consolegames.ro/forum/f7-...doar-o-farsa/? si cand a fost anuntata consola toata lumea, vai ce bine arata, good job Sony etc. presimnt ca asa va fi si acum
    Mie personal mi-a placut design-ul din pozele alea, dar cand vad touchscreen nu imi place deloc. Vreau butoane !

  13. #13 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    poate nu va fi o consola, ci un tablet. nu v-ati gandit la asta? avand in vedere ca de cand Apple a scos pe piata iPad segmentul acesta de piata a crescut enorm in ultimul timp si e normal sa intre si cei de la Sony in aceasta competitie.

  14. #14 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Nu �nţeleg cum ai putea să te joci pe aşa ceva, eu nu aş putea ţine placa aia �n m�nă mai mult de 30 de minute. Deci probabil nu e dedicată jocurilor.

  15. #15 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Touch screen?
    Fail.

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...să fim realiști: totul se �ndreaptă spre zona casual și gata. C�t mai simplu, c�t mai ușor, pentru toată lumea.

    Dar de ce pentru toată lumea? Dar de ce c�t mai simplu (deja e insultător de simplu). Bani, bani și iar bani.

    Asta-i tot.

    C�nd aud diverse podcast-uri și se ajunge la: at�t e de simplu �nc�t și bunica mea poate să facă. - �mi vine să mp urc pe pereți.

    N-am nimic �mpotrivă, să facă, dar să fie totuși o limită. C�nd deja casual stuff intră �n universul core/hardcore = fail.

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    Nu �nţeleg cum ai putea să te joci pe aşa ceva, eu nu aş putea ţine placa aia �n m�nă mai mult de 30 de minute. Deci probabil nu e dedicată jocurilor.
    Citisem la lansarea iPad, un review (nu mai stiu de unde ca sa pun link, dar era cineva din US) al unui tip care si l-a luat din prima zi si nu a fost incantat. In loc sa spuna lucrurile care i-au placut la el, a spus doar minusuri.

    Ca incheiere a spus doar ca, in momentul in care a lasat iPad-ul jos, a venit fetita lui de 5 ani, l-a luat, a apasat pe o aplicatie cu un icon colorat si a inceput sa se joace. Din acel moment, i s-a parut cea mai tare chestie ever, pur si simplu pentru simplitatea de a te juca pe el si de a face orice. Zicea ca a 2-a zi i-a luat una si bunicii lui, pentru a nu mai cumpara ziare si a-si pune ochelarii, ci sa le citeasca pe net si sa mareasca scrisu cum vrea ea.

    Ideea este ca, poate ca pare mare, poate ca pare incomod, dar este ceva ce nu te gandesti. Doar o faci. Vrei sa faci ceva, pur si simplu pui degetu si atingi. E atat de simplu.

    Daca ar putea sa faca un ecran care sa aiba aderenta foarte buna chiar si in cazul in care ai mana transpirata / unsuroasa (exact cum este iphone-ul cu invisible shield), ar fi cu adevarat ceva tare.

  18. #18 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Sigur nu o sa fie asa PSP2. O sa fie o tableta si atat. Probabil or sa o impinga prin marketing ca un PSP alternativ, pentru cei obsedati de touch. Sony nu prea are nimic in gama touchurilor... De ce sa nu profite?

    Pentru a fi introdusa in seria Vaio, are nevoie de o configuratie mai.. potenta, deci mai scumpa de fabricat. Sa il introduca drept telefon, este prea mare si au deja XPERIA. Ce ramane? Zona de gaming si zona de muzica. Cum cei de la Philips au adoptat si ei softul Android, lansand un player portabil ce sa rivalizeze iPod touch/ Zune HD, sunt sigur ca or sa procedeze la fel si cei de la Sony. Pana atunci, insa, au un ban de scos si de pe nebunia Android gaming...

    Relaxati-va... Nu renunta Sony la butoane. Nu inca. Doar adauga noi produse in gama.

  19. #19 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    It's bullsh*t. God of War: Atlus' Burden ? Si cum naiba faci combo-uri ? Hai ca poate gasim o explicatie la deplasat, dar cum dracu' , sa ma ierte dumnezeu, faci combo-urile, magiile, etc.? Adauga functii mult prea neinsemnate ( Psp Go, cumva? ), duc pretul la nesimtire ( Psp Go, again - Cum poate costa Go mai mult ca un Xbox360 Arcade ? ), si, colac peste pupaza, no buttons, only touch-screen. Daca Psp2 ( alias Play View... ) e cel din poza... au dat-o in bara mai ceva ca la Go. Trebuie sa ma repet, it's bullsh*t.

  20. #20 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    mda... stirea e un mare FAKE . e un tablet de la Nvida... imi pare rau pentru confuzie, dar asa am preluat si eu stirea .

    SystemLink, The Gaming Feed: Leaked PSP2 Image A Fake

    Attached Images Attached Images nvidia-tegra-2-tablet.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Prima imagine din Assassin's Creed III ! By Mika in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 05-03-2012, 13:22
  2. Prima imagine oficiala Fifa 12 By Ownzy in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 23-04-2011, 22:08
  3. Zvon: PSP2 va avea suport 3G si ecran OLED By hibrid13 in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 27-01-2011, 12:15
  4. Zvon: Uncharted vine pe PSP2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 27-12-2010, 23:07
  5. Zvon: PSP-400 in 2009; PSP2 in dezvoltare By Mika in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 19-12-2008, 23:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts