Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 182

Thread: PS3: Firmware update v3.42 - no more PSJailbreak

  1. #41 SP
    Member Xbox's Avatar
    PS3-iul fara psn , e egal zero , adik nu ai ce sa faci cu el . ca si xbox-ul . PEACE

  2. #42 SP
    Member Atrium's Avatar
    Gata, asta este, s-a modat. Fiti fericiti, plangeti daca vreti, faceti ce vreti. Eu personal vreau doar un singur lucru, si anume optiunea de a-mi instala jocul pe HDD (partial/total) ca sa-mi mai menajez naibii unitatea asta optica. Numai la MW2, de exemplu, tot aud cum citeste disc-ul aproape non-stop...

    Toate ca toate, dar eu daca as fi in conducerea Sony m-as gandi serios sa intru pe piata HDD-urilor externe...

  3. #43 SP
    Junior Member catallynn26's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    asta nu-i impiedica sa-si modeze consolele si sa pirateze, trust me. e chiar la moda. Romania nu e singura tara care pirateaza jocuri (oh lord...), daca ar fi asa, the world would be a much better place

    LE: erik, nu toti developerii care fac exclusive ps3 apartin sony. my point is ca pot sa plece usurel spre multiplatform.
    Aici te contrazic. Sa luam o tara, de exemplu Italia. Acolo un om are un salariu MEDIU de 3000-4000 E. Vrei sa-mi spui mie ca la salariul lui nu-si permite sa-si cumpere un joc de 60 E . E cam si cum ar costa in Romania 20 de lei un joc original. Cine si-ar mai moda consola ?? Zic si eu exact ce zice si Erik95 : Putini isi vor moda PS3-ul, la fel cum sunt putini care isi modeaza X360.

  4. #44 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Ideea e in felul urmator. Sony vor pierde probabil 1% din cei care au avut PS3 inainte de Jailbreak pentru ca lumea s-a obisnuit sa isi cumpere jocurile. Jailbreak-ul o sa il foloseasca cei care isi vor lua un PS3 special ca sa il modeze. Deci nu cred ca o sa fie asta o problema. In plus iti trebuie un joc in consola ca sa rulezi aplicatia, deci ceva bani o sa scoata si de la cei care vor sa isi modeze consolele. In locul lor as scoate un bundle cu GT5 pentru sigur o sa aiba vanzari foarte bune.

  5. #45 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Ideea e in felul urmator. Sony vor pierde probabil 1% din cei care au avut PS3 inainte de Jailbreak pentru ca lumea s-a obisnuit sa isi cumpere jocurile. Jailbreak-ul o sa il foloseasca cei care isi vor lua un PS3 special ca sa il modeze. Deci nu cred ca o sa fie asta o problema. In plus iti trebuie un joc in consola ca sa rulezi aplicatia, deci ceva bani o sa scoata si de la cei care vor sa isi modeze consolele. In locul lor as scoate un bundle cu GT5 pentru sigur o sa aiba vanzari foarte bune.
    1%? uitat-te pe threadul lui Donely si o sa vezi cat 1% sunt .

  6. #46 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ăştia c�ţiva care sunteti �mpotriva jailbreak la PS3 va spun at�t: mkv. �n continuare va descurcaţi, nu mai insistaţi at�ta pe jocuri chiar dacă principala funcţie a consolei sunt d�nsele.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  7. #47 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Ăştia c�ţiva care sunteti �mpotriva jailbreak la PS3 va spun at�t: mkv. �n continuare va descurcaţi, nu mai insistaţi at�ta pe jocuri chiar dacă principala funcţie a consolei sunt d�nsele.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
    esti dispus sa dai 200 de ron pentru MKV si sa risti sa fii banat?

  8. #48 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    MKV merge flawless prin media server. Hai sa fim seriosi, cati dintre aia care comanda acum la Donely crezi ca si-au cumparat mai mult de 2 jocuri originale?

  9. #49 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Fiecare cu ce �l interesează. Eu aş folosi situaţia asta pt rulaj filme pt ca vreau sa folosesc hdd extern. Mai bine 200 ron dec�t 500 pt un media player.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  10. #50 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Ps3 fara PSN e aiurea rau

  11. #51 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by catallynn26 View Post
    Aici te contrazic. Sa luam o tara, de exemplu Italia. Acolo un om are un salariu MEDIU de 3000-4000 E. Vrei sa-mi spui mie ca la salariul lui nu-si permite sa-si cumpere un joc de 60 E . E cam si cum ar costa in Romania 20 de lei un joc original. Cine si-ar mai moda consola ?? Zic si eu exact ce zice si Erik95 : Putini isi vor moda PS3-ul, la fel cum sunt putini care isi modeaza X360.
    well... intamplarea face sa lucrez si sa locuiesc chiar in Italia. 3000 - 4000 de euro salariu mediu?
    stiti ca in Italia nu cresc bani pe campii cum spun unii, nu? e intre 1100-1300. nici un director financiar al unei inerprinderi medii nu castiga atat.
    pirateria in Italia e mare, trust me. sper exemplu am un prieten care castiga peste 1000 eur, are Wii modat din prima zi de achizitie, refuza sa cumpere un joc cand il poate pirata. e unul din cei multi care gandesc asa.

  12. #52 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    1%? uitat-te pe threadul lui Donely si o sa vezi cat 1% sunt .
    Thread-ul lui Donely? Realizezi ca Romania nu e etalonul cand vine vorba de console.

  13. #53 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    3000-4000 de E salariu in Italia?

    Dude, nici in america nu se castiga atat! Unii traiesc pe alta lume, scuzati expresia!

  14. #54 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Eu sunt oarecum dezamăgit de evoluția lucrurilor dar sunt convins că cei de la SONY vor trage cur�nd clapa �n locul �n care era, și atunci c�nd se va trage clapa se va trage ur�t si majoritatea iubitorilor de mizerii vor conștientiza că au facut o greșeală și evident vor realiza și faptul că au nevoie de o noua consolă!

  15. #55 SP
    Junior Member catallynn26's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    3000-4000 de E salariu in Italia?

    Dude, nici in america nu se castiga atat! Unii traiesc pe alta lume, scuzati expresia!
    Tu traiesti pe alta lume Daniel, iti garantez asta. Crezi ca daca traiesti in America ( te-ai referit la continentul America, sau la tara America, dar romanii au un prost obicei sa spuna America la Statele Unite ale Americii ) castigi mai mult decat in Europa ? Crezi ca daca esti gunoier in America vei castiga miliarde de dolari ?? Da, sustin ce am zis ptr ca daca ai o facultate in Italia, ai un serviciu foarte bine platit. Si Daniel, in caz ca nu stii sa citesti, am scris cu litere mari SALARIU MEDIU !!! si nu minim asa cum poate te-a dus pe tine capusorul. Daca nu esti informat, mai bine taci. Si gata cu OFF-topic. Aici nu se vorbea parca de PS3 si Jailbreak ? Atunci sa vorbim despre asta !

  16. #56 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    3000-4000 de E salariu in Italia?

    Dude, nici in america nu se castiga atat! Unii traiesc pe alta lume, scuzati expresia!
    Tu chiar crezi ca in US se castiga mult? Avem prieteni de familie care au fost in US si s-au intors in tara. Se castiga mai prost decat in Germania/UK si alte tari din Occident. Cei despre care ti-am vorbit, au plecat ca medici, nu ca gunoieri.

  17. #57 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Thread-ul lui Donely? Realizezi ca Romania nu e etalonul cand vine vorba de console.
    nu e un etalon, dar tu crezi ca numai in romania se modeaza? crezi ca Romania e singura tara din lume unde exista PSJailbreak si iXtreme? crede-ma ca si in strainatate se modeaza/pirateaza, la fel de mult poate chiar mai mult ca in Roamania. de ce am dat ex threadul lui Donely? pentru ca poti sa-ti faci o idee cat la % isi vor moda consola si crede-ma ca procentajul e asemanator si in celalalte tari. bafta

    incetati cu Off-topicul!

  18. #58 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu inteleg ce atata harababura,cine vrea sa cumpere in continuare sa cumpere,cine vrea sa downlodeze si sa joace singur treaba lui.
    Nu prea ii inteleg pe cei "eu cumpar sticku ca vreau mkv sau ca nu vreau sa imi plesneasca blocu optic" ....nu inteleg cum in 4 ani de cand e ps3-ul ( sau de cand o fi ) toti foloseau linistiti ps3 media server si nu se mai plangea nimeni ca vai ..imi foloseste blocu optic non stop si da coltu' ...pe mine personal chiaaar nu ma intereseaza pentru ce isi ia x-ulescu stick si incepe sa imi citeasca din basme ca vezi tu el foloseste sticku doar ca sa sperie gandacii din copaci nu sa pirateze.

  19. #59 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nu e un etalon, dar tu crezi ca numai in romania se modeaza? crezi ca Romania e singura tara din lume unde exista PSJailbreak si iXtreme? crede-ma ca si in strainatate se modeaza/pirateaza, la fel de mult poate chiar mai mult ca in Roamania. de ce am dat ex threadul lui Donely? pentru ca poti sa-ti faci o idee cat la % isi vor moda consola si crede-ma ca procentajul e asemanator si in celalalte tari. bafta

    incetati cu Off-topicul!
    Romania are o rata a pirateriei (muzica, software, filme) de 68%. SUA are 20%, UK are 26%, Olanda are 28%, Germania 27%...

  20. #60 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Sa vii pe thread si sa spui ca o sa folosesti Jailbreak ca sa rulezi MKV-uri sau jocuri de PS2 e cea mai mare magarie posibila. Incetati cu scuzele astea ridicole. Stim cu totii pentru ce cumparati voi Jailbreak.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Nu faceti update la ultimul firmware pe PS3! By MonkY in forum Console News
    Replies: 34 Last Post: 29-06-2013, 19:58
  2. PS3 Firmware Update HD 3D By Luparu in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 21-09-2010, 17:32
  3. PS3 firmware update 3.30: 3D gaming By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 23-04-2010, 13:51
  4. PS3 Firmware v2.70 update By Solozaur in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 05-04-2009, 22:00
  5. PS3 Firmware (v2.52) Update By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 05-11-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts