Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Data de lansare si pret pentru 3DS

  1. #1 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

    Data de lansare si pret pentru 3DS

    Nintendo a anuntat ca 3DS-ul va si lansat in EU si US pe 26 Februarie 2011. Pretul va fi de 300$, pret destul de mare pentru o consola portabila. Au dat si noi informatii despre consola. Consola va avea "Tag mode" care ne va permite sa schimbam date cu alta consola 3DS. De asemenea poti schimba Miis cu persoane pe langa care treci pe strada. Consola celor de la Nintendo va avea si Virtual Console de unde o sa putem downloada jocuri de Gameboy si Gameboy Advance si sa le jucam pe 3DS.
    Attached Images Attached Images 3ds___courage_not_included_by_100seedlesspenguins.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member muggs's Avatar

  3. #3 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Very nice.
    Si 300$ nu mi se pare asa de mult cand te gandesti cat costa un iPhone si cat de bine se vinde.
    Iar release date-ul de 26 februarie este valabil doar pentru Japonia; in US/EU apare in luna martie.

  4. #4 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Pretul nu e chiar foarte mare, cred ca atat costa si un PSP la lansare (in RO sigur avea un pret destul de mare), iar la ce ofera consola chiar merita.

  5. #5 SP
    Junior Member Sali3ri's Avatar
    Mie mi se pare imens pretul.

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    erik95, gandeste-te ca 300$ e pentru ei. la noi va ajunge lejer la 300 euro sau chiar mai mult. Si sa nu comparam iPhone cu 3DS. Diferenta este enorma si la urma urmei, pe asta nu poti "decat" sa te joci si sa faci poze

  7. #7 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Dar este 3D FARA OCHELARI iar jocurile arata mult mai bine decat pe ps2, chiar si wii. Nu poti sa compari jocurile de pe iPhone cu un Metal Gear: Snake Eater sau Zelda: Ocarina of Time.
    Si face multe lucruri originale si chiar revolutionare (http://[video=gametrailers;705392]ht...meTrailers.com, [url][URL="http://www.gametrailers.com/video/nc-10-super-street/705392[/video]) .

    Iar in cutie o sa fie urmatoarele:

    Nintendo 3DS System
    Nintendo 3DS Exclusive Charging Stand
    Nintendo 3DS AC Adapter
    Nintendo 3DS Exclusive Touch Pen (approx 4 inches)
    SD Memory Card (2 Gigabytes)
    6 AR Cards (paper cards used for playing with the camera)
    Simple Starter Guide
    Instructions
    Warranty .

    Pentru Romania este mare pretul de 300 euro/dolari dar pentru tarile avansate nu este mare lucru.
    Si daca o comparam cu predecesorul sau, consola asta o sa fie buna 5 ani, nu trebuie schimbata din 2 in 2 ani .

  8. #8 SP
    Junior Member ilort's Avatar
    tare consola si este peste iPhone cred ca mai poti sa asculti si muzica si sa intri pe internet razvanrazy

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by ilort View Post
    tare consola si este peste iPhone cred ca mai poti sa asculti si muzica si sa intri pe internet razvanrazy
    ce legatura are 3DS cu iPhone ... e pe sistemul comparam merele cu perele, nu?

  10. #10 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Recunosc, e vina mea pentru ca au inceput comparatiile cu iPhone-ul .
    L-am folosit doar ca exemplu cum ca electronicele bune se vand cu milioanele chiar daca pretul este destul de mare.

  11. #11 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by wiimancj View Post
    L-am folosit doar ca exemplu cum ca electronicele bune se vand cu milioanele chiar daca pretul este destul de mare.
    nu e chiar asa... nu este o regula generala, insa stim cu totii ca produsele Apple au o anumita reputatie si un "fanbase" (sa-i zicem asa) destul de mare, incat sa reuseasca acesta performanta. vanzari incredibile in ciuda faptului ca un device e cat o mica avere. un alt exemplu este PS3, cand a fost lansat costa $600 si s-a vandut destul de prost pana au coborat pretul, asa ca nu este o regula generala.
    eu sunt sigur 100% ca 3DS se va vinde in draci , sa nu uitam, e Nintendo ffs

  12. #12 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Din punctul meu de vedere are un pret prohibitiv si din ce am observat din trailere inca nu pare sa fie mai reusita grafica decat pe PSP. Vorbesc din punct de vedere al poligoanelor si al texturilor.

  13. #13 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    ^ o rly?
    Attached Images Attached Images metalgearportablecomparison.jpg

  14. #14 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by wiimancj View Post
    ^ o rly?
    Sa vad mai multe poze comparative la mai multe jocuri si atunci imi pot da mai bine cu parerea, am vorbit strict din ce am vazut in filmuletele postate mai sus.

  15. #15 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Eu cred ca jocurile ar putea arata mai bine daca ai putea dezactiva efectul de 3D care este destul solicitant pentru gpu dar si asa sunt de parere ca jocurile arata mult mai bine decat pe PSP.
    Mai multe poze comparative nu prea o sa fie pentru ca nu sunt anuntate inca jocuri care vor rula pe 3DS si PSP.
    Exemplul acesta cu MGS este cel mai potrivit.

    Acum trebuie sa asteptam replica celor de la Sony (PSP2) care se zvoneste a fi foarte puternic .

  16. #16 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu va mai certati, uitati-va la spec inainte :Here Are The Final Nintendo 3DS Details

  17. #17 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ma bucur ca in sfarsit avem o data de lansare si un pret pt 3DS . da eu nu ma bucur de 3DS pt ca nu am de gand sa il cumpar prea curand . Ma bucur ca aproape sigur se va ieftini Nintendo DS-ul cu cel putin 50 $ si poate atunci o sa imi iau si eu unul ieftin ca sa joc cateva exclusive-uri de-a dreptul geniale . You see ? It`s a win-win situation .

  18. #18 SP
    Member liviu15's Avatar
    Cred ca multi de pe aici de il compara cu psp-ul nu au jucat vreodata un joc 3d , chiar daca ar avea grafica putin mai proasta ca doar rezolutia e de 400x240 , ce grafica cereti de la rezolutia asta , iar pentru cei care o sa zica ca defapt este de 800x240 acei 800 sunt impartiti in 400 pentru un ochi iar ceilalti 400 pentru celalalt , iar ca hardware e mai bun ca psp , iar pretul , cumparati voi de banii astia un tv 3d 50milioane + ochelari 3d vision 7mil , plus ca va trebui sa stati cu ochelari , in timp ce pe 3ds veti sta fara , tehnologie care nici nu e disponibila pietei momentan , deci la acest pret este binevenit , iar acesta este pretul de inceput in 2 ani va avea acelasi pret cu dsi-usl astazi , nu mi-a placut niciodata ds-ul dar acesta cred ca o sa fie primul pe care il iau datorita ecranului 3d , numai daca nu vor aduce si in psp2 un ecran 3d dar nu cred ca asta ar ridica costul la peste 400dolari deoarece va trebui un ecran mai mare ca doar e psp si cred ca ar si avea o rezolutie mai mare. Din acel 3ds cea mai scumpa componenta este ecranul , si cu cat e mai mare cu atat e mai scump.

  19. #19 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by liviu15 View Post
    Cred ca multi de pe aici de il compara cu psp-ul nu au jucat vreodata un joc 3d , chiar daca ar avea grafica putin mai proasta ca doar rezolutia e de 400x240 , ce grafica cereti de la rezolutia asta , iar pentru cei care o sa zica ca defapt este de 800x240 acei 800 sunt impartiti in 400 pentru un ochi iar ceilalti 400 pentru celalalt , iar ca hardware e mai bun ca psp , iar pretul , cumparati voi de banii astia un tv 3d 50milioane + ochelari 3d vision 7mil , plus ca va trebui sa stati cu ochelari , in timp ce pe 3ds veti sta fara , tehnologie care nici nu e disponibila pietei momentan , deci la acest pret este binevenit , iar acesta este pretul de inceput in 2 ani va avea acelasi pret cu dsi-usl astazi , nu mi-a placut niciodata ds-ul dar acesta cred ca o sa fie primul pe care il iau datorita ecranului 3d , numai daca nu vor aduce si in psp2 un ecran 3d dar nu cred ca asta ar ridica costul la peste 400dolari deoarece va trebui un ecran mai mare ca doar e psp si cred ca ar si avea o rezolutie mai mare. Din acel 3ds cea mai scumpa componenta este ecranul , si cu cat e mai mare cu atat e mai scump.
    What exactly did you smoke today?

  20. #20 SP
    Junior Member r3mus_r3mus's Avatar
    daca o sa pot o sa il cumpar, arata prea bine trailerul pentru MGS SE 3d ca sa nu il vreau....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 5 Last Post: 29-04-2014, 09:51
  2. Replies: 25 Last Post: 21-02-2013, 04:30
  3. Modern Warfare 3: data de lansare si pret? By Chris in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 01-06-2011, 18:45
  4. Data de lansare si pret pentru Hoard By naz in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 24-10-2010, 09:42
  5. Data de lansare si pret pentru OutRun Arcade By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 21-04-2009, 16:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts