Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 45

Thread: Cel mai bun joc din istoria PlayStation este...

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Cel mai bun joc din istoria PlayStation este...

    Revista Official Playstation Magazine i-a rugat pe cititorii sai, in cel de-al 50 numar, sa voteze cel mai bun joc din istoria de 15 ani al PlayStationu-lui. Rezultatele au fost predictibile, Uncharted 1 clasandu-se pe un nesurprinzator loc 1. Urmatoarea pozitie a fost ocupata de Metal Gear Solid, considerat de multi cel mai bun joc din serie, iar pe trei a iesit Final Fantasy VII. Locuriile 4, 5, 6 au fost ocupate de catre GTA: Vice City, Metal Gear Solid 3 respectiv Metal Gear Solid 4. Cred ca Red Dead Redemption si GTA IV au fost singurele surprize din top, in urma voturilor RDR a iesit pe locul 9, iar ultimul joc din seria GTA s-a clasat pe o dezamagitoare pozitie 22, avand in vedere criticile extrem de favorabile si succesul pe care l-a avut la vanzari.

    Pana la urma acesta alegere este total subiectiva asa ca vreau sa va intreb si pe voi, membrii comunitatii ConsoleGames.ro, ce jocuri considerati ca ar merita primele 3 locuri? PS3 fiind prima mea consola de la Sony pentru mine clasamentul ar arata in felul urmator:

    Killzone 2
    God of War III
    Uncharted 2
    Attached Images Attached Images playstation_rock.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member Alucard's Avatar
    God OF War logic

  3. #3 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pe PS3 :
    1.MGS4
    2.Uncharted 2 ( la fel de bun ca MGS4)
    3.Uncharted

    Toate consolele PS :
    Metal Gear Solid 4
    Uncharted 2
    Metal Gear Solid
    Toate capodopere, daca s-ar putea, toate ar fi pe primul loc.

    E parerea mea, seriile MGS si Uncharted m-au uimit.

  4. #4 SP
    Member ViBy's Avatar
    God of War III
    Uncharted 2
    Killzone 2

  5. #5 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Final Fantasy VII - de departe de toate jocurile aparute vreodata pe seria playstation
    Resistance 2
    Metal Gear Solid 4

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cel mai bun joc din istoria PlayStation este...
    Crash Bash!


  7. #7 SP
    Member toto's Avatar
    I-Uncharted 1
    II-Uncharted 2
    III-God of War 3

  8. #8 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Mie imi vine foarte greu sa fac un top al jocurilor pe Playstation. Cum poti sa faci comparatie intre 3 console de generatii diferite pe care au rulat 7 Final Fantasy, 4 Metal Gear, 8 Resident Evil, 2 Uncharted, 3 God of War, 2 Resistance, 11 Crash Bandicoot, 8 Call of Duty, 5 Prince of Persia, 2 Killzone, 6 Tekken si alte titluri ca Dino Crisis, Parasite Eve, GTA, si... nici nu mai stiu cate sute de jocuri am jucat pe aceste console. Long live .

  9. #9 SP
    Member blondutzu's Avatar
    1. Uncharted 2
    2. God of war 3
    3. Heavy Rain

  10. #10 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Din istoria Playstation... jocuri de PS3? Din toata istoria Playstation? Din toata toata? Jocuri de PS3 doar??????????? Poate din istoria PS3 si daca spunem doar PS3... este istorie deja? Dupa doar 4 ani? Istorie? Ma'ntelegi?

  11. #11 SP
    Junior Member amharets's Avatar
    killzone nu ar avea ce cauta in top 3 , parerea mea, innate lui s-ar situa si Assassin's Creed 2 sau RDR? uNCHARTED 1si2, GTA IV, MGSIV si lista paote continua dar in nici un caz KILLZONE, parea mea k merita o nota intre 8,5 si 9/10 dar nu sa fie luat in calcul ptr un top nici macar PS3

  12. #12 SP
    Junior Member B_lin_k_182's Avatar
    Assassin's creed (seria)
    Red Dead Redemption
    Gran Turismo (seria)
    4 - Tekken (seria)
    5 - God of War (seria)
    6 - EA Skate
    7 - Spyro
    8 - Little Big Planet

  13. #13 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by amharets View Post
    killzone nu ar avea ce cauta in top 3 , parerea mea, innate lui s-ar situa si Assassin's Creed 2 sau RDR? uNCHARTED 1si2, GTA IV, MGSIV si lista paote continua dar in nici un caz KILLZONE, parea mea k merita o nota intre 8,5 si 9/10 dar nu sa fie luat in calcul ptr un top nici macar PS3
    Asta e doar parerea ta. Fiecare isi face un top al preferintelor din jocurile care le-a jucat. Nici un jucator nu poate face un top al celor mai bune jocuri, in cel mai bun caz poate face un top al preferintelor. Ca sa faci un top al celor mai bune jocuri trebuie sa le joci pana la capat pe toate, asta daca vrei sa fii obiectiv. Parerea mea ca in acest top jocurile de PS3 au un avantaj foarte mare la capitolul dimensiune (Blu-ray vs DVD vs CD), grafica si sound.

  14. #14 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    1. Metal Gear Solid @ PSX
    2. Final Fantasy VII @ PSX
    3. Parasite Eve II @ PSX.

  15. #15 SP
    Member Atrium's Avatar
    Cele mai bune jocuri pe platformele Sony pentru mine au fost :

    - Shadow of the Colossus
    - Little Big Planet
    - God of War 2

    Mai departe urmeaza : God of War 1/3, Uncharted 1/2 , Infamous , Ratchet & Clank ToD, etc...

    Nu stiu cat rost are sa punem jocuri multiplatform asa ca eu nu am sa pun titluri din aceasta categorie.

  16. #16 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    1. Heavy Rain.
    2. Seria Assassin's Creed.
    3. Seria God of War.

  17. #17 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    Din istoria Playstation... jocuri de PS3? Din toata istoria Playstation? Din toata toata? Jocuri de PS3 doar??????????? Poate din istoria PS3 si daca spunem doar PS3... este istorie deja? Dupa doar 4 ani? Istorie? Ma'ntelegi?
    nu inteleg rostul postului tau? eu am sepcificat clar ca nu am avut decat PS3 si de aceea am ales jocuri lansate pe aceasta platforma. cititorii reviste POM au fost rugati sa aleaga cele mai bune jocuri lansate pe PS1, PS2, PSP si PS3, adica din toata istoria PS, aia de 15 ani nu de 4. nu, nu te inteleg :-)

  18. #18 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    Pt mine cele mai frumoase jocuri de pe PS au fost:

    Tomb Raider 4 - The Last Revelation
    God of War- 1,2,3
    Crash Bandicoot 3 -Warped
    Demon`s Souls
    Uncharted 2
    MGS 2 Sons of Liberty (Cel mai frumos MGS)
    Oddworld -Abe`s Oddysee
    Resident Evil 1 si 4

    Cam astea sunt...

  19. #19 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    1.Final Fantasy 7/Twisted metal 2 (classics you can't beat them )
    2.Shadow of the colossus/Final Fantasy X
    3.Demon's Souls
    mentiunea 1 : God of war 3
    mentiunea 2 : Okami
    mentiunea 3 : Final Fantasy Crisis core
    sunt mult prea multe jocuri bune lansate ca sa pot sa zic exact care merita locul I si care nu

  20. #20 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Sunt mult prea multe titluri excelente pentru a ma putea decide. Momentan in cap imi vin cateva cum ar fi seria tekken, dino crisis, ff etc + cele mai recente evident

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 23 Last Post: 17-11-2015, 23:51
  2. Replies: 7 Last Post: 27-11-2011, 23:20
  3. Care joc e cel mai bun din ele? By roby48 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 3 Last Post: 05-07-2011, 02:37
  4. Cel mai scump joc din istorie este... By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 21 Last Post: 09-07-2010, 03:20
  5. Replies: 31 Last Post: 02-02-2010, 16:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts