Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: GameScore de 500.000 - un nou record mondial

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    GameScore de 500.000 - un nou record mondial

    Gamerul Stallion83, de pe Xbox Live, a reusit cu ceva timp in urma sa stabileasca recordul mondial (Guinness World Record) pentru GameScore cu 317.000 de puncte, iar acum a reusit sa treaca de bariera de 500.000 de puncte. Dupa o zi plina de jocuri Xbox 360 si Xbox Live Arcade, Stallion83 a ajuns la jumatatea drumului in incercarea lui de a castiga 1.000.000 de puncte. Pentru mai multe detalii si informatii va recomand sa accesati blogul lui Stallion83, acolo veti gasi si programul pe care l-a avut in ziua cand a depasit 500k. Doar atat am de comentat: "It's over 9000!"

    Attached Images Attached Images man-xbox-live-gamerscore-384155-counting.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    He must be adicted

    Trebuie sa ai si ceva banuti ca sa realizezi asa ceva

  3. #3 SP
    Junior Member subaru's Avatar
    dar o avea femeie langa el ?

  4. #4 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    O avea sau nu, 500k e ceva demential.Bravo lui, e un adevarat master, am vazut si eu lista de jocuri pe mygamercard.net si are si completion de peste 90%.

  5. #5 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    Quote Originally Posted by subaru View Post
    dar o avea femeie langa el ?
    haters gonna hate.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cu femeie sau nu, daca a facut singur acele achievement-uri, sigur nu prea are real life. Ia sa facem un calcul simplu: daca a avut Xbox 360 de la lansare (Noiembrie 2005)... iesim la aproximativ 5 ani. 5 ani x 365 = 1.825 zile. 1825 x 14 (sa zicem ca 8 ore doarme, alte 2 ore mai face si el ceva)... ar veni 25.550 ore. 500.000 / 25.550 = aprox. 20 de puncte pe ora. Nu e chiar atat de mult la urma urmei... nu ?

  7. #7 SP
    Member Hazer's Avatar
    Are cumva noul dashboard? Hmm..

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Are prietenă de mult timp. O blondină tare simpatică

    ---------- Post added 17-10-2010 at 11:23 AM ----------

    Quote Originally Posted by Hazer View Post
    Are cumva noul dashboard? Hmm..
    Da. A participat la beta (și de pe forum sunt destui care-l au legit).

  9. #9 SP
    Banned Trip's Avatar
    Dar care-i scopul cu punctele alea (G) ?, le poti transforma in ceva lichid ? , sau sa-ti cumperi ceva online cu ele ?

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  11. #11 SP
    Member esop's Avatar
    a exagerat "putin". cred ca a jucat absolut orice exista pe piata x360. cum nu toate jocurile sunt super, este si normal. inseamna ca el nu a mai tinut cont de asta, pentru a face un asemenea scor. unde mai este distractia

  12. #12 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    doamne, acuma ne luam de prietena lui si de cat de ciudat e tipul . intrati putin pe blogul lui, inainte sa vorbiti, ok?1 Million Gamerscore pana la urma orice om care isi are scris numele in guinness book nu este normal, necesita mult timp pentru a stabili acele recorduri, doar ca pe ceilalti ii privim cu admiratie "uite mah ce a reusit asta sa faca, bravo lui ", insa cand vine vorba de Stallion83 "doamne, ce obsedat, trebuie sa ai probleme cu capul. oare prietena lui cum arata, daca ar avea una?"

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by vvalentin85 View Post
    am vazut si eu lista de jocuri pe mygamercard.net si are si completion de peste 90%.
    Să lămurim niște lucruri.

    Global și Completion sunt două lucruri/topuri diferite.

    �ncă de la �nceput Stallion83 a vrut să aibă cel mai mare GS posibil de aia la scurt timp după ce și-a luat primul 360 (că are mai multe - pentru a juca TOATE jocurile) a �nceput proiectul 1milliongamerscore.com

    Este ceva normal ca la majoritatea jocurilor să aibă full gs dar nu are la toate. Nu are la cele acre necesită MULT TIMP. De ex. eu am c�teva jocuri la care el n-are full gs (da mă dau pe mine exemplu ).

    �n concluzie, țelul său/lui/wharever e 1milliongamerscore.com cu orice preț (legit).

    Oki, acum la Completion există, sau au existat, c�teva persoane FOARTE importante dar pe parcurs s-au lăsat.

    �i luăm �n ordine:
    1. JAPAN TOP (pe vremuri a avut un procentaj de 97%) - povestea e scurtă. Tipa, da e fată, s-a jucat ce s-a jucat...apoi a fost extrem de dezamăgită de calitatea jocurilor (next generation crap, mă rog) și-a revenit la retro games. �nainte de-a trece și-a v�ndut GT-ul unui tip din Germania pe bani serioși. Acesta la scurt timp a �nceput să-și bată joc de GT, a �nceput să facă glitch-uri și-a primit RESET+BAN.



    2. CAPP360 - după JAPAN TOP, CAPP360 a fost al 2-lea. El a primit reset din cauza jocului ZUMA. Chiar la �nceput, jocul a avut un bug intern ce nu permitea achievement-ului Score Champion să foe deblocat. Acesta a făcut un artificiu și l-a deblocat (el oricum avea scorul necesar). �n timp totul a decurs oki p�nă anul trecut c�nd a primit RESET+BAN. Și-a schimat GT-ul �n I GOT 360 (ceva de genul). A trecut o vreme pe PS3 apoi a revenit pe X360. Un jucător de nota 10 (spre deosebire de Stallion83 care habar n-are să se joace �n MP). Am postat acum 1 an pe forum discuții din GTA4 �ntre CAPP360, RonanN1, hefe și Stallion83. El stătea și nu ne ajuta cu nimic. Defapt așa face mereu la astea MP. Intră și nu joacă...stă. Echipa lui face totul. Mă rog...astea-s alte discuții.



    3. jimmyhova și xx Topo xx - aceștia 2 au rămas după ce CAPP360 a picat dar la scurt timp a apărut prostia aia de profile editor și totul a luat-o razna. xx Topo xx s-a retras DEFINITIV(chiar acuma mă uitam �n friend list să vedem și a dispărut)iar jimmyhova mai joacă el...dar se vede clar că deja e sc�rbit.�n concluzie (asta ce-am scris eu e FOARTE PE SCURT)singurul top legit care a rămas este cel Global, unde NU Stallion83 e lider. Acuma apare pe primul loc deoarece site-ul nu poate ține pasul cu at�tea schimbări de GS. Sunt oameni care azi au 0 și peste 3-4 zile au 400.000.

    Gata.

  14. #14 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    http://2.bp.blogspot.com/_KdAwmFE6DD...k/S220/pic.jpg

    Daca ai fi intrat pe blog macar o secunda ...

  15. #15 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    @Ronan

    Ma rog, nu stiu toate detaliile astea, insa eu de cand am avut primul xbox, de prin 2008, tot Stallion era pe primul loc.Asta nu inseamna ca iti neg meritele pentru cat ai muncit la GS-ul tau, daca asta vrei sa spui.

    Si pentru ceilalti...

    Nu o sa imi schimb parerea despre el, se vede ca nu vorbeste gamer-ul din noi, toti se gandesc pe partea cealalta, daca o avea prietena, ce o face el etc...

    Are 500k LEGIT, si asta este ceva uluitor pentru mine, ca gamer, ce face in viata reala nu ma intereseaza catusi de putin.

  16. #16 SP
    Member daredevil's Avatar
    Trebuie sa fi si interesat de asa cv,trebuie sa ai timp,si trebuie sa suporti pe toti ce se oftica

  17. #17 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Imi place determinarea cu care isi urmeaza telul. Nu multi oameni ar fi putut face asta. Stiu sigur ca eu nu pot sa colectionez (sau sa strang) ceva prea mult timp, de la timbre pana la GamerPoints. Succes inainte!

  18. #18 SP
    Member theste99's Avatar
    ala cu 500.000 gamerscore are cumva o viata ?

  19. #19 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by theste99 View Post
    ala cu 500.000 gamerscore are cumva o viata ?
    Depinde de ce joc joaca in acel moment. O viata, doua, mai multe...

  20. #20 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Depinde de ce joc joaca in acel moment. O viata, doua, mai multe...
    Nici eu nu puteam raspunde mai bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Colectie de jocuri si console, doar 500.000$ By cashonly in forum Offtopic
    Replies: 7 Last Post: 16-06-2014, 17:54
  2. Replies: 8 Last Post: 12-03-2012, 21:01
  3. Replies: 2 Last Post: 02-02-2011, 18:17
  4. Replies: 0 Last Post: 07-07-2010, 12:59
  5. Demo-ul Halo Wars stabileste record nou By Mika in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-02-2009, 15:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts