Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 32

Thread: PS2 integrat in Bravia

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    PS2 integrat in Bravia

    Iata o veste extraordinara pentru nostalgicii PS2. Desi introdusa in primul PS3, compatibilitatea cu jocurile PS2 a fost retrasa usor-usor, in timp ce ne intrebam cu totii de ce. Iata ca motivul apare: in noua gama Bravia a fost integrat un PS2. Din ce se vede, in poza reala, a fost introdus destul de grosolan, sub forma de stand. Televizorul, momentan, se gaseste doar in varianta 22 inch, HD Ready. Pretul? 200 lire sterline. Ideea mi se pare foarte buna, desi putin cam scump. Urmatorul pas: televizorul cu Xbox 360 si Kinect sau PS3 si Move. Bring it on!
    Attached Images Attached Images bravia.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member danielraoul's Avatar
    Mi se pare bun pretu.. 10 milioane pentru un televizor HD cu PS2 incorporat...

  3. #3 SP
    Junior Member Gabriel4's Avatar
    televizoru e hd ready , nu full hd si pentru diagonala aia ( nu cred ca e mai mult de 60 ) e cam scump . Sunt curios sa vad cum vor face tlevizorul cu xbox 360 ... Kinect-ul il vor pune sus si consola jos sau cum ?

  4. #4 SP
    Member zempty's Avatar
    Nu prea imi place cum arata ... sper sa schimbe metoda de incorporare la urmatoarele tv-uri .

  5. #5 SP
    Member xLiTe's Avatar
    Sony a gasit cel mai bun suport pentru televizoare, un PS2. lol Sincer ideea mi se pare destul de interesanta, iar pretul nu e deloc mare avand in vedere faptul ca un PS2 e 400 RON. Iar mie asezarea imi place, cu toate ca nu prea e bine sa pui un televizor pe PS2, dar poate s-au gandit si ei la lucrul asta si au pus consola intr-o carcasa rezistenta. Acum asteptam sa schimbe "suportul" cu unul din generatiile mai noi, un mic PS3 sub un Full HD nu cred ca ar supara pe nimeni.

  6. #6 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Looks funny...pare a fi ceva brut...n-as cumpara

  7. #7 SP
    Member Atrium's Avatar
    Din cate am inteles eu din stire, TV-ul va avea doar 22 inch. In conditiile astea nu stiu la ce altceva ar putea fi folosit...

  8. #8 SP
    Junior Member fylipdan's Avatar
    E normal sa fie tv-ul mai mic, ps2-ul neavand o rezolutie foarte buna. Nu m-ar fi mirat sa foloseasca un Tv CRT. Totusi nu prea imi place cum arata si cred ca este o gluma. Eu zic ca Sony au designeri mai buni de atat.

  9. #9 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Nu este o gluma, din pacate. Se comercializeaza deja in uk si poza este reala. Modelul face parte din gama low cost, probabil de aceea designul nu a fost atent lucrat.

  10. #10 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Misto ideea. Consola, TV, DVD player incorporate intr-un singur obiect. 200 lire sterline poate parea mult pentru noi, dar pt UK mi se pare un pret in regula. Sa nu mai zic ca poate fi folosit si ca monitor pentru calc, iar in cazul asta diagonala de 22 mi se pare super ok.

  11. #11 SP
    Member Mircea's Avatar
    Pretul este ok iar ideea mi se pare foarte ingenioasa.Chiar ma gandeam sa-mi iau un LCD si ma gandeam sa-mi recumpar un PS2.Acum am sansa sa le rezolv pe ambele dintr-o bucata.Chestia urata,daca se strica PS2-ul ,il trimiti la garantie,ramai si fara TV.Sau poate se detaseaza cumva una de cealalta,dar nu cred.Mai sunt curios pretul care va fi pe rafturile magazinelor din Romania.
    Mie imi place si design-ul.

  12. #12 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Gabriel4 View Post
    televizoru e hd ready , nu full hd si pentru diagonala aia ( nu cred ca e mai mult de 60 ) e cam scump . Sunt curios sa vad cum vor face tlevizorul cu xbox 360 ... Kinect-ul il vor pune sus si consola jos sau cum ?
    Ce intrebare. Vezi cumva la acest tv cu ps2 incorporat, vreo camera "eye"?

  13. #13 SP
    Junior Member Gabriel4's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    Ce intrebare. Vezi cumva la acest tv cu ps2 incorporat, vreo camera "eye"?
    "Urmatorul pas: televizorul cu Xbox 360 si Kinect sau PS3 si Move" Scrie in primul post !

  14. #14 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Scuzele mele atunci. Eram inainte de cafea.

  15. #15 SP
    Junior Member Gabriel4's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    Scuzele mele atunci. Eram inainte de cafea.
    Nu e nici o problema mai !

  16. #16 SP
    Member Legolas13's Avatar
    200 lire...110 milioane. Pai e 26 milioane Bravia si vreo 4 jumate PS2. Cine mama darcu da 110 milioane pe un Bravia cu PS2 incorporat cand te costa mai putin de jumate daca le iei separat ?!

  17. #17 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Legolas13 View Post
    200 lire...110 milioane. Pai e 26 milioane Bravia si vreo 4 jumate PS2. Cine mama darcu da 110 milioane pe un Bravia cu PS2 incorporat cand te costa mai putin de jumate daca le iei separat ?!
    ai ratat orele de matematica cand ai fost la scoala? cum... (nu am voie sa injur) 200 de lire face 110 milioane lei vechi sau 11000 lei noi? si da, 2600+400=3000 si 3000 este jumate din 1000 (cam atat fac 200 de lire)...

  18. #18 SP
    Member Legolas13's Avatar
    1 lira = 5,5 lei.

    100 lire = 550

    200 lire 550 x 2 = 1100

    Sorry greseala mea. Am avut impresia ca 1100 inseamna 110 milioane.

    Si nu mi-a palcut niciodata matematica

    Multumesc pt observatie

  19. #19 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Arată hilar! Proiectul a fost conceput și dat spre producție �n mai puțin de un minut, cel puțin așa pare. Mă �ntreb c�ți nostalgici PS2 există, evident un număr foarte restr�ns, sunt mai mulți nostalgici PS1!

  20. #20 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by genoCid View Post
    Arată hilar! Proiectul a fost conceput și dat spre producție �n mai puțin de un minut, cel puțin așa pare. Mă �ntreb c�ți nostalgici PS2 există, evident un număr foarte restr�ns, sunt mai mulți nostalgici PS1!
    Nu cred ca e vorba de nostalgici. PS2 inca se comercializeaza in magazine si se produc jocuri pentru el. E o idee interesanta, sunt sigur ca se vor gasi cumparatori. Eu sunt curios cum e realizata conexiunea intre PS2-ul integrat si televizor, sper ca e prin conexiune component, nu compozit.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 08-05-2013, 22:36
  2. CORA Pantelimon vinde XBOX 360 slim (4gbb integrat) la 749 ron By BloodSamurai in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 28 Last Post: 12-02-2011, 23:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts