Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Prototype 2 - Noi detalii

  1. #1 SP
    Senior Member Anderul's Avatar

    Prototype 2 - Noi detalii

    Acum cateva zile a fost anuntat Prototype 2, cu un trailer de maxim 30 de secunde, neexplicand aproape nimic. Acum cei de la Activision s-au gandit ca poate fanii vor un motiv pentru care sa astepte anul 2012 (in afara de sfarsitul lumii). In acest trailer aflam ca nu vom juca ca renumitul Chuck No...vreau sa zic Alex Mercer, ci vom juca ca Sergeant James Hellen, creat de Alex mercer, care la randul lui a fost creat de catre acea "fata". Fara sa va mai retin, atasez mai jos trailerul respectiv.

    Attached Images Attached Images prototype2.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Este...am ramas blocat!Jocul arata foarte bine, sa speram ca nu ma suferi amanari.Ar fi o idee si un multiplayer !
    Imi place replica: ''To kill a monster you must become one''

  3. #3 SP
    Member stefi's Avatar
    nu este chiar un(can.t wait) dar merita jucat

  4. #4 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Daca il schimba pe Mercer, nu cred ca va fi un must-buy (pentru mine). Dupa gameplay, cel mai mult mi-a placut in Prototype personajul principal.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta e exact trailer-ul de la VGA. Nu este altul.

    Referitor la grafica, in principiu pare acelasi motor grafic, doar texturile par putin mai detaliate.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RazvyLord View Post
    Daca il schimba pe Mercer, nu cred ca va fi un must-buy (pentru mine). Dupa gameplay, cel mai mult mi-a placut in Prototype personajul principal.
    Same here... Am pana si figurina cu el... Why ?!? Whyyyy ?
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Referitor la grafica, in principiu pare acelasi motor grafic, doar texturile par putin mai detaliate.
    Pai grafica era super oricum... eu sper la un nou story interesant, noi monstrii, upgrades, powers...

  7. #7 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    f smechera a fost prima parte,deci must have!!!

  8. #8 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Same here... Am pana si figurina cu el... Why ?!? Whyyyy ?
    Lasa, ar trebui sa vezi viata in roz. De ex: sa ai figurina si cu Sergentul James Hellen .

  9. #9 SP
    Member kaoru's Avatar
    Scuze dar eu n-am ramas deloc blocat - nu au inbunatatit absolut nimic la capitolul grafica (care si la primul lasa mult de dorit, pare o grafica de PS2 doar putin inbunatatita cu cateva shader-e), sa nu mai vorbesc ca rig-urile arata la fel de oribil ca si in primul - oamenii par niste marionete dezarticulate, fizica obiectelor e total aiurea...si mai schimba si protagonistul > minunat ce pot sa zic...
    Trailerul nu arata nimic concludent, ci din nou numai o succesiune de imagini statice + cut-uri din filmari vechi, crezand probabil ca astfel combinat cu cele doar cateva imagini din gameplay vor impresiona, cand defapt amplifica si mai tare contrastul intre ce e filmat si ce e CG, facand CGul sa arate si mai urat decat e.
    Nasol.

  10. #10 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by kaoru View Post
    Scuze dar eu n-am ramas deloc blocat - nu au inbunatatit absolut nimic la capitolul grafica (care si la primul lasa mult de dorit, pare o grafica de PS2 doar putin inbunatatita cu cateva shader-e), sa nu mai vorbesc ca rig-urile arata la fel de oribil ca si in primul - oamenii par niste marionete dezarticulate, fizica obiectelor e total aiurea...si mai schimba si protagonistul > minunat ce pot sa zic...
    Trailerul nu arata nimic concludent, ci din nou numai o succesiune de imagini statice + cut-uri din filmari vechi, crezand probabil ca astfel combinat cu cele doar cateva imagini din gameplay vor impresiona, cand defapt amplifica si mai tare contrastul intre ce e filmat si ce e CG, facand CGul sa arate si mai urat decat e.
    Nasol.
    E amuzant cum aproape toti pc gamerii sunt "innebuniti" dupa grafica,ceea ce conteaza intradevar,dar iti zic eu ca sunt foarte multe jocuri cu o grafica uimitoare si cand ajungi la gameplay nu e bun de nimic.Si in plus,acest trailer a fost creeat doar ca Activision sa ne deie mai multe detalii.Tot in-game footage-ul a fost din Prototype,nu cred ca vor folosi acelasi game engine,pentru ca daca il foloseau tot pe acelasi,nu le luau inca 2 ani sa il faca.

  11. #11 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Nu știu daca sunt tocmai in stare sa vorbesc despre jocul asta dat fiind faptul ca nu am jucat prima parte dar mie unul mi se pare o mișcare inteligenta schimbarea personajului deoarece poate ajuta foarte mult la poveste si din c�te am �nțeles nu ar fi tocmai punctul sau forte si pentru mine contează foarte mult acest aspect.

    P.S. �ncă mai joc Final Fantasy VII

  12. #12 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Quote Originally Posted by kaoru View Post
    Scuze dar eu n-am ramas deloc blocat - nu au inbunatatit absolut nimic la capitolul grafica (care si la primul lasa mult de dorit, pare o grafica de PS2 doar putin inbunatatita cu cateva shader-e), sa nu mai vorbesc ca rig-urile arata la fel de oribil ca si in primul - oamenii par niste marionete dezarticulate, fizica obiectelor e total aiurea...si mai schimba si protagonistul > minunat ce pot sa zic...
    Trailerul nu arata nimic concludent, ci din nou numai o succesiune de imagini statice + cut-uri din filmari vechi, crezand probabil ca astfel combinat cu cele doar cateva imagini din gameplay vor impresiona, cand defapt amplifica si mai tare contrastul intre ce e filmat si ce e CG, facand CGul sa arate si mai urat decat e.
    Nasol.
    Ciudata coincidenta, cam asta e opinia mea despre Cysis 2 si Witcher 2, doar ca inlocuieste cuvantul grafica cu gameplay.

    Prototype 1 a fost foarte tare si sunt foarte curios sa vad continuarea. Din partea mea pot lasa grafica asa cum era si in 1, vreau mai multe puteri si mai multa varietate in inamici.

  13. #13 SP
    Member kaoru's Avatar
    Ciudate unele reply-uri avand in vedere ca si eu inca mai joc FFVII, ICO etc.
    Scenariul la Prototype este = ZERO barat, scuze dar asta e cuvantul potrivit.
    Totul la jocul asta sta in gameplay si atat, insa nu mi se pare tocmai ok sa sacrifici restul pentru asta - un joc trebuie sa fie echilibrat din multe puncte de vedere iar in opinia mea Prototype este un joc care lasa mult de dorit. Sa zicem ca ceva departe dar nu foarte ca asemanare ar fi Legacy of Kain (Soul Reaver etc.) pe care il ador si care ar trebui sa fie de exemplu celor care fac jocuri acum si care au la dispozitie tehnologia pe care o au, si o abuzeaza degeaba.
    Apoi eu nici macar nu sunt PC gamer, si e "amuzant" pentru ca grafica nu ma inebuneste decat in momentul in care complementeaza in primul rand un scenariu bine pus la punct si un gameplay decent.
    E un trend sa faci sequel-uri acum din orice si sa intinzi coarda pana se rupe doar pentru bani > asta este "dansul" pe care il joaca creeatorii de jocuri acum si cred ca se va schimba in curand treaba asta.
    Sa "mulgem vaca" pana iese lapte praf...bad idea.
    Sa zicem ca un sequel la Prototype nu ar fi o idee proasta, insa felul in care au ales sa o faca...o idee nu tocmai buna cred.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Detalii noi despre NGP By Mika in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 27-05-2011, 14:39
  2. Battlefield 3: Noi detalii si noi poze By Chris in forum Console News
    Replies: 16 Last Post: 02-03-2011, 11:41
  3. Noi detalii despre USB 3.0 By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 9 Last Post: 31-10-2009, 21:43
  4. Rage: noi detalii si imagini ! By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 31-07-2009, 09:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts