Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Vanzarile Kinect-ului au depasit 4 milioane!

  1. #1 SP
    Senior Member Anderul's Avatar

    Vanzarile Kinect-ului au depasit 4 milioane!

    Pe data de 11 Decembrie site-ul VGChartz a anuntat oficial ca hardware-ul creat de Microsoft, Kinect s-a vandut in toata lumea in peste 4.000.000 de exemplare. In aceeasi perioada, Sony a reusit sa vanda doar 1.000.000 de exemplare PS Move. Un reprezentant Sony a explicat ca 4.2 milioane de exemplare au fost trimise la magazin si ca nu doresc sa dezvaluie numarul vanzarilor. "While we don't disclose our exact sell-through number, the key is that our retailers continue to ask for more Move units and are taking every unit we can supply them with based on their sales."

    Aveti mai jos procentele vanzarilor creeate de catre VGchartz.
    Attached Images Attached Images microsoft-kinect.jpg kinect_sales.png

  2. #2 SP
    Junior Member adydeluxe's Avatar
    asta inseamna in jurul a 600mil $.destul de bine pe criza

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    600mil $ plecate din buzunarul clientilor. Retailer-ul isi opreste o parte, fiecare Kinect costa, Microsoft a investit mult in proiect... nu stiu daca profitul este extraordinar de mare. Oricum eu tot nu inteleg cum de au gasit atatia... clienti, la momentul actual e doar o "jucarie" foarte scumpa si cam inutila.

  4. #4 SP
    Junior Member adydeluxe's Avatar
    pai nu m-am referit ca fiid toti banii ai lor,dar totusi sunt foarte multi care au cumparat la scurt timp dupa aparitie si o gama mai decenta de jocuri nu prea este.

  5. #5 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    600mil $ plecate din buzunarul clientilor. Retailer-ul isi opreste o parte, fiecare Kinect costa, Microsoft a investit mult in proiect... nu stiu daca profitul este extraordinar de mare. Oricum eu tot nu inteleg cum de au gasit atatia... clienti, la momentul actual e doar o "jucarie" foarte scumpa si cam inutila.
    iti zic eu cum, copiii rasfatati din Statele Unite ale Americii, aveau si ei nevoie de un "new toy". iti dai seama ca parintii nu aveau cum sa zica nu, avand in vedere ca acesta distractie implica si miscare . cred ca peste 80% de deviceuri Kinect au fost vandute in SUA :-"

  6. #6 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    600mil $ plecate din buzunarul clientilor. Retailer-ul isi opreste o parte, fiecare Kinect costa, Microsoft a investit mult in proiect... nu stiu daca profitul este extraordinar de mare. Oricum eu tot nu inteleg cum de au gasit atatia... clienti, la momentul actual e doar o "jucarie" foarte scumpa si cam inutila.
    au gasit atatia clienti pt ca au apelat in special la audienta casual ..... oameni carora nu le prea pasa sau nu stiu ca tehnologia asta nu e chiar asa de inovatoare ; fara controller , comenzi vocale .... magie frate !! ,oricum nu pot sa nu compar lansarea Kinect cu Wii , omul este firesc atras de ceea ce nu cunoaste deci vanzarile nu ma surprind deloc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 20 Last Post: 26-01-2015, 12:06
  2. Replies: 4 Last Post: 18-04-2014, 00:09
  3. Replies: 4 Last Post: 17-01-2010, 16:13
  4. Replies: 13 Last Post: 03-12-2008, 00:28
  5. Vanzarile Xbox 360 au depasit vanzarile Xbox By GreyhounD in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 25-11-2008, 15:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts